Wyślij zapytanie do Starostwa w sprawie zamiaru likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury w Ozorkowie

16
215

Wyraźmy swoje obawy dotyczące zamiaru likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie i wyślijmy zapytanie do Starostwa z prośbą o wyjaśnienie całej sytuacji.

Prosimy mieszkańców o wysyłanie zamieszczonego poniżej tekstu na poniższe maile:

Liczymy, iż każde wysłane zapytanie przez mieszkańców Ozorkowa nie zostanie bez odzewu ze strony Starostwa i każdy otrzyma satysfakcjonującą odpowiedź.

 

 

Treść zapytania:

 

Szanowna Pani/Szanowny Panie,

Jestem mieszkańcem Ozorkowa. Od kilku dni podczas rozmów ze znajomymi poruszany jest temat likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie. Piszę do Pana/Pani, aby uzyskać ich potwierdzenie lub zaprzeczenie. Jestem żywo zainteresowany tą sprawą, gdyż dzieci moje i moich znajomych uczęszczały/uczęszczają/będą uczęszczać na zajęcia do tej placówki. Byłoby ogromną i nieodwracalną w skutkach stratą, gdyby pogłoski te były prawdziwe. Jest to jedyna tego typu placówka w Ozorkowie, jeśli chodzi o profil prowadzonych zajęć i przygotowanie pedagogiczne osób, które je prowadzą. Zastanawiam się też co będą robić dzieci i młodzież Ozorkowa, jeśli tego typu placówka miałaby zniknąć? Nie jestem w stanie wyobrazić sobie takiej sytuacji. Tyle się mówi o wychowywaniu młodzieży, daniu możliwości spędzania wolnego czasu.
Byłbym szczerze oburzony, gdyby informacje o podjęciu takiej decyzji lub nawet choćby jej rozpatrywaniu okazały się prawdziwe. Przecież dopiero zlikwidowano w Ozorkowie Oddział Zamiejscowy Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Zgierzu, uzasadniając decyzję potrzebą zwiększenia wydatków na oświatę i Dom Pomocy Społecznej.
Gdyby jednak taki „problem” miał miejsce, proszę trzy razy zastanowić się nim podejmie Pan/Pani decyzję.
Burzy się łatwiej niż buduje, a nie samym chlebem człowiek żyje. Jeżeli się Młodzieżowy Dom Kultury zlikwiduje raz, nigdy się go drugi raz nie utworzy. Chodzi tam przecież mnóstwo dzieci
i młodzieży.

Bardzo proszę o odpowiedź, która mam nadzieję, potwierdzi bezpodstawność krążących pogłosek.

 • ZAKRECONY

  Meile poszły, pozostali forumowicze, do roboty!!!!

  • OzoAdmin

   Też wysyłałem, na wszystkie maile.

   Udało się nam z Placem zabaw NIVEA to i tym razem liczę, iż internauci z Ozorkowa okażą zainteresowanie sprawą.

 • Rafał

  wysłałem na wszystkie maile…

 • kura

  wysłane… mam nadzieję, że mój meil pomoże w tej sprawie. Sama korzystałam z dobrodziejstw Domu Kultury i nie wyobrażam sobie Ozorkowa bez tego miejsca.

 • fenx

  Poszło:-)

 • Guest

  Wysłałam, ale warto chyba, by każdy coś od siebie napisał

 • andybroker

  dodałem jeszcze sprawę sprzedaży alkoholu przez LIDla w związku z bliską odległością od MOKu

 • Gn4

  Świetny pomysł, trzeba to powtarzać codziennie.

 • Aga

  20 wiadomości poszłooo 🙂

 • andybroker

  wysłałem na wszystkie pięć adresów ale potwierdzenie odbioru otrzymałem tylko z dwuch, od starostwa i kancelarii, lekceważą ludzi

 • Osóbka

  Prosimy o nie likwidowanie MDK-u.Wiele osób ma tam możność kształcenia swoich zainteresowań.W Ozorkowie nie ma innego ośrodka, który nas kształci!!! Prosimy o podjęcie słusznej decyzji!!!

 • BeaM

  ale czy ktokolwiek odpisze?

 • Guest

  [b]Po co się spinacie…?? Przecież i tak, jeżeli ktoś tam wcześniej uczęszczał, później w przyszłości to zaangażowanie w jego pasję zaczyna w końcu „owocować” a jednak zostaje wyśmiewany przez innych, bo ci „inni” nie rozumieją znaczenia „marketing”, „pasja” itd, to po co komu taka „placówka do rozwijania zainteresowań”???[/b]

 • Lejek

  Wysłane 😀 😉

 • Gość2

  i co zlikwiduja placówke i mlodzież bedzie siedziala w parku albo gdzie inndzie z papierosem i piwe a ludzie beda mieli pretensje to innych a nie do tych co chca zlikwidowac placowke , pomyslcie zanim co kolwiek zrobicie nie usówajcie tej placówki

 • Wojtek Kielce

  Do Starosty i wszystkich, którzy mogą coś zaradzić

  Dlaczego?, dlaczego?, dlaczego?, dlaczego?, dlaczego?, dlaczego?,
  dlaczego?, dlaczego?, dlaczego?, dlaczego?, dlaczego?,dlaczego?, dlaczego?,dlaczego?, dlaczego?, dlaczego?, dlaczego?, dlaczego?

  Co prawda nie jestem mieszkańcem Ozorkowa ani nawet powiatu zgierskiego ale kiedy pierwszy raz przyjechałem na "Maraton Ozorków" wiedziałem, że będę tam tak długo przyjeżdżał jak długo on będzie trwał. Jest to jedyna impreza, w której uczestniczę na tym terenie ale jest ona zorganizowana przez organizatorów na najwyższym poziomie w każdej kwestii. Dlatego też wiem, że te wszystkie inne "imprezy" itd., które są organizowane również mają bardzo wysoki poziom. Uczestniczę w wielu maratonach podczas całego roku ale tak na prawdę czekam na ten jeden już dla mnie najważniejszy ten właśnie w Ozorkowie.
  I tu prośba do Tych wszystkich, którzy mają możliwość i mogą cokolwiek w tej sprawie zrobić aby pomogli, aby nie byli obojętni na tę likwidację i pozwolili aby taka piękna inicjatywa, która jednocześnie ściąga ludzi z całej Polski żyła dalej.