NIE dla likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury w Ozorkowie przez Powiat Zgierski

53
191
MDK w Ozorkowie


!!! NIE !!!

dla zamiaru likwidacji

Młodzieżowego Domu Kultury im. Małego Księcia

w Ozorkowie

przez Powiat Zgierski

 

Wyślij zapytanie do Starostwa w sprawie zamiaru likwidacji

Młodzieżowego Domu Kultury w Ozorkowie

Czy wiesz, że Powiat Zgierski chce zlikwidować jedyną w Ozorkowie oświatową placówkę wychowania pozaszkolnego

posiadającą wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która pomaga w rozwoju naszych dzieci na przestrzeni 58 lat?

800 dzieci tygodniowo rozwija tu swoje pasje i zainteresowania, a my ciągle czekamy na więcej.

Nie pozwól, by dzieci z Ozorkowa spędzały czas na ulicy z puszką piwa w ręku!

 • ja

  To są chyba żarty?!

  • luna

   Po co nam MDK przecież zajęcia można przenieść do świetlic przyszkolnych

 • Jak można

  jak można zamykać historię naszego miasta? niech mok zamkną zamiast mdku jak już muszą! ale MOKu nie zamkną bo tam robi się wesela, a wiadomo gdzie kasa z wesela ląduje..

 • Guest

  A gdzie ta kasa „ląduję” ? Bo ja nie wiem?

 • mariano

  moze zamiast zamykac mdk niech lepiej zlikwiduja zbedne etaty w urzedzie miasta, i obetna diety naszym smiesznym radnym bezradnym

 • OzoAdmin

  [quote]moze zamiast zamykac mdk niech lepiej zlikwiduja zbedne etaty w urzedzie miasta, i obetna diety naszym smiesznym radnym bezradnym[/quote]
  MDK jest podległy Starostwu, więc UM Ozorków nie ma wpływu na tą decyzję.

 • Pavenen

  W szatni MDK-u można składać podpisy przeciwko likwidacji.

 • malgosia_59

  Nie tak dawno pisaliście ze w Ozorkowie nic ciekawego się nie dzieje.I tu nagle co tydzień coś nowego.Mamy burmistrza, mamy radnych – naszych przedstawicieli, ktorych obowiązkiem jest występowac w naszym imieniu.Bo to dzięki nam są tam gdzie są.Wszystkich można odwołać

 • szycha

  Najlepiej zakopać to biedne miasto a z nim jego władze i radnych, skoro nic nie mogą!

 • Guest

  Zróbmy im psikusa. Zlikwidujmy się my sami. Co tam MDK, tramwaj, karetka, MOPiTU… Jeszcze są biblioteki, MOK, szkoły. Wszystko można zlikwidować. Jak nie będzie miał kto z tego korzystać nie będzie problemu czy likwidować. Nawołuję!!! LIKWIDUJMY SIĘ! Niech każdy podejmie męską decyzję i się zlikwiduje jakoś. Na pierwszy rzut, na wzór społeczeństwu niech się zlikwiduje UM! Ogólnoozorkowskie powstanie! Ozorkowianie porzućcie myśli o pięknym mieście, dobrych ludziach, likwidujmy się!

 • anonim

  IZBA PAMIĘCI TEZ IDZIE PODOBNO DO LIKWIDACJI

 • fenx

  Czy ktoś dostał odpowiedź?

 • ola

  do choroby ciężkiej, już nic nie będzie w tym ozorkowie!!!!!!!!!!tylko małolaty z piwkiem i papieroskiem na ławkach będą siedzieć o ile i tego nie zabiorą!!!!Ratujmy to co jeszcze pozostało, nie dajmy się ludzie stłamsić bo jeszcze troche i Nas zlikwiduja!!!!!!!!

