Reklama

Sokolniki-Las przyjazne rowerom

O zdrowotnych właściwościach Sokolnik-Lasu nie trzeba nikogo przekonywać. Nie tylko setki drzew, ale i niskie natężenie ruchu drogowego wpływają na jakość powietrza, nie warto jednak zasypiać gruszek w popiele, lecz stawiać na rozwiązania, dzięki którym Sokolniki-Las będą jeszcze bardziej eko.

„W centrum Polski – szlak regionalny” to kolejny projekt naszego samorządu doceniony przez Województwo Łódzkie, który w 2024 roku otrzyma dotację w wysokości 15 000,00 zł na zakup wiaty rowerowej wraz ze stojakami. Powyższe doposażenie zostanie zamontowane na parkingu przy ul. Ozorkowskiej

– Pragnę podkreślić, że jesteśmy jednym z dwunastu samorządów z terenu województwa, któremu przyznano dofinansowanie. Naszym priorytetem jest zwiększenie swobody poruszania się cyklistów po centrum miejscowości, a także ułatwienie im korzystania z kawiarni i restauracji oraz placu zabaw. W pobliżu znajduje się kościół, do którego część wiernych także przyjeżdża rowerami. I choć na terenie parafii znajdują się stojaki rowerowe, turyści odwiedzający naszą miejscowość nie zawsze o tym wiedzą, a pamiętać należy, że w sezonie wakacyjnym przyjeżdża tu wielu letników, którzy z samochodów przesiadają się na jednoślady – mówi Zastępca Wójta Gminy Ozorków #MarianLemański.

Kiedy powyższą inwestycja zostanie zrealizowana? Uchwała w sprawie udzielenia dotacji celowej została podjęta przez Sejmik Województwa Łódzkiego na lutowej sesji. Nie pozostaje nami nic innego, jak czekać na podpisanie umowy i przekazanie środków, co pozwoli na przystąpienie do prac.

foto: Internet

Reklama