Wiosną sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Parzęczewie rosną!

0
757
Wiosną sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Parzęczewie rosną! / fot. sp-parzeczew.com
Wiosną sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Parzęczewie rosną! / fot. sp-parzeczew.com

Z radością informujemy, że nasi uczniowie nieustannie zdobywają najwyższe laury w wielu międzyszkolnych, wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach przedmiotowych. Ostatnie tygodnie również przyniosły wiele sukcesów. 27 maja na sali gimnastycznej miał miejsce kolejny już w tym roku szkolnym apel, podczas którego pani i nauczyciele wręczyli swoim podopiecznym dyplomy i nagrody za szczególne osiągnięcia.

Liczna grupa naszych uczniów wzięła udział w sesji zimowej tegorocznej ogólnopolskiej olimpiady OLIMPUS dla klas IV-VI z matematyki i języka angielskiego oraz OLIPUSEK – dla klas I-III. Osiągnęliśmy bardzo wysokie wyniki, zwłaszcza w kategorii klas pierwszych, gdzie tytuł laureata udało się uzyskać aż 4 uczniom z klasy I a.

Są to: Witold Pietrusiak (I miejsce), Martyna Różycka (V miejsce), Maja Czaplińska (VII miejsce) oraz Małgorzata Głodek (XIV), ich opiekunem jest pani . W kategorii klas trzecich laureatem została Ewelina Szymańska z kl. IIIa (XV miejsce), opiekun – pani Renata Baran. W grupie starszej to zaszczytne miano uzyskało dwoje dzieci: i Robert Ściśliński (oboje IX miejsce w kraju z języka angielskiego), opiekun- pani Ewa Dominczyk.

Znaczący sukces w Powiatowym Konkursie Plastycznym „W trosce o nasze bezpieczeństwo” pod patronatem Starosty Zgierskiego odniosła ostatnio uczennica klasy Ia Milena Zimon (opiekun- Halina Bogucka). Jej praca przeszła do etapu wojewódzkiego.

Dziesięcioosobowa grupa uczniów reprezentowała naszą szkołę w sobotę 16 kwietnia w eliminacjach wojewódzkich XXIV Ogólnopolskiego Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie”, które miały miejsce w Pałacu Młodzieży w Łodzi. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się naprawdę wspaniale, deklamując piękne wiersze i fragmenty prozy o tematyce patriotycznej. Trzy dziewczynki zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego tego konkursu, który odbędzie się 21 maja: Justynka Graczyk i Konstancja Kisser (obie z klasy IIIb) oraz Weronika Grzelak z klasy Vb. Opiekunki młodych recytatorów to: Małgorzata Śnieg, Aleksandra Sroczyńska- Kisser, Agnieszka Fandrych.

Uczniowie z klas I- III 26 kwietnia brali także udział w III Konkursie Piosenki Anglojęzycznej organizowanym przez im. Małego Księcia w Ozorkowie oraz Centrum Języków Obcych „Fabryka Języka”. Udało się przywieźć aż 3 główne nagrody: I miejsce- Konstancja Kisser (kl. IIIb), II miejsce- Bartosz Gabryelczyk (kl. I b), III miejsce- Dawid Gajda (kl. IIa). Dzieci przygotowała do konkursu pani Marta Stańczyk.

Czteroosobowa grupa uczniów klas młodszych reprezentowała nas 22 kwietnia na Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy Ekologicznej klas II i III pt. „Bądź przyjacielem przyrody” w Ozorkowie. Drużyna w składzie: Marcelina Bojanowska (kl. IIa), Konstancja Kisser (kl. IIIb), Mateusz Modliński (kl. IIIb ), Bartosz Gapski (kl. IIb) wywalczyła dla naszej szkoły zaszczytne II miejsce. Eliminacje szkolne przygotował i przeprowadził zespół nauczycieli kształcenia zintegrowanego, a opiekunem grupy podczas konkursu była pani - Baranowska.

Podczas apelu wręczono także dyplomy dzieciom, które uczestniczyły w zmaganiach ortograficznych o zasięgu ogólnopolskim „Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów”. Troje otrzymało wyróżnienia: Nadia Jankiewicz (kl. IIIb),  Konstancja Kisser (kl. III b)- opiekun Małgorzata Śnieg oraz Dobrosława Pawlak (kl. VIb)- opiekun A. Sroczyńska- Kisser.Pani Sylwia Kuzaniak, koordynatorka szkolnej akcji „Bezpieczny Internet”, podsumowała wszystkie podjęte w szkole działania związane z propagowaniem zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z sieci. We wszystkich oddziałach nauczyciele przeprowadzili cykl zajęć komputerowych oraz lekcji wychowawczych, mających na celu budowanie świadomości o zagrożeniach sieciowych, podczas których powstały piękne plakaty „Lepszy Internet zależy od Ciebie!”. Uczniowie klas I- III w ramach akcji wzięli udział w konkursie plastycznym „Moja zabawa w Internecie jest bezpieczna”, którego zwyciężczynią została Honorata Ciołkowska z kl. Ib – opiekun Małgorzata Żegocka.

Dyrekcja oraz grono pedagogiczne dziękują wszystkim uczestnikom i laureatom konkursów za poświęcony czas, wysiłek i chęci. Pamiętajcie, Drodzy Uczniowie, że zawsze warto próbować swoich sił w różnych formach rywalizacji z innymi i podejmować wyzwania, to daje wiele korzyści.

Ogromnym plusem jest sprawdzanie swoich możliwości, zdobywanie dodatkowej szerokiej wiedzy i nowych umiejętności. Nie wspominając już o wielkiej satysfakcji w przypadku osiągnięcia sukcesu. Szczerze zachęcamy do brania udziału w konkursach, nie poddawajcie się, jeśli za pierwszym razem coś nie wyjdzie.

Nie wynik jest najważniejszy, ale zdobyte przez was doświadczenie, współzawodnictwo, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, bo to właśnie te przeżycia zostaną z Wami na zawsze. Czasem nawet dobrze ponieść małą porażkę, by w przyszłości docenić wielką wagę wygranej. Każde nowe wyzwanie czyni Was bogatszymi i ciekawszymi ludźmi.

Jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy kolejnych sukcesów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z apelu.