 • Guest

  Oficjalne odpowiedzi to pewnie przyjdą w terminie przewidzianym w kpa. Czy wasze posty też trafiły to skrzynki SPAM? Ja pisząc e-mail zaznaczyłem opcję „oczekuj odpowiedzi o przeczytaniu tej wiadomości” i pewnie dlatego dostałem powiadomienie o treści: Przeczytano: (SPAM 2)zapytanie. Przy czym zapytanie to był tytuł mojego maila. I teraz się zastanawiam czy skrzynka odbiorcza starostwa jest tak skonfigurowana, że korespondencja trafia z miejsca w spam.

 • Guest

  To wy sami wybraliscie tego pseudo burmistrza. Likwiduja wszystko a dostaja za to kase ze nic nie robia. Standart. Ja pracuje poza ozorokowem i od obcych slysze o ozorkowie same zle rzeczy. Niedlugo pozal sie boze socha zrobi nam z MIASTA wies.

 • marta

  Człowieku jaki ty prostak jesteś co Burmistrz ma do tej Likwidacji,no na wsito ty powinneś mieszkać ,bo baran jesteś

 • marta

  Jaki ty prostak jesteś na likwidację powitowych instytucji Burmistrz nie ma wpływu,a na wsi to ty powninneś mieskzać bo baran z ciebie

 • Lidia Elert

  Drodzy Państwo, jako Państwa przedstawiciel – radna Powiatu Zgierskiego chcę Państwa poinformować, że przeprowadziłam kilka rozmów z Dyrektorem MDK w Ozorkowie. Rozmowy dotyczyły zupełnie niezrozumiałego dla mnie pomysłu Starosty Zgierskiego i Zarządu Powiatu Zgierskiego, jakim jest likwidacja jedynej w mieście i ościennych gminach oświatowej placówki wychowania pozaszkolnego, która ma 58 – letnia tradycję! Dzieci i młodzież uczęszczająca do MDK w Ozorkowie spełnia swoje marzenia poprzez możliwość skorzystania z 46 kół zainteresowań. W powyższej sprawie podejmę odpowiednie działania już w poniedziałek tj. 14 listopada podczas zwołanej sesji nadzwyczajnej na wniosek 8 radnych Powiatu Zgierskiego ( z naszego okręgu ww. wniosek podpisali Lidia Elert, Piotr Jatczak i Włodzimierz Pietruszewski – przypomnę Państwu, że macie Państwo jeszcze troje radnych powiatowych, którzy niestety nie poparli naszego wniosku!). Sesja nadzwyczajna zacznie się o godz. 13.00 i poświęcona będzie zlikwidowanym przez Starostę Zgierskiego i Zarząd Powiatu Zgierskiego oddziałom zamiejscowym Wydziału Komunikacji działającym na terenie Ozorkowa i Głowna ! W żywotnym interesie mieszkańców Powiatu Zgierskiego jest utworzenie oddziałów zamiejscowych w Głownie i Ozorkowie w celu poprawy obsługi interesantów, rozwoju przedsiębiorczości co przyczyni się do zmniejszenia bezrobocia, co szczególnie powinno leżeć na sercu Radnym Powiatowym oraz Zarządowi Powiatu! Drodzy Państwo decyzje, które w obecnym czasie podejmuje Zarząd Powiatu Zgierskiego mogę nazwać okrutną rzezią instytucji i placówek powiatowych! Wobec powyższego zadaje sobie pytanie – czy Powiat, Starostwo, Rada Powiatu będą miały rację bytu skoro wszystko to, co dobrze działa, jest blisko ludzi zostanie zlikwidowane? Wszystkich zainteresowanych sprawą oddziałów zamiejscowych Wydziału Komunikacji oraz MDK w Ozorkowie zapraszam na sesję nadzwyczajną. Pozdrawiam serdecznie Lidia Elert

 • aniela

  Naprawdę można się zdenerwować! Kina nie ma, bibliotekę dla dzieci i młodzieży (przy ks.Stypułkowskiego) zamknięto, świetlicę MOPiTU zabrano, MDK zlikwidują, wydz. komunikacji zabrali!! Do czego jeszcze się przymierzają?? PZU, ZUS, US wszystko w Zgierzu! Tramwaj do dojazdów nam zlikwidują i może telefony odetną?? A Ozo zostanie jako duży parking Zgierza i okolic? Pani Radno! Gdzie ta sesja?

