Reklama

W finale play off podopieczni trenera Krzysztofa Jurka ulegli faworytom – SPS Zduńska Wola, którzy w walce o serię B I ligi pokonali Resovię i w przyszłym sezonie walczyć będą w wyższej klasie rozgrywek. Jak ocenia pan dokonania swojej drużyny w minionym sezonie?

Krzysztof Jurek (trener Bzury Ozorków)
– Myślę, że możemy być zadowoleni z wywalczonego miejsca, bo w ubiegłym sezonie drużyna musiała do końca martwić się o utrzymanie w II lidze. Postęp jest więc bardzo duży. Cieszę się także, że w końcówce sezonu była możliwość ogrania młodych zawodników, którzy powinni w przyszłości decydować o obliczu drużyny.

Jakie ma pan plany na przyszły sezon?

– Wszystko jest uzależnione od stanu naszych finansów. Jeżeli będzie nas stać na to, by do drużyny wprowadzić dwóch doświadczonych zawodników, to możemy powalczyć o serię B I ligi. Jeżeli pozostaniemy w niezmienionym składzie, nadal powinniśmy być w czołówce drugiej ligi.

Jak ocenia pan grę poszczególnych swoich zawodników?

– Podstawową szóstkę stanowili Kałużny – rozgrywający, Jabłoński, Sęk, Pietrzak, Wojciechowski, Sadecki. Z tej ekipy tylko Tomek Wojciechowski zbliża się już do końca kariery. Pozostali to stosunkowo młodzi zawodnicy, którzy mają duże możliwości, ale muszą jak najszybciej uwierzyć, że stać ich na grę w wyższej niż II liga klasie. To samo dotyczy Damiana Dulanowskiego i Bartka Walczaka. Mamy też grupę utalentowanych juniorów, z których najlepsi, jak np. Rafał Grabarczyk czy Kamil Wójcik, mogą wkrótce zasilić szeroką kadrę pierwszej drużyny. Być może powróci do nas z SMS reprezentant Polski juniorów Kamil Kasprzak, który skończył naukę w szkole w Spale.

Wydaje się, że siatkarska druga liga opatrzyła się już kibicom w Ozorkowie. Awans do serii B I ligi tchnąłby nowego ducha nie tylko w zespół trenera Krzysztofa Jurka, ale także w rozwój sportu w Ozorkowie. Władze miasta i sportowi działacze powinni zrobić wszystko, by siatkarze za rok mieli podstawy realnie myśleć o pierwszej lidze, w której tak naprawdę zaczyna się poważna siatkówka.

(mm)

Reklama