Dworzec PKP w Ozorkowie do remontu

1
761
Dworzec PKP w Ozorkowie do remontu / fot. umozorkow.pl

W latach 2016 – 2017 planują kompleksowy ozorkowskiego dworca przy ul. Kolejowej. To odpowiedź Kolei na liczne apele burmistrza Jacka Sochy i mieszkańców, którzy od lat wnioskowali o wyremontowanie zabytkowego budynku, zwłaszcza, że w ostatnich latach pozostałe dworce na trasie Łódź Kaliska – Kutno odzyskały blask.

21 października przedstawiciele PKP i Urzędu Miejskiego sprawdzili stan techniczny wszystkich pomieszczeń dworca. Pracownicy PKP, po przeprowadzeniu szczegółowej inwentaryzacji, sporządzą dokumentację i kosztorys remontu. W przyszłym roku mają ruszyć prace budowlane.

Dworzec PKP w Ozorkowie do remontu / fot. umozorkow.pl
PKP w Ozorkowie do remontu / fot. umozorkow.pl

W najbliższych tygodniach władze PKP i burmistrz zawrą porozumienie, na podstawie którego budynek zostanie przekazany miastu w użytkowanie. Jeśli będzie taka potrzeba ze strony pasażerów, część pomieszczeń odnowionego dworca zostanie przeznaczona na kasę biletową, poczekalnię i toalety.

  • TAURUS

    Remont dla remontu? Jaką rolę będzie pełnił dworzec po remoncie? Nawet za czasów świetności nic tam nie dojeżdżało. Tak na marginesie. Dworzec ten nigdy nie był cudem architektonicznym że nie wspomnę o wężle sanitarnym.