 • z boku

  Burmistrz bezradny ,nic nie może załatwić , powstrzymać , dogadać się .
  po co pchałeś się na afisz , jak nic nie potrafisz ?

 • ewa

  Zamkna siedzibe nierobstwa, tam te Panie tylko siedza i biora latwe pieniadze .Najwiecej maja do powiedzenia ci co tam pracuja bo doskonale wiedza ze drugiej tak lekkiej i przyjemnej pracy w ozorkowie nie dostana wiec boja sie o stolek.

 • adamdresik26

  Prawda jest jedna i niezwykle prosta. Starosta Kozanecki likwiduje wszystko, żeby uratować budżet starostwa. Jednak jest jedna mała ukryta gwiazdka i pytanie: CZEMU ROBI TO KOSZTEM OZORKOWA? Odpowiedź jest prosta: Bo naszym Burmistrzem jest Pan Jacek Socha. Jest to tylko i wyłącznie gra polityczna. Wybraliśmy jako jedyni na burmistrza PiSowca, który nie odszedł ze stołka Starosty w chwale, zamknął za sobą bezpowrotnie wiele drzwi, a teraz te drzwi będą zamykane też jemu. Jedna rada dla obecnego Burmistrza: w życiu trzeba postępować tak, żeby w przyszłości z czystym sumieniem po prostu żyć uczciwie dalej.

 • zdruzgotany

  adamdresik26 masz racje.
  To gra polityczna ale to ludzie sami zdecydowali o tym w wyborach. Wiec niech nie maja teraz pretensji. Ale cierpliwosc ma swoje granice i ludziom tez sie powoli konczy. Juz wiele nie zostalo do zlikwidowania. Za takie rzady kiedys niektorzy by wyjechali na taczce z miasta. Jak tak dalej bedzie ludzie zaczna przeprowadzac sie na wies z tego smutnego miasta. Przynajmniej powietrze czyste, i swiety spokoj. I uwolnia sie wreszcie od OPK i tej „najnizszej w Polsce” ceny za wode.

  • AntyGizmo

   Strażniku Miejski.Marzy ci się powrót fotoradaru?

  • AntyGizmo

   Strażniku Miejski.Marzy ci się powrót fotoradaru?

 • To jest chora decyzja, likwidować MDK w Ozorkowie.
  Po co rodzić dzieci, jeśli ma z nich wyrosnąć ciemna masa?
  Naród się starzeje, niż demograficzny się pogłębia.
  Cóż to obchodzi ludzi chorych, krótkowzrocznych?
  Czyżby w naszym Urzędzie miasta siedziały marionetki zamiast burmistrza i radnych?
  Jeśli dojdzie do likwidacji MDK to będzie to dowód na to, kogo wybraliśmy na radnych i burmistrza.

 • :::

  marta zal mi ciebie 🙁

 • StanStep

  [quote]To jest chora decyzja, likwidować MDK w Ozorkowie.
  Po co rodzić dzieci, jeśli ma z nich wyrosnąć ciemna masa?
  Naród się starzeje, niż demograficzny się pogłębia.
  Cóż to obchodzi ludzi chorych, krótkowzrocznych?
  Czyżby w naszym Urzędzie miasta siedziały marionetki zamiast burmistrza i radnych?
  Jeśli dojdzie do likwidacji MDK będzie dowód na to, kogo wybraliśmy na radnych i burmistrza.[/quote]

 • marta

  Drodzy Państwo, jeśli będziemy narzekać to nic z tego nie będzie,nie można winnować lokalne władze za to co powiat czyni,trzeba swoją postawą bronić to co nasze.Jak napisała wyżej radna trzeba działć,pokazać jedność i siłe tego miasta.Więc na sesję do powiatu .

