5 C
Ozorków
czwartek, 21 Lut 2019
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Mammobus – bezpłatna mammografia dla pań 40-75 lat

środa, 9 Wrzesień, 2015 - piątek, 11 Wrzesień, 2015

Masz 40 – 75 lat? Zgłoś się na bezpłatną mammografię!

Wyjątkowa możliwość dla pań niekwalifikujących się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ.

W roku 2014 w mammobusach LUX MED przebadało się około 240 tysięcy kobiet. Każdego miesiąca mammobusy odwiedzają około 200 miejscowości, realizując program badań przesiewowych dla pań. „Mimo, iż to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka , nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem , gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się w Ozorkowie w dniach 9-11 września przy Miejskiej Przychodni Zdrowia, Wigury.

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:

  • 50 – 69 lat

w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

  • 40 – 49 oraz 70 – 75 lat

Badania wykonywane są w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Szczegóły

Start:
środa, 9 Wrzesień, 2015
Koniec:
piątek, 11 Wrzesień, 2015
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,
Strona internetowa:
http://www.luxmed.pl/dla-pacjentow/oferta/lux-med-diagnostyka/mammografia.html

Organizator

Luxmed
Telefon:
22 33 22 888
Email:
obsluga.klienta@luxmed.pl
Strona internetowa:
http://www.luxmed.pl/

Miejsce

Miejska Przychodnia Zdrowia w Ozorkowie
ul. Wigury 1
Ozorków,łódzkie95-035Polska
+ Google Map
Telefon:
42 710 31 50