Odpowiedź Starosty na pytania dotyczące likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury im. Małego Księcia

22
128

Kilkanaście minut temu redakcja serwisu Ozorków.net otrzymała odpowiedź Starosty Zgierskiego na zapytanie dotyczące zamiaru likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie. Email z zapytaniami wysłaliśmy w dniu 9 listopada br.

Szanowna Pani/Panie

W odpowiedzi na Pana/Pani pytania pragnę poinformować, iż Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki w liście do burmistrza Ozorkowa  Pana Jacka Sochy z dnia 15 listopada 2011 r. przedłożył propozycję przekazania Gminie Miasto Ozorków prowadzenia tamtejszego Młodzieżowego Domu Kultury im. Małego Księcia. Przekazanie placówki w drodze porozumienia objęłoby zarówno majątek MDK, jak i kadrę pedagogiczną. Powiat Zgierski zaoferował nadal współfinansowanie działalności Młodzieżowego Domu Kultury. Liczymy, że przedstawiona propozycja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności, która jest żywotnie zainteresowana funkcjonowaniem tej placówki, w takiej formie i treści, do jakiej od lat przywykli.
Obecnie czekamy na odpowiedź władz Ozorkowa.

Z poważaniem

Wojciechowska Monika                                 

Pracownik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki

Starostwa Powiatowego w Zgierzu

Tel. 42 288-82-80

 

 • Rafał

  Ja również otrzymałem maila tej treści.Teraz trzeba czekać na decyzję Burmistrza.

 • zakrecony

  Mi również przysłali taką odpowiedź

 • Guest

  Ja wysłałem z dwóch różnych adresów, ale odpowiedź przyszła tylko na jeden. Skąd wiedzieli, że to ta sama osoba pisze? Raczej nie wiedzieli.

 • Gn4

  Mi też ujawnili Wasze adresy mailowe 🙂

 • OzoAdmin

  Dodam, że odpowiedź otrzymało łącznie na maila 68 osób 🙂

 • anonimowy

  Na miejscu Pana Sochy zacząłbym już grać w toto-lotka, albo obrabował jakiś bank, bo niby skąd w pustej Kasie Miasta znaleźć ogromne pieniądze na utrzymanie MDK-u? I teraz transparenty będą wisieć na radzie miasta zamiast na radzie powiatu. Bardzo dobre posunięcie starosty.

 • Guest

  po prostu Pani Wojciechowska jest osobą nie mającą pojęcia o korespondencji seryjnej i tyle

 • Gość

  A co ma wspólnego korespondencja seryjna do wysyłania maili grupowych z ukrytymi odbiorcami?

 • Guest

  No to Pan Starosta odbił piłeczkę na zasadzie chcecie – macie tylko sobie sami finansujcie. Cikawe czy tak samo postąpi z Wydziałem Komunikacji, Domem Pomocy Społecznej , LO i Zespołem Szkół. Bardzo wygodna strategia. Tylko czy miasto stać na utrzymyanie kolejnej placówki oświatowej – zdaje się 10 w Ozorkowie? Subwencja oświatowe nie pokrywa kosztów utrzymanie pozosyałych placówek, budżet Ozorkowa w ponad 50% konsumowany jest przez oświatę. Przecież zajęcia pozalekcyjne prowadzone są także przez nauczycieli w szkołach na terenie miasta- chociażby zespół MARCATO, chór w Gimnazjum i nauka gry na instrumentach. Jest również MOK – instytucja kultury, niedofinansowana ale działająca… Ciężki orzech do zgryzienia.

  • lalala

   Ale proszę wziąć też pod uwagę dzieci z poza Ozorkowa – np. ja ,chodzę tam od 4 lat , a nie jestem z Ozorkowa , i nie innego miejsca gdzie mogłabym chodzić na zajęcia.

 • Guest

  To ja się pytam po co w takim razie powiat i starostwo, skoro niedługo wszystkie obowiązki finansowe przejmie miasto?

 • Guest

  zlikwidować powiat bedą oszczednosci wtedy bezie wiadomo co nasze i co mamy utrzymywac. nie bedzie problemow co miejskie co powiatowe. to samo jest z drogami ja jako kowalska ktora droga jest powiatowa ktora miejska

 • Guest

  zburzyc ta wies zaorac i zalac betonem !

