Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Festiwal DIALOGI: Koncert na obój i organy

niedziela, 2 października, 2016 @ 19:00 - 20:00 CEST

Festiwal DIALOGI: Koncert na obój i organy

W ramach 1. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „DIALOGI” w niedzielę, 2 października 2016 r. o godz. 19 w kościele pw. św. Józefa odbędzie się koncert na obój i organy. Wstęp wolny.

Podczas tego wydarzenia usłyszymy: Tytusa Wojnowicza, który zagra na oboju oraz organistę Jana Bokszczanina.

Zabrzmią m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta czy Astora Piazzoli.

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Kameralnej Dialogi
Ogólnopolski Festiwal Muzyki Kameralnej Dialogi

Kilka słów o artystach:

Tytus Wojnowicz ? absolwenta Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie oboju prof. Stanisława Malikowskiego oraz Musikhochschule we Freiburgu w klasie prof. Heinza Holligera. Laureat licznych konkursów. Otrzymał mi.in.  I nagrodę na Konkursie Oboistów we Włoszakowicach,  III nagrodę na Isle of Wight Oboe Competition (Wlk.Brytania). Dwukrotnie był wybierany Instrumentalistą Roku w plebistycie polskich rozgłośni radiowych. Występował m. in. na Tajwanie, w Niemczech, Czechach, Holandii, Szwajcarii i USA.  Jako solista występował z większością polskich zespołów filharmonicznych oraz z orkiestrami kameralnymi. Nagrał wiele płyt z muzyką rozrywkową , etniczną i  klasyczną –  w tym 6 dla Sony Music. Dwie  z nich były nominowane do nagrody  ?Fryderyka?.  Jako muzyk sesyjny brał udział w nagraniach piosenek takich muzyków jak  Michał Bajor, Zbigniew Hołdys, Małgorzata Ostrowska, Katarzyna Skrzynecka. Jako adiunkt prowadzi klasę oboju na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jan Bokszczanin – absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Joachima Grubicha, stypendysta w University of North Texas (USA), gdzie studiował pod kierunkiem wybitnego pedagoga prof. Jesse E. Eschbacha (absolwenta klas mistrzowskich Marie Claire Alain oraz Marie Madeleine Durufle). Ukończył także klasę Zespołu Kameralnego i Praktyki Gry Barokowej pod kierunkiem prof. Lenory McCroskey (absolwentki studiów mistrzowskich prof.  Gustava Leonhardta. Nagrał ponad piętnaście płyt z muzyką organową. Pracuje na stanowisku profesora na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Białymstoku.

Szczegóły

Data:
niedziela, 2 października, 2016
Godzina:
19:00 - 20:00 CEST
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , , , ,

Organizator

Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie
Phone
42 710 31 18, 42 710 31 19
Email
mok.ozorkow@poczta.fm
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Podwyższenia Krzyża Świętego
Plac Jana Pawła II 5
Ozorków, łódzkie 95-035 Polska
+ Google Map
Phone
42 718-17-95