środa, 7 czerwca, 2023
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Hubertus – Bieg Myśliwski – Gonitwa za Lisem

środa, 11 listopada, 2015 @ 12:00 - 14:00 CET

NA 11 listopada w Święto Niepodległości jak co roku zapraszamy na gonitwę za LISEM https://www.facebook.com/patryk.adamski.79?fref=ts. który to wcześniejszego roku ,lisim sposobem zerwał lisia kitę z bardzo szybkiego konia .

Gonitwa odbędzie tak w tamtym roku na łąkach za parkingiem zajazdu Leon https://www.facebook.com/Zajazd-Leon-106839116097048/
Zbiórka koni o godzinie 11,00 na ujeżdżalni przy stajni ,stamtąd wyruszamy stajniami przez las na miejsce gonitwy .

12,00 na rozpoczęcie Gonitwy na łąkach za zajazdem ” Leon”(widzowie nie mogą biegać już poza kręgiem przeznaczonym dla nich .)

Tym razem zapraszamy na podziwianie lisiego talentu i wytrzymałości jego konia w zderzeniu z równie dobra ekipą (stada koni),która ostrzy sobie zęby na dołączenie do grona najbystrzejszych i najsprytniejszych jeźdźców i amazonek .
Oczywiście ma to być to popis Patryka sprytu , odwagi , opanowania , spostrzegawczości , wytrzymałości oraz szybkości jego konia na który serdecznie państwa zapraszamy .

Cieszyć będzie nas okazywanie emocji i doping choć gonitwy nie są widowiskiem bardzo długim ale za to wysiłek i zmysły jaki w to wkładamy będzie jeszcze większy a serca będą nam bić jeszcze szybciej dzięki legalnemu dopingowi – jaki jest wasz krzyk 🙂 (bo na łące głos sie rozchodzi) .

Po Gonitwie dekoracja i rundka honorowa.
Widzowie już przed sygnałem na gonitwę zobowiązani są do przebywania w kręgu za taśmą A KONIECZNIE TRZYMANE PRZEZ OPIEKUNÓW .Pozwala im to na najbezpieczniejsze uczestnictwo w Gonitwie ponieważ konie w tym układzie mogą bezpiecznie podjechać bardzo blisko , czasem nawet na wyciągniecie reki .Taki układ pozwala nam na bliskość i bezpieczeństwo widzów .
Polecamy zaopatrzyć sie w aparaty fotograficzne ,bo konie w galopie to jedne z najpiękniejszych widoków .

Potem musimy widzów „przenieść” na linie zagajnika ze względu na wyścigi i zapewnienie wizom bezpieczeństwa .
I rozpoczyna sie WYSCIGI (bo nie zawsze szybki koń wygrywa a takie tez chcemy znać i porównać osiągi naszych rumaków .To kolejna okazja do poczucia siły i piękna koni .

Dla zwycięzców szykujemy nagrody!!! (gdyby ktoś chciał dołączyć do naszych sponsorów -niekoniecznie muszą to być finanse TO ZAPRASZAMY )

NASTĘPNIEDEKORACJA i wręczenie nagród .
Potem wspólna pamiątkowa fotografia .

I ODTRĄBIENIE KOŃCA części konnej HUBERTUSA !
Część z nas wraca do domów , poza częścią , która chce bawić sie i dalej uczestniczy w naszym święcie kierując na bal do pobliskiego Zajazdu „Leon” .

Tam czeka ciepły posiłek ,miejsce z waszym nazwiskiem i orkiestra opłacona dzięki naszemu tajemniczemu darczyńcy .Zanim na bal dotrą jeźdźcy i amazonki minie trochę czasu ale nie będzie to więcej niż godzina bo należy rozsiodłać i oporządzić konie które musza wyschnąć a uczestnicy muszą sie przebrać .
Oczywiście królami imprezy będzie tegoroczny i przyszłoroczny .

Zapraszamy wszystkich co lubią patrzeć na stado koni w pełnym galopie ,wszystkich którzy lubią spacer z atrakcjami , wszystkich co kochają komentować przebieg szans jeżców i amazonek .I tych co nie maja planów na świętowanie lub też miłośników fotografii i filmowania .
Cieszyc sie będziemy z każdego widza na naszej gonitwie . Dlatego prosimy o udostępnianie tego wydarzenia by nasza aktywność ubogaciła wybór atrakcji w dniu Ozorkowskiego i nie tylko Święta Niepodległości .

Cieszymy sie tez z chętnych którzy chcieli by uczestniczyć konno w gonitwie i w wyścigach jak i tych co tylko przyjadą sie pokazać .Bowiem do gonitwy i wyścigów dopuszczeni są jedynie osoby pełnoletnie ponieważ każdy jeździec odpowiada za swoje czyny i ryzyko .A nie jest to wydarzenie komercyjne .

Co do warunków uczestnictwa w Balu podstawowy warunek zgłosić się do Tomasza Kubiak nr 608833586 poza tym :
1.Strój :
Panowie jeżdżący konno mile wdziani w błyszczących oficerkach reszta strój zwyczajny .
Panie mile widziane w strojach podkreślających ich kobiecość .
2.ceny za salę i wyżywienie :
Pełna porcja dań (wkrótce podamy szczegóły ) 55zł
Mniejszy zestaw dla młodzieży i dzieci 30zł
3.wstęp -dla wszystkich gości bez względu na umiejętności taneczno jeździeckie 🙂 dobrze widziany humor i osobista .
4.Alkohole we własnym zakresie ale – tylko Wino albo tylko Vodka (nie mieszajcie następny dzień nie jest wolnym) .

Do zobaczenia na łące wśród lasów i koni .

Szczegóły

Data:
środa, 11 listopada, 2015
Godzina:
12:00 - 14:00 CET
Kategorie Wydarzenie:
, , ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , ,

Miejsce wydarzenia

Klub Jeździecki „Mała Stajnia”
Helenów 21
Helenów, łódzkie 95-035 Polska
+ Google Map
Telefon:
608833586
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia