Wkrótce otwarcie nowego placu zabaw w Ozorkowie [ZDJĘCIA]

2
1085
Plac Zabaw Muszkieterowie / fot. Michał Kowalski
Plac Zabaw Muszkieterowie / fot. Michał Kowalski

Jeszcze przed wakacjami do użytku najmłodszych ozorkowian oddany zostanie przy ul. . Powstaje on dzięki współpracy Ozorkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z Fundacją Muszkieterów. Obok powstanie zewnętrzna siłownia.

Na dzień dzisiejszy zamontowane są już wszystkie urządzenia na placu, a wokół terenu przeznaczonego na zewnętrzną siłownię położona jest nowa, zielona trawa z rolki.

„Place Zabaw – ” to największa akcja społeczna Fundacji Muszkieterów. W każdej miejscowości, gdzie znajduje się sklep Intermarché lub Bricomarché, powstaje piękny i bezpieczny plac zabaw.

Akcja prowadzona jest we współpracy z samorządami lokalnymi. Właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché finansują zakup i montaż urządzeń, a gminy przygotowują i przekazują teren pod plac zabaw. W Ozorkowie za przygotowanie terenu odpowiadała Ozorkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Gotowy obiekt staje się własnością lokalnej społeczności.

OSM będzie również fundatorem tzw. zewnętrznej siłowni dla dorosłych, która powstanie kilkanaście metrów obok placu zabaw.

Place zabaw Muszkieterów wyposażone są w nowoczesne certyfikowane urządzenia, które dają dzieciom przestrzeń do zabawy i zapewniają bezpieczeństwo. Place zabaw na zlecenie Fundacji Muszkieterów wykonuje firma SUN+.

  • Jeszcze poprosimy o plac zabaw na ulicy Sucharskiego bo tu na całe wielkie osiedle nie ma żadnego ( przypomnijmy że na wszystkich osiedlach są miejsca do zabawy i to nie jedno, stare zastępowane są nowymi ) a nasze dzieci siedzą na ławkach pod blokiem nie wiedząc co ze sobą zrobić. Kiedyś podobno tu były place zabaw tylko czemu zostały zlikwidowane albo komu przeszkadzały ??

  • Popieram!! Co z Sucharskiego?? Na innych osiedlach jest przynajmniej 1 plac zabaw na 4-5 blokow, na Sucharskiego na 10 blokow i 4 bloki na Nowym Miescie obok Sucharskiego 0 placów zabaw…..