Likwidacja dyżurki w ozorkowskim komisariacie

6
119

Od 16 grudnia 2014 r. zmieni się system pracy na komisariatach. Polegać to będzie na tym, że w Aleksandrowie, Ozorkowie, Strykowie i Głownie nie będzie w godzinach wieczornych i nocnych służby dyżurnej. Wszystkie zgłoszenia telefoniczne przyjmuje komenda w Zgierzu, a tutejszy dyżurny kieruje odpowiednią załogę do interwencji. Przesiadujący dotąd nocą w okienku funkcjonariusze zostaną skierowani do innej służby.

W tej zmianie chodzi nam o zwiększenie liczby funkcjonariuszy tam gdzie są najbardziej potrzebni. Świat i przestępczość nie stoją w miejscu i musi reagować na zmiany. Dyżurni na komisariatach po godz. 20 nie są obciążeni pracą. Przeprowadziliśmy analizę kto i w jakiej sprawie odwiedza komisariaty wieczorem i w nocy. Okazało się, że bardzo mało osób przychodzi na policję, większość spraw zgłaszana jest telefonicznie. Telefony alarmowe i tak już teraz kierowane są do zgierskiej jednostki, a na telefony miejskie jednostek mieszkańcy nie dzwonią w sprawach wymagających pilnej interwencji . Rola dyżurnego w komisariacie jest więc mniejsza niż kiedyś.

Proponowane zmiany dotyczyć mają tylko godzin nocnych. W dzień komisariatach policjanci będą czekać na interesantów jak dotychczas.

Dzięki likwidacji służby dyżurnej na komisariatach zyskujemy 16 etatów do pracy innej niż siedzenie w okienku. Zgierskie stanowisko kierowania i dowodzenia wzmocnione zostanie 5 stanowiskami zastępcy dyżurnego. Powyższe spowoduje pełnienie służby na stanowisku kierowania w obsadzie trzyosobowej, co pozwoli na bieżące przyjmowanie zgłoszeń, kierowanie czynnościami oraz wprowadzanie koniecznych i pilnych rejestracji do policyjnych systemów informatycznych.

W zgierskiej komendzie utworzone zostanie Ogniwo Wywiadowcze, który będzie obsługiwało cały powiat. Z komisariatów przejmujemy sprawy dot. przestępczości gospodarczej tym samym odciążymy pracujących tam funkcjonariuszy, którzy będą mogli być przesunięci do innych zadań. Powiększony o m. in. zyskane etaty Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą przejmie całość ww. postępowań. Takie działanie będzie skutkowało lepszym podziałem i koordynacją zadań służbowych oraz poprawę efektywności realizowanych zadań z zakresu zwalczania przestępczości gospodarczej (w tym bardzo teraz popularnej i stale rosnącej cyberprzestępczości) i korupcyjnej.

KPP Zgierz

 • POL-OZO

  I co, teraz zamiast siedzieć se w ciepełku będę musiał jeździć po mieście, omg… co za kraj i jeszcze to wszystko za 1600zł, zmieniam robote, brońta sie sami.

 • Ela

  No to jak w nocy nao posterunku nie bedzie żadnego policjanta no to dopiero wtedy zacznie sie dziac „dobrze” w naszym miescie. To juz lobuzerstwo bedzie rzadzic miastem…. Szkoda slow. Strazy miejskiej nie ma policji w nocy tez nie. Tylko patrzec jak w dzien tez juz ich nie bedzie…. Nasila sie kradzieze i rozne inne takie. Po zmroku nikt nie bedzie wychodzil z domu nawet z psem bo sie bedzie bał. Super. Jestem baaaardzo szczesliwa…. A zanim radiowoz przyjedzie ze Zgierza to dziekuje bardzo….. Gratulacje dla pomyslodawcy….

  • OzoAdmin

   Wg powyższej informacji zniknie tylko policjant z dyżurki. Policjanci, którzy wyjeżdżają do interwencji będą tak jak do tej pory na miejscu w komisariacie w Ozorkowie.

  • marian

   jakoś już od 2 tygodni nie ma dyżurki i nikt nikogo nie pobil, nie zabil, nie okradl .wyciągnij wnioski zamiast panikować …

 • Roman

  To jest tylko taka zagrywka policji liczą na to że mieszkańcy ozorkowa zrobią szum wokół tej sprawy i wyciągną od burmistrza dodatkowe pieniądze na dyżurnego

 • Gość- Anna

  Policjantów zabiera się z jednego stołka i daje im się drugi, a ludzi w terenie i tak nie przybywa, czy zauważyliście więcej radiowozów w mieście. Sprawdźcie ilu policjantów przybyło w patrolu, wśród dzielnicowych albo w ruchu drogowym. Czy przez to, że z terenu wycofano 16 policjantów radiowóz przyjeżdża szybciej na zgłoszoną interwencję.
  Nie wiem czy słyszeliście o ciemnej liczbie przestępstw,jest to liczba przestępstw faktycznie popełnionych, lecz nie objętych przez statystykę kryminalną wskutek nieujawnienia ich przez organy ścigania. I tak statystycznie będzie bezpiecznie bo policja wskutek wycofania się z terenu nie będzie miała wiedzy, ze ludziom źle się dzieje, ale kogo dzisiaj obchodzi obywatel…