Plac Zabaw Muszkieterowie oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA]

2
567
Plac Zabaw Muszkieterowie oficjalnie otwarty
Plac Zabaw Muszkieterowie oficjalnie otwarty

już od kilkunastu dni cieszy dzieci z bloków przy skwerze pomiędzy ul. Tkacką i . Wczoraj, w upalne popołudnie 24 czerwca, został oficjalnie przekazany mieszkańcom miasta przez właścicieli supermarketu Intermarché, Martę i Marcina Chętników.

Plac zabaw w Ozorkowie powstał dzięki współpracy Fundacji Muszkieterów, zrzeszającej właścicieli supermarketów Intermarché i Bricomarché, z Ozorkowską Spółdzielnią Mieszkaniową w ramach akcji społecznej „Place Zabaw Muszkieterowie”. Jest to pierwszy plac zabaw otwarty w tegorocznej dziewiątej edycji kampanii i 126. stworzony od początku jej trwania.

Akt przekazania placu zabaw z rąk Państwa Chętników odebrali Ozorkowa oraz Zastępca Prezesa Zarządu Ozorkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej .

Akt przekazania Placu Zabaw Muszkieterowie
Akt przekazania Placu Zabaw Muszkieterowie

Jednak to nie był koniec niespodzianek. Trójka dzieci otrzymała dzięki nowej inicjatywie Fundacji Muszkieterów pn. „Wakacje z Muszkieterami” „Bilet na kolonię”. Uprawnia on do udziału na przełomie czerwca i lipca w 10-dniowym turnusie kolonijnym w malowniczej, górskiej miejscowości Murzasichle.

Celem akcji „Wakacje z Muszkieterami” jest zorganizowanie wypoczynku dla niemal 1000 dzieci w wieku 8-12 lat z całej Polski, z rodzin niezamożnych, a także dzieci przebywających w ośrodkach opiekuńczych, które osiągnęły dobre wyniki w nauce.

Trójka dzieci otrzymała dzięki nowej inicjatywie Fundacji Muszkieterów pn. "Wakacje z Muszkieterami" "Bilet na kolonię"
Trójka dzieci otrzymała dzięki nowej inicjatywie Fundacji Muszkieterów pn. „Wakacje z Muszkieterami” „Bilet na kolonię”

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawy i konkursy z Teatrem Wariaté, którego aktorzy wcielili się w „Słoneczka Placów Zabaw Muszkieterowie”. Dzieci mogły wziąć również udział w licznych grach i zabawach, takich jak „Słoneczny Kalejdoskop”, „Latające Talerze” czy „Leć bezpiecznie po drodze mlecznej”, oraz uczestniczyły w konkursach z nagrodami.

Plac zabaw Muszkieterów wyposażony jest w nowoczesne, certyfikowane urządzenia, które zapewnią dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy. Na placu znajduje się wiele różnorodnych i kolorowych przyrządów m.in. huśtawka, , zjeżdżalnia. Koszt zakupu oraz montażu zestawu zabawowego wyniósł blisko 30 tys. złotych