Polskie Pieśni Patriotyczne – koncert z okazji Święta Niepodległości

0
508
Polskie Pieśni Patriotyczne - koncert z okazji Święta Niepodległości / fot. umozorkow.pl

Polskich Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Stowarzyszenia Śpiewaczego Harmonia z Łodzi, który odbył się w minioną niedzielę (8 listopada) w Kościele NMP KP w Ozorkowie, był jednym z wydarzeń miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Licznie zebrani w kościele mieszkańcy, wśród nich , wysłuchali znanych pieśni, tj. „Maszerują Strzelcy”, „Ostatni Mazur”, „Ej dziewczyno, ej niebogo” i wieli innych.

Ozorkowianie zawsze chętnie i licznie uczestniczą w koncertach organizowanych z okazji polskich świąt narodowych; świadczy o tym m.in. wielkie zainteresowanie zarówno wczorajszym koncertem, jak i organizowanym cyklicznie z okazji 11 Listopada Ozorkowskim Śpiewaniem Patriotycznym. W tym roku, w najbliższą środę, już po raz czwarty w Miejskim Ośrodku Kultury o godz. 17.00 mieszkańcy naszego miasta spotkają się, by wysłuchać patriotycznych pieśni.

W ramach miejskich obchodów Święta Niepodległości 10 listopada odbędzie się jeszcze uroczysty apel w Gimnazjum nr 1, natomiast 11 listopada w kaplicy pw. św. Marcina na Nowym Cmentarzu – uroczysta msza święta.