 • iskierka

  szkoła ma swoje zadania, mdk , mok inne. Nauczyciele w szkole nie mają aż tyle czasu po zajęciach i nikt nam za to nie płaci dodatkowo więc tak naprawde zajęcia pozalekcyjne w trybie indywidualnym mogą prowadzić tylko placówki pozaszkolne. Przede wszystkim w moku za zajęcia typu emisja głosu,gra itp. płacą uczestnicy !!! Sama chodziłam przez wiele lat do mdk i wiem że w szkole nie miałabym tak profesjonalnego przygotowania.

 • Lidia Elert

  Drodzy Państwo czekam na odpowiedź Starosty Zgierskiego na moją interpelację, która dotyczyła zlikwidowanych Oddziałów Zamiejscowych Wydziału Komunikacji, Młodzieżowego Domu Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie, Domów Pomocy Społecznej m.in. w Ozorkowie oraz Powiatowego Urzędu Pracy – Filia w Ozorkowie. Poniżej podaję link, pod którym interpelacja jest zamieszczona. Z pozdrowieniami Lidia Elert.
  http://www.powiatzgierski.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=7105&bar_id=3928

 • Guest

  W nawiązaniu do naszej rozmowy telefonicznej, informuję, że wiadomości dotyczące likwidacji MDK w Ozorkowie są nieprawdziwe. Planowana jest zmiana organizacji placówki. Wynika to z bardzo trudnej sytuacji finansowej Powiatu, który jest zmuszony do drastycznych oszczędności. Starostwo jednak nie odcina się od finansowania placówki. Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki w liście do burmistrza Ozorkowa Jacka Sochy przedłożył propozycję przekazania Gminie Miasto Ozorków prowadzenia tamtejszego Młodzieżowego Domu Kultury im. Małego Księcia. Przekazanie placówki w drodze porozumienia objęłoby zarówno majątek MDK, jak i kadrę pedagogiczną. Powiat Zgierski zaoferował, że współfinansowałby nadal działalność domu kultury do wysokości 350 000 zł rocznie. Takie rozwiązanie nie zmuszałoby Starostwa do zmian organizacyjnych.
  W podobnej sytuacji kilka lat temu był MDK w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie władze Gminy podjęły decyzję o przejęciu Młodzieżowego Domu Kultury jako placówki oświatowej od Starostwa, co wiąże się z obciążaniem budżetu Gminy Aleksandrów Łódzki związanych z prowadzeniem MDK na kwotę ok. 500 000 zł rocznie.
  Reasumując, przejęcie MDK-u przez samorząd Ozorkowa umożliwi utrzymanie placówki w takiej formie jak funkcjonuje obecnie.

  Pozdrawiam
  Agnieszka Hanajczyk

  Poseł na Sejm RP

 • ola

  Pani Poseł widze bardzo obiektywnie przedstawia sytuacje – powiat jest w dramatycznej sytuacji finansowej ? a ozorkow ktore ma 13 mln zadluzenia jest w idealnej ??
  Pani posel w aleksandrowie nie ma MOK-u !
  W Ozorkowie jest.
  Także czy nasze miasto wg pani ma remontowac drogi czy utrzymywac placowke powiatową ?
  Pozdrawiam
  Ola Szymczak

 • Guest

  Jaki poseł taka wypowiedź.

 • Guest

  pani olu o jakim remoncie drog panimowi chyba nie w ozorkowie ale za to fotoradar jest

 • ola

  mieszkam na ul sredniej i mamy wyremontowaną drogę

 • Guest

  jak to cos nazwac remontem (w szczegolnosci te wyboiste studzienki wustajace na srodku jezdni) bo droga to napewno jest ale dobrze ze macie wogole cos bo gdzie indziej to nawet tego cos nie ma

 • Guest

  http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lodz/zarobki-w-lodzkiem-gdzie-placa-najwiecej,1,4982754,region-wiadomosc.html

  ozorkow i zgierz kopalni nie chciał co teraz ma nam do zaoferowania chyba rychły brak tramwaju i pensje max 1500 zl , dziurawe i zaniedbane drogi i zero inwestycji załosne