 • ozorkowianin

  Jedna strona medalu to działania Sochy oraz radnych PIS (powiatowych i miejskich), są „pod publiczkę” i maja na celu tylko i wyłącznie zaprezentowanie się medialne jako obrońców Ozorkowa, a efekty ich manifestacji czy interpelacji (Lidka E.) po faktach nie mają na nic wpływu.
  Drugą stroną medalu jest stanowisko radnych SLD (Jurka J. i Zofi B.) oraz PO (były burmistrz Ozo i były wicewójt Parzęczewa)

 • Marcin

  Człowieku o czy ty mówisz,nie masz wiedzy w tym temacie.Doprowadzenie do sesji nadzwyczajnej i podjęcie głosowania nad uchwałą o utworzeniu komunikacji w Ozorkowie,to nic.Poprostu jesteś żenujący.

 • Anna Domańska

  Jestem Przewodniczącą Rady Rodziców w MDK.Kiedy dostałam wiadomość o chęci zlikwidowania tej placówki przez Starostwo Zgierskie szlak mnie trafił!!!Jak można likwidować coś co jest tradycją od 58 lat!!!To placówka w której jest 48 kół zainteresowań,gdzie 800 uczestników tygodniowo spędza w niej swój czas nie przesiadując w parku z piwkiem w ręku.MDK organizuje wiele konkursów miejskich,powiatowych,wojewódzkich i ogólnopolskich o różnorodnej tematyce.Jestem oburzona pomysłem Pana Starosty Zgierskiego!!!Ciekawa jestem czy MDK skąd pochodzi Pan Starosta też jest do likwidacji???Może zacząć szukać oszczędności najpierw u siebie:zmniejszyć sobie pensję,zrobić cięcia kadrowe w starostwie itd.a nie zabierać dzieciom miejsca do realizowania swoich marzeń,rozwijania zainteresowań,umiejętności!!!NIE POZWÓLMY NA TO,WALCZMY O WŁASNE MIENIE,WALCZMY O WŁASNE DZIECI O MOŻLIWOŚCI ROZWIJANIA ICH PASJI!!!Nie każdego jest stać na prywatne zajęcia a MDK za 10zł.miesięcznie daje naszym dzieciom wiele radości i miłe spędzenie wolnego czasu!!!

 • pewniak

  A ja mam pytanie do Radnego Powiatu Zgierskiego Dyrektora Wodnika ,dostał pan stanowisko w Ozorkowie to do czegoś zobowiązuje by walczyć o nasze placówki,ale zapomniałem 🙂 pan o swoją placówkę nie dba to na pewno nie zaangażuje się w działania ,może się mylę i ruszy Pan szanowny tyłeczek.

 • olaf

  Pani Lidko jak tam angażują się Radni i Pan Dyrektor Wodnika bo ciekawy temat poruszyli,wspiera panią czy palą głupa bo to chyba u nich normalka.Szacun Pani Lidko tak trzymać, rusz im tyłki niech zaczną wywiązywać się, bo diety biorą nie za darmo.Pani przybliży ich zaangażowanie, bo pani działania widać a o nich było słychać w wyborach.

 • dyzio

  Wątpię żeby odpisała bo to jedna klika,i tyłki i musi bronić.

