Zaginął mężczyzna

25
109

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia w miejscowości Solca Wielka zaginął mężczyzna w wieku 45-55 lat.

Od godziny 14.30 poszukują go strażacy z OSP Ozorków, JRG Ozorków oraz następujących OSP: Parzęczew, Solca Wielka, Orła, Chociszew, Opole, Modlna, Czerchów.

Dodatkowo zadysponowano Oddział Prewencji Policji z Łodzi, policjantów z Ozorkowa i Zgierza.

Przed godziną 18 przyjedzie do pomocy grupa poszukiwawcza z psami z łódzkiej straży pożarnej.

W chwili obecnej poszukiwania posuwają się od Bibianowa w kierunku Solcy Wielkiej.

Wszyscy którzy mają jakiekolwiek informacje na temat zaginionego mężczyzny proszeni są kontakt z Komisariatem Policji w Ozorkowie (tel. 42 718-90-01 lub 112) lub z PSP Ozorków (tel. 42 277-18-42).

 

Aktualizacja (01.01.2012r., godz. 16.30)
Ze względu na zapadający zmrok poszukiwania zostały przerwane. Wznowione zostaną jutro rano.

Aktualizacja (02.01.2012r., godz. 13.00)
Policja wznowiła poszukiwania zaginionego mężczyzny.

Aktualizacja (02.01.2012r., godz. 14.00)
Z Łodzi na miejsce poszukiwań przyjedzie policja z psami. W gotowości są 2 zastępy z PSP Ozorków, 1 z OSP Ozorków oraz 1 z OSP Solca Wielka. Pozostałem jednostki OSP z okolicy są w obwodzie operacyjnym.

Aktualizacja (02.01.2012r., godz. 15.00)
Znaleziono zwłoki mężczyzny. Zdaniem policjantów, najprawdopodobniej zmarł z wychłodzenia organizmu.

 • calek

  nie wiadomo jak ma na imie? jak wyglada? zaginal w sylwestra? dziwne to ogloszenie

 • wewi

  No dziwne strasznie , w sumie wnika z tego ze oni sami nie wiedza kogo szukaj 😛 przedział wiekowy tez bardzo zawężony,,,

 • calek

  dziwne jest też to, że nie potrafią odnaleźć ‚mężczyzny 45-55 lat’ nie ma już takich? kto to pisał????

 • Guest
 • Loch

  Pierwszego lepszego w tym przedziale wiekowym niech wezma,”spod sklepu” np i beda mieli zgube 😀

 • olo

  A mnie zastanawia dlaczego większość komentarzy jest taka uszczypliwa ?
  Ja bym sie czepiał czegoś zupełnie innego.
  Dlaczego w takich przypadkach, poszukiwaniach nie robi sie wszystkiego co można !!!
  Użycie psów ze Strazy Pożarnej lub Policji.
  Dlaczego !!! Kto o tym decyduje !!!
  Płacimy podatki i chyba możemy wymagać od służb aby zrobiły wszystko co można było zrobić. A jest jak jest. Czas na zmiany.

 • olo

  Rozumiem że w godz.16:30 dnia 01.01 do godz.13:00 w dniu 02.01 (czyli ponad 20 godzin)prowadzone były działania operacyjne. I po kolejnych godzinach poszukiwania zostały wznowione.

 • OzoAdmin

  [quote]Rozumiem że w godz.16:30 dnia 01.01 do godz.13:00 w dniu 02.01 (czyli ponad 20 godzin)prowadzone były działania operacyjne. I po kolejnych godzinach poszukiwania zostały wznowione.[/quote]
  Takie posiadam informacje.

 • olo

  czyli rozumiem że od wczoraj na miejscu nie było psów tropiących.
  Bo w tekście znajduje sie informacja [quote]Przed godziną 18 przyjedzie do pomocy grupa poszukiwawcza z psami z łódzkiej straży pożarnej. [/quote]
  do czego w straży używa się psów i czy nie jest to jakieś przekłamanie informacji.
  czy tak jak wczoraj poszukiwania nie zostaną przerwane z powodu ciemności ???

 • Guest

  Czy to ogłoszenie nie jest pozbawione wad? Wydaję mi się, że powinien być ogłoszony fotokomunikat plus dane osobowe we wszystkich dostępnych lokalnych mediach. Samo powiadomienie o poszukiwaniu i podany przedział wiekowy nikomu nic nie mówią. A gdzie jest śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Płacimy wysokie podadki a w kryzysowym momencie mamy doczynienia ze zwyklym partactwem zwłaszcza w momencie gdzie chodzi o ludzkie życie.

 • Guest

  Ten mężczyzna nie żyje, podobno znaleźli go na polu gdzies 🙁

 • .
 • olo

  Czy służby zrobiły wszystko co było można ??? Dlaczego przerwano poszukiwania, aby po kilkunastu godzinach je wznowić. Dlaczego ???
  Czy Piotr K musiał tak skończyć ???

 • Mat

  Psy poszukiwawcze powinny być wysłane już w noc zaginięcia, wtedy była duża szansa odnalezienia Pana Piotra, a dlaczego psy ratownicze przybyły dopiero dzisiaj jak już było za późno!?? PSP i OSP z psami są w Łodzi. Dlaczego psy go nie szukały już w noc zaginięcia? DLACZEGO?!

