Na zakończenie karnawału – Biesiada Powiatowa w Zgierzu

0
230
Na zakończenie karnawału - Biesiada Powiatowa w Zgierzu

W zajeździe „U Przemka” koniec karnawału świętowali przedstawiciele 6 gmin powiatu zgierskiego, wśród nich byli przedstawiciele lokalnych samorządów, kół gospodyń wiejskich, czy tez pozarządowych instytucji działających na terenie powiatu Zgierz.

Organizatorem XII Biesiady Powiatowej, która odbyła się 9-go lutego był z siedzibą w Bratoszewicach, a współorganizatorem i gospodarzem była Wójt Gminy Zgierz. Stoły biesiadne zostały przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.  Stoły uginały się od przepysznych potraw oraz pięknych ozdób ludowych.

Część artystyczna została zorganizowana przez w Dzierżąznej. Wystąpiły dziecięce zespoły oraz Zespół Śpiewaczy „” działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej oraz Zespół Szkolny „” ze Szczawina.

Gminę Ozorków reprezentowało m.in. KGW z Modlnej (). Wszystkie przygotowane potrawy były przepyszne, co pozwoliło zdobyć uznanie gości zaproszonych na Powiatową Biesiadę.

Wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich przygotowujące stoły biesiadne otrzymały nagrody. Po uczcie była długa i wspaniała zabawa, a do tańca przygrywał zespół „”. W trakcie imprezy można było podziwiać wystawę twórców ludowych z powiatu zgierskiego. Swoje stoisko przygotowała również Fundacja „” z Parzęczewa.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/users/mikomp/public_html/ozorkow.net/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353