Reklama

Dwie osoby zginęły, a cztery zostały ranne w wypadku, do którego doszło wczoraj w nocy na krajowej „jedynce” między Ozorkowem a Łęczycą.
Około godz. 2 zderzyły się tam trzy ciężarówki i autokar z Wrocławia (na szczęście jechał prawie pusty). W wyniku zderzenia, śmierć na miejscu poniósł 26-letni kierowca ciężarowego mercedesa Sławomir N., a kierowca autokaru neoplan 47-letni Krzysztof N. zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Była ciemna noc, kiedy ze snu wyrwał mnie niesamowity huk – mówi mieszkający w pobliskim domu Jan Wardęcki. – Myślałem, że chałupa się wali. W pośpiechu zerwałem się z łóżka i wyszedłem na dwór. Byłem przerażony widząc karambol na trasie. Kabiny ciężarówek były zmiażdżone. Ze środka wydobywały się jęki i wołania o pomoc. Wszędzie było pełno potłuczonego szkła i krwi. Bałem się bliżej podejść, w każdej chwili mogły wybuchnąć zbiorniki z paliwem.

Jak ustaliła policja, karambol spowodował kierowca ciężarowego mercedesa przewożącego sprzęt i ubrania narciarskie. Prawdopodobnie usnął za kierownicą, ciężarówka zjechała na lewą stronę drogi i uderzyła w jadącą z przeciwka scanię z naczepą. Scania zatrzymała się w poprzek jezdni, blokując ją w obu kierunkach. Tymczasem mercedes jechał dalej. Po drodze zderzył się jeszcze z jadącym z przeciwka ciężarowym volvo z naczepą, a później wylądował w przydrożnym rowie. Volvo z kolei wypadło z trasy, zjechało na lewą stronę jezdni i zderzyło się czołowo z autokarem neoplan.

Wypadku nie przeżyli kierowcy mercedesa i neoplanu. Wśród czterech rannych są: drugi kierowca neoplanu i pasażer tego pojazdu (obaj mają ogólne potłuczenia) oraz kierowcy dwóch innych ciężarówek biorących udział w wypadku (jeden ma uraz oczu, drugi ranę miażdżoną głowy i złamanie mostka). Z powodu zablokowanej drogi, do godz. 5 rano ruch na krajowej „jedynce” w okolicach Ozorkowa odbywał się objazdami. Później samochody jeździły tylko jedną stroną jezdni. Utrudnienia potrwały do godz. 11. Tylko w tym roku na „krajówce” w tym rejonie w 59 wypadkach życie straciło 9 osób, a 86 zostało rannych.

Źródło : Express Ilustrowany, (dj)
Data publikacji: 19.10.2005

Reklama