 • grzes

  gdyby zaginęło dziecko poszukiwania trwały by non-stop

 • Waldek

  Znam sytuacje bardzo dobrze "od środka" , fatalna organizacja działań przez Policje ( zaginionego szukali strażacy i policjanci, ale to Policja organizowała poszukiwania, Straż poproszona o pomoc jedynie pomagała, całymi poszukiwaniami dowodzili, sterowali i organizowali policjanci). Akcja poszukiwawcza prowadzona chaotycznie, bez żadnej komunikacji na linii Policja- Straż. Rozpoczęcie poszukiwań w niedzielę około 14.30 po czym przerwanie działań o 16.00 ze względu na zapadające ciemności… Dziś oficjalne prośba Policji do strażaków o pomoc około 13.00 przy czym kazano strażakom czekać w koszarach w gotowości do działań. Zadysponowania psów tropiących z Łodzi około godziny 15.00 dnia 2 stycznia(dopiero). Przed godziną 16 znalezienie zwłok…
  Policja- żal kropka pl

  • 789

   Waldek a Ty pewnie strazak. Ciesz sie,ze ktos wogole pracuje w Policji za takie marne grosze !!!!A tak do Twojej wiadomosci policjanci wykonuja rozkazy przełozonych i zadania, ktore maja w takich sytuacjach zlecone. Skoro sie na tym nie znasz to sie nie wypowiadaj.

 • dd

  Ten Pan już nie żyje czytać trzeba gazety

 • 789

  Szkoda tego mężczyzny 🙁

 • Waldek

  akurat znam się na tym bardzo dobrze, i tak, jestem strażakiem- zarówno w OSP jak i zawodowo. Domyślam się że bronisz Policji bo pracujesz w tej formacji, albo pracuje tam twój tata… Narzekasz na zarobki(??) policjant zarabia więcej niż strażak [na tym samym stanowisku], dodatkowo wam Premier obiecał 300zł podwyżki- o strażakach cisza…Wracając do tematu, twój cytat:
  „policjanci wykonują rozkazy przełożonych i zadania, które maja w takich sytuacjach zlecone” Policja rządziła tymi poszukiwaniami- uważasz że były dobrze przeprowadzone?? Ja mam bardzo wiele do powiedzenia jeśli chodzi o organizację poszukiwań!! Skontaktuj się ze mną przez OzoAdmina- chętnie wymienię poglądy. Ps, jeśli masz mi coś do powiedzenia na forum, mógłbyś chociaż zostawić meila żebym mógł się z Tobą skontaktować osobiście w obronie przed twoimi zarzutami.
  Pozdrawiam Waldek

 • Guest

  Policjant na dzień dobry dostaje do łapki 2300zł. I do tego za 15 lat emeryturka. Fajnie być policjantem. Najlepiej po zawodówce… Zamiast na magazyn do HTL-u idziesz do policji…

 • Facio

  Zostawcie w spokoju Policjantów i Strażaków, kto ile zarabia itd.
  Zajmujemy sie sprawa poszukiwań zaginionego człowieka do którego pomoc nie przyszła w porę.
  kol.Waldek pisze że pracuje w straży, wiec zadam Ci pytanie czemu na miejsce poszukiwań nie została wezwana GRUPA POSZUKIWAWCZA z psami z PSP i OSP Łódź, oraz Aleksandrowa.
  Bo tak rozpisujecie jak by to (poszukiwania)miały wyglądać itd.
  Akurat mam kumpla w takiej grupie i czasami mi opowiada jak to jest na takiej akcji i co oni ratownicy by chcieli zmienić, usprawnić.
  Jeżeli zależy wam na tym aby kolejne poszukiwania wyglądały bardziej profesjonalnie to w niedziele na WOŚP przyjeżdżajcie do Manufaktury to sobie porozmawiacie z nimi i ustalicie co w przypadku zaginięcia należy (można) zrobić. Będą pewnie po godz 13 tak jak co roku.
  Pozdrawiam
  I zachęcam do wyciągnięcia odpowiednich wniosków, a nie do kłótni kto więcej zarabia i dlaczego.
  A jeszcze jedno wypowiedz mojego przedmówcy
  [quote]Policjant na dzień dobry dostaje do łapki 2300zł. I do tego za 15 lat emeryturka. Fajnie być policjantem. Najlepiej po zawodówce… Zamiast na magazyn do HTL-u idziesz do policji…[/quote]
  Chłopie sam nie wierzysz chyba w to co napisałeś i jeżeli zazdrościsz Policjantom to zrób wszystko aby wstąpić w ich szeregi.

 • Guest

  mam wyzsze ambicje niz wystawiac komus mandaty.

 • domioslo

  czemu polacy sa najglupszym narodem,po przeczytaniu tych wypowiedzi na pewno kazdy zrozmie

 • 789

  O całym wydarzeniu wiem z powyzszej noty. Mam prawo wyrażac swoje opinie jak każdy z nas. Praca funkcjonariusza Policji i strażaka zdecydowanie różni sie od siebie, nie można sprowadzać jednego do drugiego. Praca zarówno jednego jak i drugiego nie jest sielanką i nie ma sensu sie licytować, bo nie o to w tym wszystkim chodzi.
  A odnosząc się do wypowiedzi innego uczestnika forum to najpierw dowiedz sie ile procent policjantów po 15 latach służby przechodzi na emeryture! Dla Twojej wiadomości tylko i wyłącznie jednostki( po 15 latach przysługuje emerytura w wysokości 40% uposażenia), a o tym juz w mediach nie informują i dlatego ludzie mają takie opinie.