 • Lidia Elert

  Drodzy Państwo wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej w sprawie utworzenia zlikwidowanych oddziałów zamiejscowych Wydziału Komunikacji działających do końca października br.podpisało ośmiu radnych Powiatu Zgierskiego. Ponieważ to nie powinno być owiane tajemnicą chętnie podzielę się z Państwem i napiszę kto i z jakiego terenu pomógł mi zwołać jutrzejszą sesję. Zacznę od Głowna, pod wnioskiem podpisali się radny Bogdan Jarota, radny Tomasz Jędrzejczak i radny Radosław Zaborowski, niestety inni radni z tamtego okręgu nie wsparli wymienionych wyżej przedstawicieli mieszkańców z tamtego terenu. Jak się przedstawia sprawa w Ozorkowie, otóż pod wnioskiem o zwołanie sesji podpisali się, jak już w poprzednim poście napisałam: radny Piotr Jatczak, radny Włodzimierz Pietruszewski i ja Lidia Elert, niestety na pozostałą trójkę radnych z naszego miasta nie mogliśmy liczyć, a dlaczego domyślcie się Państwo sami.. Wyliczenia mówią same za siebie mamy sześć podpisów a do zwołania sesji nadzwyczajnej potrzebnych jest osiem. Musieliśmy poprosić o wsparcie radnych ze Zgierza, nie odmówili nam: radny Krzysztof Kozłowski i radny Adam Bączyk za co im chwała. Szanowni Państwo bronię interesów mieszkańców naszego miasta i okolicznych gmin nie dla poklasku, czy pod publiczkę ale z obowiązku, uważam, że dla wszystkich radnych powiatowych z naszego terenu powinno być ważne dobro mieszkańców i że powinni wreszcie obudzić się z tego koalicyjnego letargu dla dobra nas wszystkich! Dziękuję osobom, które mi zaufały i przychodzą do mnie po to bym pomogła w rozwiązywaniu tych jakże trudnych spraw, a przeciwników mojej osoby proszę o to, by pozwolili mi działać. Na rozliczenia wszystkich radnych przyjdzie czas. Zapraszam niedowiarków na jutrzejszą sesję nadzwyczajną, która odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Zgierzu przy ul. Sadowej 6a o godz. 13.00. Z pozdrowieniami Lidia Elert

  • AntyGizmo

   Lidka napisz jakie było uzasadnienie odmowy Gizińskiego?

 • misiek

  adamdresik i gość – no naprawdę żal mi was, widzę że nadal w pocie czoła pełnicie dyżur w ramach ładowania w sochę, pamiętam jeszcze wasze „genialne” wpisy z czasów kampanii. Na walce politycznej to wy się chłopcy znacie, że pożal się Boże. Czytałem gdzieś i tu potwierdza to L. Elert, że komunikację zlikwidowano też w Głownie, a tam władze z PO, więc wasza spiskowa teoria jakoś się nie potwierdza. A na taczce to się sami nawzajem wywieźcie i wszystkim będzie lżej!

 • gonzo

  Socha umie walczyć i myślę że z dużym zaangażowaniem będzie popierał to co zbudował.Panie Socha niewiem czy się mylę ale P.Kozanecki był radnym poprzedniej kadencji i cekawy jestem jak głosował jak inwestcje za Pana czasu powstawały.Wydaje mi się że nie ma wizji i koncepcji na starostwo i nieumie pozyskiwać pieniędzy,to teraz oszczędnościami się zasłania.Może coś w Aleksandrowie coś zlikwiduje może Orlika ,którego Pan zbudował na złość Panu bo on nic nie buduje.A ha nie PO mu do tyłka się doprali ,więc nic na ich terenie nie zlikwiduje.Wspólczuje Panie BURMISTRZU, że Kozanecki niemoże Panu dorównać i tak próbuje panu dokopać.Ale spokojnie.Ozorków się obudzi i myśle że się zjednoczy by pokazać swą siłę.

 • Barbara Urbaniak

  Drodzy Państwo!
  Starosta Kozanecki dla dobra swojego urzędu szuka oszczędności.
  Szkoda, że nie zaczyna od siebie.Dowodzi, że poprzedni starosta Jacek Socha tak zadłużył Urząd, że „bidulek” musi sięgać po tak drastyczne środki,jak likwidowanie w Ozorkowie dobrze prosperujących placówek. Dziwnym wydaje się fakt,że pan Kozanecki jest od wielu kadencji radnym powiatowym i wie,że takie długi to generuje sie nie w czasie 1-nej kadencji.Jak wtedy dbał o interesy powiatu, jak głosował.Można sprawdzić w stenogramach.Jak głosowali jego koalicjanci? Przecież Socha nie pełnił roli dyktatora.Tylko drodzy Państwo Socha inwestował w powiecie.Ozorków,jak wiemy wiele na tym skorzystał. I nie tylko Ozorków.Pan Kozanecki nie ma koncepcji na swój Urząd. Zapomniał, że rolą powiatu jest sprawowanie opieki nad podległymi mu placówkami w miejscowościach znajdującemu się pod jego jurysdykcją. Jak zlikwiduje wszystko to zostanie mu tylko Urząd i „plazma” w gabinecie.Panie Kozanecki,
  podobno w tym roku już wygenerował Pan duże straty i wybaczy Pan podobno nie przez inwestycje. A za to Ozorków płacić nie będzie.

