17 milionów złotych na przebudowę dróg w Ozorkowie

9
1880
Budowa ul. Unii Europejskiej, widok z ul. Lipowej na Rondo Solidarności, maj 2008 / fot. Michał Kowalski

Dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 w ciągu najbliższych 2-3 lat w Ozorkowie na inwestycje drogowe wydane zostanie ponad 17 milionów złotych.

W dniu dzisiejszym została opublikowana lista wniosków o dofinansowanie ocenionych pozytywnie pod względem oceny merytorycznej dla naboru Nr RPLD.03.02.02-IZ.00-10-001/15 w ramach Osi priorytetowej  III Transport, Poddziałanie III.2.2 Drogi lokalne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Projekt złożony przez Urząd Miasta Ozorków pt. „ układu komunikacyjnego w Ozorkowie w celu zapewnienia bezpośredniego połączenia ze strategicznymi centrami logistycznymi” został pozytywnie oceniony pod względem merytorycznym i znalazł się na 3 miejscu na liście wybranych wniosków.

Całkowita wartość projektu to 17 160 000,00 zł.
z EFRR to 11 879 812,50 zł.

Inwestycje w ramach projektu przewidują m.in.:

 1. Przebudowę ciągu ulic: Południowej (od ul. ), Maszkowskiej wraz z budową skrzyżowań oraz mostu na rzece Bzurze, z uwzględnieniem niezbędnej infrastruktury technicznej,
 2. Przebudowę ciągu ulic: , , , Łęczyckiej wraz ze skrzyżowaniami, z uwzględnieniem niezbędnej infrastruktury technicznej.

Łączna szacunkowa długość dróg objętych projektem wynosi 4320 m.

Dzięki przebudowie ulic Południowej i Maszkowskiej oraz budowie mostu na rzece Bzurze ruch ciężkich pojazdów do zakładów strefy zostanie skierowany ul. Unii Europejskiej.

Na skrzyżowaniu ulic Maszkowskiej, Zgierskiej i Średniej powstanie .

Roboty mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

 • Oktawian Jaroszewicz

  Bomba! Rondo będzie świetnym rozwiązaniem.

  • Michał Kowalski

   Też mi się podoba pomysł z rondem, bo jadąc kilka minut po 16 od Południowej czasem trzeba czekać kilka dobrych minut.

   • A.

    A mi się nie podoba ten pomysł, zakończy się historia 200-letniego trójkątnego placu i będzie dużo wypadków spowodowanych przez samochody wjeżdżające pod tramwaj

  • Oktawian Jaroszewicz

   Nie mowiac juz o sobocie…

 • Aleksandra Tomes

  I Konopnicka!!!

 • Ghoost

  Śmiechu warte tyle siana utopione w Aleje Unii teraz ponowna przebudowa po co to było no tak nastepna firma rodzinna musi zarobić z dofinansowania 🙂 A tam gdzie naprawdę jest potrzebna pomoc to sa dziury jak po bombie ale tam urzędnicy nie sięgają niestety….

 • GERGELY

  Panie burmistrzu! A kiedy remont ulicy Kochanowskiego o ktorym wspominal Pan na swoim blogu przed wyborami? Czas juz leci a dziury, bloto i koleiny jak byly tak ss i to prawie w centrum miasta!

 • Daniel Pawlak

  Brawo za dobrą decyzje. W koncu sie przyda ta Aleja Uni

 • nie usuwać?

  Wspaniała współpraca burmistrza ze starostwem przynosi pozytywne efekty 2/3 środków pozyska ze środków zewnętrznych. Inne gminy mogą się uczyć. Szkoda, że Wójt Gminy Ozorków nie potrafi tak jak burmistrz współpracować ze starostwem – było by to z korzyścią dla gminy.