sobota, 3 czerwca, 2023
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mammobus – bezpłatna mammografia dla pań 40-75 lat

środa, 9 września, 2015 - piątek, 11 września, 2015

Masz 40 ? 75 lat? Zgłoś się na bezpłatną mammografię!

Wyjątkowa możliwość dla pań niekwalifikujących się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ.

W roku 2014 w mammobusach LUX MED Diagnostyka przebadało się około 240 tysięcy kobiet. Każdego miesiąca mammobusy odwiedzają około 200 miejscowości, realizując badań przesiewowych dla pań. ?Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi ? mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.?

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się w Ozorkowie w dniach 9-11 września przy Miejskiej Przychodni Zdrowia, Wigury.

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:

  • 50 ? 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka jest bezpłatne, refundowane kobietom 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

  • 40 ? 49 oraz 70 ? 75 lat

Badania wykonywane są w ramach Projektu ?Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi? współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich ? dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju ? wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Szczegóły

Początek:
środa, 9 września, 2015
Koniec:
piątek, 11 września, 2015
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,
Witryna internetowa:
http://www.luxmed.pl/dla-pacjentow/oferta/lux-med-diagnostyka/mammografia.html

Organizator

Luxmed
Telefon:
22 33 22 888
Adres e-mail:
obsluga.klienta@luxmed.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Miejska Przychodnia Zdrowia w Ozorkowie
ul. Wigury 1
Ozorków, łódzkie 95-035 Polska
+ Google Map
Telefon:
42 710 31 50