Śmiertelny wypadek w Aleksandrii

2
3782
Fot. policja.pl
Fot. policja.pl

Wczoraj, 27 marca 2016 r., o godz. 23.10 na drodze krajowej nr 91 w miejscowości w gminie Ozorków doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem osobowym z nieustalonych przyczyn potrącił 40-letniego pieszego, który nie posiadał elementów odblaskowych. Kierujący odjechał nie udzielając poszkodowanemu pomocy.

Na skutek odniesionych obrażeń 40-latek zmarł po przewiezieniu do szpitala. Policjanci ze zgierskiej komendy zabezpieczyli ślady na miejscu wypadku i kilka kilometrów dalej zatrzymali kierującego.

Okazało się, że kierujący daewoo lanosem 38-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego był trzeźwy. Decyzją prokuratora został osadzony w policyjnym areszcie. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają zgierscy policjanci.

Jak podaje Dziennik Łódzki tragicznie zmarłym pieszym okazał się , drugi koszykarzy . Robert Zając związany był z ŁKS, w 2008 roku doprowadził kadetów ŁKS do mistrzostwa Polski. Pracował także w ŁKS w czasach, kiedy łodzianie grali w ekstraklasie.