Reklama
Strona główna Pozostałe aktualności

Gwiazdą wieczoru IRA

0

Już w najbliższy weekend (6-7 września) będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – w centrum Zgierza odbędzie się „Święto ul. Długiej – Pożegnanie Lata”. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, m. in. Fotomaraton „Kalendarz tysiąca uśmiechów, czyli zgierzanie w obiektywie”. Podczas tego przedsięwzięcia mieszkańcy Zgierza będą mieli niepowtarzalną okazję współtworzenia kalendarza promocyjnego miasta Zgierza na rok 2004. Każdy kto przyjdzie 6 września w wyznaczonych godzinach do specjalnie zaaranżowanego na ul. Długiej atelier fotograficznego i zechce pozować do „uśmiechniętego zdjęcia” z rodziną lub przyjaciółmi, będzie miał szansę znaleźć się na jednej z kilkuset fotografii umieszczonych na zgierskim kalendarzu na 2004 rok.

Równie atrakcyjnie zapowiada się niedzielne świętowanie, kiedy na scenie wystąpi zespół IRA.

Grupa została założona w Radomiu w 1987 roku. Zadebiutowała na XXV Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie otrzymała wyróżnienie. Ogólnopolską sławę przyniosła jej druga płyta Mój dom, na której znalazło się wiele przebojów m. in. Nadzieja (jeden z hymnów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy) czy Bierz mnie. Kolejny sukces to występ poprzedzający koncert grupy Paradise Lost. Grupa grała też wiele koncertów w USA, m. in. w Nowym Jorku i Chicago.
Za trzy tygodnie (25 września) w Radomiu IRA obchodzić będzie 15. urodziny. Z tej okazji przygotowuje specjalny, jubileuszowy koncert. Wcześniej jednak zagra dla zgierskich fanów. W najbliższą niedzielę usłyszymy wszystkie największe przeboje zespołu.

PROGRAM


5 września (piątek)


godz. 19.00 – Finał eliminacji „Zgierski Amator Sceny”, które odbywały się w ramach imprezy „Rynek Show” – organizator: bar „Starówka”, pizzeria „Trio”, pub „Piwnica”, Urząd Miasta Zgierza (Stary Rynek)

6 września (sobota)


godz. 13.00-16.00 – Fotomaraton „Kalendarz tysiąca uśmiechów, czyli zgierzanie w obiektywie” – organizator: Wydział Rozwoju Miasta i Ewidencji Działalności Gospodarczej, Urząd Miasta Zgierza oraz Zakład Elektroniki Fotograficznej „Marko-Flash” w Zgierzu (kino „Luna”). Organizatorzy zapraszają wszystkich zgierzan z rodzinami i przyjaciółmi do wspólnych fotografii, które znajdą się na zgierskim kalendarzu na 2004 rok.


godz. 13.00– Piknik harcerski: przejażdżki konne, wspinaczka po skrzynkach, happening ekologiczny – organizator: Komenda Hufca ZHP w Zgierzu (plac przy ul. Długiej i Narutowicza)


godz. 15.00 – „Rysowanie, malowanie – wakacyjne wspominanie” – organizator: Miejski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Artystów „Młyn” (plac przy ul. Długiej i Narutowicza)

Happening plastyczny dla dzieci. Organizatorzy zapraszają do wspólnego malowania wszystkie dzieci.


godz. 16.00 – I Otwarte Mistrzostwa Zgierza w Przeciąganiu Liny – organizator: Zgierska Kuźnia Piwna; informacje pod nr tel. 0 501 069 285 Artur Mikulski (plac przy ul. Długiej i Narutowicza)

Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich mieszkańców miasta, bez ograniczeń płci, wieku, predyspozycji fizycznych i odporności psychicznej. Walczyć ze sobą będą pięcioosobowe drużyny.


godz. 17.00 – Pokaz fryzjerski – „Fryzury na pożegnanie lata”- organizator: salon urody Danuty Luźniakowskiej i Lidii Chudobińskiej „HAIR and HAND” mieszczący się w Zgierzu, ul. Witkacego 19, bl. 62, tel. 716 42 62 (ul. Długa)

Zakład „HAIR and HAND” przygotował pokaz trzech fryzur, po którym wybrane z publiczności osoby także będą mogły usiąść na miejscu modelki i oddać swoje włosy w ręce fachowców. Zapraszamy!


godz. 17.00-21.00 Tańczymy na Długiej


17.00-19.00 – zespoły taneczne SDK „Sem”, pokaz fitness, klub TOP FIT, Matzz i DJ Scream (scena u zbiegu ulic Długiej i Narutowicza)


19.00-21.00DYSKOTEKA – po raz pierwszy na głównej ulicy naszego miasta będzie można tańczyć i bawić się w rytm muzyki młodzieżowej. Organizatorzy zapraszają wszystkich na dyskotekę na ul. Długiej.

7 września (niedziela)


organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu (scena w zbiegu ulic Długiej i Narutowicza)


godz. 13.30 -14.00 – Zespół „Wrzos” i kapela „Zgierzaki”


godz. 14.00 -14.30 – zespół rockowy „Rot i Peace”


godz. 14.30-15.00 – zespół rockowy „theFormacja”


godz. 15.00-16.00 – koncert finałowy „Zgierski Amator Sceny”


godz. 16.00 – 17.00 – zespół „kapela Jankiela”


godz. 17.00-18.00 – Witek Świątczak z zespołem


godz. 18.00-18.15 – rozwiązanie konkursu „Jaka długa nasza Długa?”


godz. 19.00-20.30 – zespół IRA

Imprezy towarzyszące w dniach 6 i 7 września

Podczas obchodów Święta ul. Długiej – Pożegnanie Lata w Zgierzu trwać będzie Ogólnopolski Zlot miłośników samochodu Daewoo Lanos, zorganizowany przez Internetowy Klub Lanosa.
W niedzielę organizatorzy zaplanowali paradę samochodów z prezentacją najciekawszych modeli Lanosów oraz konkurencje sportowe. Początek parady – parking przy szkole na ul. Piłsudskiego, godz. 10.00. Konkurencje sportowe – plac na terenie byłych zakładów „Boruta”, plac manewrowy, była jednostka wojskowa na ul. Piątkowskiej, godz. 11.00-16.00. Prezentacja samochodów – Stary Rynek, ok. godz.17.00.

Wystawa obrazów Tadeusza Gazdy połączona z możliwością zakupu prac artysty. Prace można będzie oglądać od godz. 12.00 w Centrum Edukacyjnym „Europrofit”, ul. Długa 33.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version