Wagary na sportowo

0
189
Wagary na sportowo / fot. facebook.com/policja.zgierz
Wagary na sportowo / fot. facebook.com/policja.zgierz

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca, to także Dzień Wagarowicza. Z tej okazji kolejny raz zorganizowała, dla uczniów gimnazjów z terenu powiatu zgierskiego, turniej piłkarski „Bezpiecznie kibicuję – przeciwnika szanuję”.

Dzięki takim inicjatywom, możliwe jest popularyzowanie zasad „fair play” oraz kulturalnego i bezpiecznego kibicowania, co ma kluczowe znaczenie w podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa i świadomości fanów sportu – mówił w trakcie zawodów starosta zgierski , będący jednocześnie jednym z fundatorów nagród – Wierzę, że udział w turnieju przyczyni się do kształtowania, wśród dzieci i młodzieży, nawyków prawidłowego zachowania się w trakcie imprez o charakterze sportowym.

Tegorocznym zwycięzcą turnieju, wśród chłopców, okazali się młodzi zawodnicy z Gimnazjum nr 3 w Zgierzu, którzy w finałowym meczu pokonali swoich rówieśników z Solcy Wielkiej. Na najniższym stopniu podium stanęli uczniowie ze zgierskiego Gimnazjum nr 1. W rywalizacji dziewcząt pierwsze miejsce również zajęło Gimnazjum nr 3. Tuż za nim uplasowały się uczennice zgierskiego Gimnazjum nr 2, zaś medale za trzecie miejsce odebrały zawodniczki z Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie.

W trakcie turnieju przyznano również nagrody indywidualne. Najlepszą bramkarką została Daria Kałuża z Gim. Nr 1 w Zgierzu, zaś Natalia Frontczak odebrała nagrodę dla najskuteczniejszej zawodniczki. Najlepszym golkiperem, wśród chłopców, został Krystian Graczyk ze szkoły w Solcy Wielkiej, zaś Alan Krzewina z gimnazjum w Głownie zdobył tytuł króla strzelców. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk Podlecki z głowieńskiego gimnazjum. Dodatkowo kibice zgierskiego Gimnazjum nr 3 wygrali w konkursie na najlepszą oprawę meczową i doping.

Na uczestników zawodów czekały nie tylko sportowe zmagania. W trakcie turnieju przeprowadzono akcje profilaktyczne odnoszące się do zdrowego stylu życia i bezpieczeństwa, odbył się również pokaz instruktażu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.