Piknik Ekologiczny 2016 [ZDJĘCIA]

0
820
Piknik Ekologiczny 2016 / fot. umozorkow.pl
Piknik Ekologiczny 2016 / fot. umozorkow.pl

„Ja segreguję, a Ty?” – to hasło tegorocznego Pikniku Ekologicznego, który odbył się 29 maja nad Zalewem Miejskim. Na mieszkańców – i starszych i młodszych – czekało wiele atrakcji: konkursy o tematyce ekologicznej, zabawy sportowe, pokaz zumby i zarybianie zalewu, a także występy artystyczne dzieci z miejskich przedszkoli, które specjalnie na przygotowały piosenki o tematyce ekologicznej.

Podczas imprezy rozstrzygnięto i wręczono nagrody zwycięzcom konkursu na Eko-zabawkę i konkursu fotograficznego „Przyroda w Ozorkowie o poranku i zachodzie słońca”. Prace konkursowe można było oglądać i oceniać podczas Pikniku.

Mieszkańcy brali udział w zawodach w pływaniu kajakiem, zgniataniu butelek na czas, a nieco młodsi sprawdzali swoje umiejętności w takich konkurencjach, jak np. biegi w workach i zawody z piłką. Laureaci wszystkich konkursów otrzymali nagrody rzeczowe i drobne upominki, które wręczył burmistrz .

Piknik Ekologiczny to jednak nie tylko występy i konkursy; dzieci mogły bezpłatne pozjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni, pobawić się w basenie z piłeczkami i w rollerach wodnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje multimedialne w namiocie 3D oraz akcja zarybiania zalewu przez wędkarzy z ozorkowskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Mieszkańcy mogli podczas imprezy oddać elektrośmieci, za które dostawali sadzonki roślin.

Każdy mógł skosztować kiełbaski z grilla, dla wszystkich przygotowano też napoje i słodkie bułki.

Na Piknik zaprosił mieszkańców Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha.

Organizator – Urząd Miejski w Ozorkowie dziękuje za pomoc w przygotowaniu imprezy firmom: „”, Restauracji „”, Zakładowi Piekarsko-Ciastkarskiemu „”, wędkarzom z Polskiego Związku Wędkarskiego – Koło w Ozorkowie, a także Sylwii Bartczak – pokaz zumby i Małgorzacie Jędrzejczak-Prorok – piosenek o tematyce ekologicznej.