Po sesji Rady Powiatu

26
199

W dniu wczorajszym, tj. 14 listopada br., odbyła się sesja Rady Powiatu na której odbyło się głosowanie nad uchwałą, która upoważniała Zarząd Powiatu do ponownego utworzenia oddziałów zamiejscowych Wydziału Komunikacji w Ozorkowie i Głownie.

Za podjęciem uchwały głosowało 12 radnych. Przeciwko głosowało 12 radnych. Pozostałe osoby wstrzymały się od głosu, więc do podjęcia uchwały zabrakło jednego głosu.

Na posiedzenie Rady przybyło ponad 30 ozorkowian protestujących przeciw zamiarowi likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury w Ozorkowie. W tej sprawie na koniec sesji wypowiedziała się Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Pani Alina Frątczak.

 

{play}//images/stories/news/2011/11/sesja_rady_powiatu/1_Lidia_ELERT.mp3{/play}

Lidia Elert – Radna Powiatu Zgierskiego

 

{play}//images/stories/news/2011/11/sesja_rady_powiatu/2_Jacek_SOCHA.mp3{/play}

Jacek Socha – Burmistrz Ozorkowa

 

{play}//images/stories/news/2011/11/sesja_rady_powiatu/3_Wladyslaw_SOBOLEWSKI.mp3{/play}

Władysław Sobolewski – Wójt Gminy Ozorków

 

{play}//images/stories/news/2011/11/sesja_rady_powiatu/4_Krzysztof_KOZANECKI.mp3{/play}

Krzysztof Kozanecki – Starosta Powiatu Zgierskiego

 

{play}//images/stories/news/2011/11/sesja_rady_powiatu/5_Alina_FRATCZAK.mp3{/play}

Alina Frątczak – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Ozorkowie

 


{gallery}/news/2011/11/sesja_rady_powiatu/{/gallery} 
Bartosz Jarosik

 

 

 • Guest

  Może teraz ci co tak krzyczeli nie kopalni, pomyślą co zrobili tracąc takie dobrodziejstwo dla regionu, które już najprawdopodobniej nie da się zrealizować w chwili obecnej. Złoczew sam tego chciał i zapraszam jedźcie i zobaczcie (tj.Bełchatów, Kleszczów, Szczerców) sami jak tam ludziom się żyje i jak im tam lasy pousychały.
  Za to u nas w powiecie od lat najlepiej wychodziło wzajemne robienie sobie na przekór (umiecie jak słychać z tych nagrań łatwo swoimi władczymi przemowami ludzi kupić – ten temu cos obiecał i pyk, brawa są) tylko co dobrego dla naszego powiatu z tego, a no jak widać w chwili obecnej nic i bieda

 • Guest

  Panie Bielawski i Panie Janicki! Ozorków się wstydzi za was! Możecie być pewni że będziemy pamiętać przy następnych wyborach na kogo nie głosować!!!!!!!

 • Guest

  Uważam ,że likwidacja MDK w Ozorkowie to bardzo trafna decyzja. Zapewne narażam się tą wypowiedzią ale MOK może przejąć zajęcia z MDK.Wreszcie byłoby to miejsce nie tylko seniorów.

 • Guest

  i tak wlasnie bedzie jak mowisz bedzie t miejsce dla uprawiania brzydzu dla seniorstwa i pisiorstwa, a kultywowanie edukacji młodzieży i młodszej mlodziezy odejdzie na dalszy plan jak nie do lamusa

 • Guest

  Dobre… socha zbudowal… co? MDK? Tramawaj? WK? hehehe smiech na sali. Chyba mowa na tym plakacie o stolkach dla kolesi.

 • marta

  Człowieku wiesz co to przenośnia,ale widać że inteligencją nie grzeszysz.
  Wyremontował i to wlele placówek w naszym mieście.Trochę szcunku dla tych ludzi.

