15.8 C
Ozorków
środa, 17 Lip 2019
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Zbieramy krew dla Polski

sobota, 14 Maj, 2016 @ 09:00 - 13:00

Zbieramy krew dla Polski

14 maja w ramach IX edycji kampanii „Zbieramy krew dla Polski”, organizowanej przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż, swoją krew dla pacjentów okręgowych szpitali będą mogli oddać mieszkańcy Ozorkowa.

Podziel się krwią i uratuj życie!

Kiedy?           14 maja 2016 r., godz. 09:00-13:00
Gdzie?            ul. Lotnicza 5 (parking przed supermarketem Intermarché)

Krew w Ozorkowie będzie można oddawać w specjalnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK), wyposażonym w sterylny i bezpieczny dla Krwiodawców sprzęt medyczny. Obecny na miejscu lekarz zadba natomiast o bezpieczeństwo zarówno Dawcy jak i Biorcy.

Do oddawania krwi zapraszamy osoby między 18 a 65 rokiem życia, choć, za zgodą lekarza, Krwiodawcą można być nawet po 65. urodzinach. W każdym przypadku trzeba ważyć co najmniej 50 kg ? tłumaczy Renata Kawka, Sekretarz Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed, nie można także zażywać niektórych leków, w tym aspiryny. W dniu oddania krwi zaleca  się zjedzenie lekkiego śniadania i wypicie dużej ilości płynów. Aby oddać krew i jej składniki niezbędne jest okazanie dokumentu tożsamości.

Każdy, kto zdecyduje się na oddanie krwi, uzyska bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych oraz weźmie udział w losowaniu profesjonalnych apteczek samochodowych. Zbiórkom krwi oraz kampanii edukacyjnej towarzyszyć będzie wiele atrakcji, a wśród nich nauka pierwszej pomocy, pokazy strażackie, konkursy i quizy.

Patronat Honorowy nad ogólnopolską kampanią objęło Narodowe Centrum Krwi.

Więcej informacji na temat kampanii ?Zbieramy krew dla Polski?, w tym harmonogram akcji, znajduje się na stronach internetowych: www.muszkieterowie.pl, www.pck.pl oraz www.oddajkrew.pl

Szczegóły

Data:
sobota, 14 Maj, 2016
Czas:
09:00 - 13:00
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce

Parking przed supermarketem Intermarche Ozorków
ul. Lotnicza 5
Ozorków,łódzkie95-035Polska
+ Google Map