 • Drodzy Państwo!
  Pan starosta likwiduje na prawo i na lewo co się da. Szczególnie upodobał sobie nasze miasto. Likwiduje dobrze prosperujące placówki w ramach oszczędności.
  Rolą Powiatu jest opieka nad placówkami powierzonymi w miejscowościach znajdującymi się pod jego jurysdykcją. Jak Pan Kozanecki w takim tempie będzie likwidował placówki , to zostanie mu tylko Urząd. Twierdzi,że poprzedni starosta Jacek Socha wygenerował ogromne długi. Przepraszam, to Pan Socha pełnił rolę dyktatora?. A gdzie Pan Kozanecki i jego koalicjanci /od wielu kadencji radni powiatowi / wtedy byli? Jak głosowali? Likwidacja,bez racjonalnej koncepcji nic panie starosto nie da. Podobno od początku roku sporo pan zadłużył urząd nie inwestując.Z tego co słyszę to kwotę długu powiększoną o obecną przypisuje się dalej Sosze.
  Ale „plazma” w gabinecie to już chyba tylko Pana zasługa.
  Za kadencji Sochy w powiecie
  powstało wiele inwestycji, na czym również skorzystał bardzo Ozorków.
  Likwidacyjna koncepcja na oszczędności w wydaniu Pana Kozaneckiego jest pozbawiona jakiegokolwiek sensu, nie prowadzi do niczego. Obliczona jest tylko na ruinę miast ościennych. Ale my się Panie starosto nie damy. Nie z tymi pann zadarł.To co pan wyrabia nasi mieszkańcy choć poróżnieni, to w tej kwestii są jednomyślni nie zaakceptują. A wie Pan o tym dobrze,bo pod osłoną nocy wywożone były dokumenty z Wydziału Komunikacji.Trochę się nas pan boi? To niech pan zachowuje się i postępuje jak mężczyzna i wycofa się ztych beznadziejnych pomysłów.
  .

 • jedzili na wczasy to teraz mają żale…może ktoś rozliczy czas pracy i te 410tysiaczków na pensje.Mówia o 800osobach- skad ich wzieli? chyba z wycieczek rowerowych i wczasów opłacanych od klientów biura podróży z Kalisza?Miłej lektury.P.S. Szkoł pływania jutro cdn.

 • Persprktywa

  Wszystko likwidują nic nie budują? I tu się drodzy Państwo mylicie wybudują plac zabaw dla dzieci NIVEA :-)coś kosztem czegoś 🙂 Więc proszę się jednak głęboko zastanowić czy warto będzie wyprowadzać się na wieś!

 • Zatrudnieni w MDK nauczyciele pracuja przecież w szkołach,więc mają stałą pracę .Po oświadczeniach majatkowych można podjąć samodzielnie decyzję w sprawie likwidacji tego ośrodka.Niektórzy tam zatrudnieni pracują jeszcze na innych etatach lub są radnymi.Rzeczywiście utrata takich dochodów – bo i pensje większe niż w UM Ozorków może źle wpływać na samopoczucie

  • Waldek

   Nie do końca dociera do mnie co autor miał na myśli. Mogę prosić o rozwinięcie?
   Odniosłem wrażenie wrogiego nastawienia do pracowników MDK – czy o to chodzi?
   Według mnie chodzić powinno o dobro dzieci, którym próbuje się odebrać miejsce, gdzie mogą rozwijać siebie i swoje pasje.

   • Guest

    A pisanie ,że w MOK mogą pracować ludzie z ulicy to rozumię panie Waldku ,że z Pana strony to oznaka przyjaźni dla MOK? Czy to tylko brak wiedzy ?