 • ;

  Tak w kwestii sprostowania dla drugiej wypowiedzi od góry to nie Pan Bielawski, a Pani Bielawska Zofia- ktoś tu trochę źle usłyszał, albo przeczytał;-)

 • Guest

  Nie zgadzam się z powtarzaną przez pracowników MDK w Ozorkowie oraz Panią Dyrektor informacją ,że w MOK-u zajęcia może prowadzić człowiek z ulicy. Jest to absolutne kłamstwo , mam nadzieję że wynikające z niewiedzy a nie z braku życzliwości. Wszystkich zainteresownych odsyłam do Rozporządzenie Ministra Kultury i Sztuki z dnia 9 marca 1999 r. w sprawie wymagań kwalifikacyjnych i trybu stwierdzania kwalifikacji uprawniających do zajmowania określonych stanowisk w niektórych instytucjach kultury, dla których organizatorem jest administracja rządowa lub jednostki samorządu terytorialnego. Rozporządzenie to wyraźnie informuje o tym jakie przygotowanie merytoryczne muszą posiadać pracownicy instytucji kultury.
  Więc nie każdy może tam pracoać i na pewno nie „z ulicy”. Przypominam również ,że instytucje kultury prowadzą zajęcia z zakresu edukacji artystycznej , jest to zadanie statutowe i takie zajęcia również w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie się odbywają. Zainteresowanych odsyłam do strony internetowej tej instytucji: http://www.mok.ozorkow.info.pl

 • Guest

  Ja tam widzę że Pani Dyrektor ineresował tylko MDK ,OCZYWIŚCIE CHWAŁA JEJ ZA TO,ale dobrych słów o komunikacji nie powiedziała nie z soldaryzowała się słowami ludzi którzy walczyli również w jej sprawie,to przykre.

 • OzoAdmin

  Obszerna relacja z sesji -> [url]http://ozorkow.info.pl/?p=3445[/url]

 • Guest

  MARTA socha wyremontowal wiele placowek heheehhehehehehehehehehehe smiech na sali. KTORE PYTAM?

 • tylko fakty

  W samym Ozorkowie za czasów starosty Sochy wyremontowane zostały wszystkie placówki oświatowe podległe powiatowi:
  LO (m. in. nowe boisko), SP nr 1 (m. in. nowe ogrodzenie), ZSO (m. in. wymiana stolarki okiennej), MDK (m. in. odmalowano większość pomieszczeń; zakupiono nowy sprzęt audio-wideo). Położono nowy chodnik po obudwu stronach ulicy Zgierskiej, na ul. Konstytucji 3-go Maja (od wiaduktu do granic miasta) oraz wspólnie z miastem Ozorków wyremontowano ulicę Wyszyńskiego. To tylko to co pamiętam.

 • Guest

  tylko fakty…
  za czasow sochy nowe boisko? dobre
  ojciec miasta j socha zal
  zero wlasnej inicjatywy wylko jak mieszkancy zaczna protest to ode razu sie on podszywa

 • tikitak

  tak za czasów Socho nowe boisko!
  A Ty w ogóle wiesz gdzie jest Ozorków?

 • gość

  Jestem pracownikiem MOK-u i czuje się urażona wypowiedzią Pani Dyrektor MDK-u, że zajęcia w MOK-u może prowadzić człowiek z ulicy. Akademia Muzyczna i tyłuł magistra sztuki to zdecydowanie wystarczające kwalifikacje, nawet ponad potrzeby mojej placówki.Zanim rzuci się takie oszczerstwa, należy mieć wiedze o placówce i osobach tam zatrudnionych.

 • mietek

  no tak chodzilem do lo i socha zrobił nam boisko . a was mi żal 😉

 • Guest

  Wójt Sobolewski wymiata wszystkich !!!

 • Guest

  gosciu ma gadane i mowi prawde. jak tu nas nie chca idziemy do powiatu leczyckiego. oni dostana wiecej kasy a nam nic nie zlikwidują
  proste

 • Trele morele

  Czegoś tu nie rozumie – Wójt Gminy Ozorków w wyborach wspiera P. Bielawską do Rady Powiatu, a ta z tego co można zaobserwować głosuje za likwidacją Wydziału Komunikacji czy MDK w Ozorkowie, następnie Wójt chyba pod publikę lub dlatego, że tak wypada jest przeciwko likwidacji owych placówek. Oj wyborcy szkoda nas, grają nami jak chcą.

 • Guest

  Relacja filmowa z sesji na stronie telewizji CENTRUM ze Zgierza: http://www.centrum.zgierz.pl/

 • Lidia Elert

  Drodzy Państwo czekam na odpowiedź Starosty Zgierskiego na moją interpelację, która dotyczyła zlikwidowanych Oddziałów Zamiejscowych Wydziału Komunikacji, Młodzieżowego Domu Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie, Domów Pomocy Społecznej m.in. w Ozorkowie oraz Powiatowego Urzędu Pracy – Filia w Ozorkowie. Poniżej podaję link, pod którym interpelacja jest zamieszczona. Z pozdrowieniami Lidia Elert.
  http://www.powiatzgierski.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=7105&bar_id=3928

 • Lidia Elert

  Drodzy Państwo w kwestii wyjaśnienia, interpelacja, która jest zamieszczona pod linkiem podanym przeze mnie w powyższym poście dotyczyła zlikwidowanych oddziałów zamiejscowych Wydziału Komunikacji, które działały na terenie Ozorkowa i Głowna. W związku z połowiczną i niezrozumiałą odpowiedzią Starosty Zgierskiego na moją pierwszą interpelację w sprawie oddziałów zamiejscowych Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Zgierzu podniosłam w mojej drugiej interpelacji kilka innych jakże ważnych spraw dotyczących m.in. Młodzieżowego Domu Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie, Domów Pomocy Społecznej m.in. w Ozorkowie oraz PUP – Filia w Ozorkowie. Przypomnę Państwu, że zadania związane z komunikacją i transportem są zadaniami właściwymi dla powiatu. Wobec powyższego utrzymywanie Wydziału Komunikacji i oddziałów zamiejscowych tego Wydziału winny być finansowane z budżetu powiatu a nie z budżetów gmin na, które ustawodawca nakłada zupełnie inne zadania. Z wiedzy, którą posiadam wynika, że zarówno burmistrz Ozorkowa jak i wójt Gminy Ozorków są zainteresowani przywróceniem oddziału do Ozorkowa. Z pozdrowieniami Lidia. Elert.

 • dominika

  ja mam inna propozycje ,lepiej jak breivk odwiedzi nasz cudowny ozozrkow i on juz bedzie wiedzial co zrobic,a jezeli ktos nie wie o kim mowa to zaprasazam na strone moja norwegia. 🙂

 • dominika

  czemu w tym miescie,jesli mozna go tak nazwac,ludzie sa zaklamani i falszywi.wszystko probuja zniszczyc ,zamknac,zamiast isc do przodu to stoicie w miejscu.i walczycie o bzdety.kiedy zawsze wracam do tego niby miasta,mam w oczach lzy i chce jak najszybciej stad uciekac,to jest koszmar,a raczej wegetacja ,jak ludzie moga tak zyc.tam nie ma nic,oprocz patologi i biedactwa.pozdrawiam wszystkich ktorzy tkwia w tym koncu swiata.best regards.

 • domioslo

  ludzie pracuja za smieszne pieniadze,jesli mozna to nazwac pieniedzmi ,mnie osobiscie polska,jako kraj nic nie dala.oprocz ciezkiego zycia,i walki kazdego dnia o przetrawnie.wogole o czym my mowimy,niektorzy ludzie idac do sklepu biora na tak zwany zeszyt.smieszne ,ale prawdziwe,rodzinne na dziecko nie wystarcza na waciki.gdzie jest tam polityka.brzydze sie tym ze pochodze z polski

 • pan dobromir

  Ah jak pieknie doniosle przemawiala pani Fratczak. Mowila o glownie jaka to krzywde zrobi sie dzieciom bo nie beda mialy gdzie chodzic qultury wielkiej doswiadczac. Dlaczego nie mowi wprost ze wszyscy w mdk lacznie z pania Fratczak boja sie o swoje cieple posadki!!! pieniadze moze nie wielkie ale na ozorkow to moze byc i czlowiek sie nie narobi a do emerytury spokojnie przebimba!!!! Jak Pani Fratczak i innym tak zalezy na dzieciach to moze po zlikwidowaniu MDK niech dzialaja w imie dzieci charytatywnie? zeby podtrzymywac qulture w ozorkowie. Jestem jak najbardziej ZA likwidacja Mdk-u , za likwidacja tej bandy nierobow w dobie kryzysu.Ozorkow musi ciac koszty zwlaszcza teraz w trudnych czasach….pytanie tylko gdzie te nieroby znajda druga tak bezstresowa prace ? hehe