   • Guest

    Rozumię,że trzeba bronić MDK ale chyba nie poprzez krzywdzącde wypowiedzi o innych placówkach działających na rzecz społeczności lokalnej. W MOK też pracują fachowcy oddani mieszkańcom tego miasta.

 • Lidia Elert

  Drodzy Państwo czekam na odpowiedź Starosty Zgierskiego na moją interpelację, która dotyczyła zlikwidowanych Oddziałów Zamiejscowych Wydziału Komunikacji, Młodzieżowego Domu Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie, Domów Pomocy Społecznej m.in. w Ozorkowie oraz Powiatowego Urzędu Pracy – Filia w Ozorkowie. Poniżej podaję link, pod którym interpelacja jest zamieszczona. Z pozdrowieniami Lidia Elert.
  http://www.powiatzgierski.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=7105&bar_id=3928

 • Guest

  Wiedzą którą ja dysponuję to nie wszystko to co Pani wymienia zostało zlikwidowane, należałoby napisać, że zostanie zlikwidowane jeżeli burmistrz o to nie zadba, a jak widać kiepsko to wychodzi naszemu nowemu gospodarzowi.
  Było źle, a jest jeszcze gorzej i gdzie te soczyste wizje naszego miasta?

 • Lidia Elert

  Drodzy Państwo w kwestii wyjaśnienia, interpelacja, która jest zamieszczona pod linkiem podanym przeze mnie w powyższym poście dotyczyła zlikwidowanych oddziałów zamiejscowych Wydziału Komunikacji, które działały na terenie Ozorkowa i Głowna. W związku z połowiczną i niezrozumiałą odpowiedzią Starosty Zgierskiego na moją pierwszą interpelację w sprawie oddziałów zamiejscowych Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Zgierzu podniosłam w mojej drugiej interpelacji kilka innych jakże ważnych spraw dotyczących m.in. Młodzieżowego Domu Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie, Domów Pomocy Społecznej m.in. w Ozorkowie oraz PUP – Filia w Ozorkowie. Przypomnę Państwu, że zadania związane z komunikacją i transportem są zadaniami właściwymi dla powiatu. Wobec powyższego utrzymywanie Wydziału Komunikacji i oddziałów zamiejscowych tego Wydziału winny być finansowane z budżetu powiatu a nie z budżetów gmin na, które ustawodawca nakłada zupełnie inne zadania. Z wiedzy, którą posiadam wynika, że zarówno burmistrz Ozorkowa jak i wójt Gminy Ozorków są zainteresowani przywróceniem oddziału do Ozorkowa. Z pozdrowieniami Lidia. Elert.

 • i CO?jak zawsze?

 • MDK!

 • Guest

  RADNI POWIATU ZGIERSKIEGO :-)))

  1. BANASZCZYK MICHAŁ JAKUB
  KW Prawo i Sprawiedliwość

  2. BARANIAK MAŁGORZATA
  KW Sojusz Lewicy Demokratycznej

  3. BĄCZYK ADAM LESZEK
  KW Prawo i Sprawiedliwość

  4. BIELAWSKA ZOFIA
  KW Sojusz Lewicy Demokratycznej

  5. BUDZIARSKI WOJCIECH CEZARY
  KW Platforma Obywatelska RP

  6. CICHECKI ARKADIUSZ
  KW Platforma Obywatelska RP

  7. CŁAPA DARIUSZ BOGDAN
  KW Platforma Obywatelska RP

  8. DĄBEK IWONA MARIA
  KW Platforma Obywatelska RP

  9. DZIEMDZIELA JÓZEF
  KW Sojusz Lewicy Demokratycznej

  10. ELERT LIDIA MAŁGORZATA
  KW Prawo i Sprawiedliwość

  11. IWANIUK TADEUSZ
  KW Platforma Obywatelska RP

  12. JADCZAK MARIA ELŻBIETA
  KW Wspólnota Samorządowa

  13. JANICKI JERZY HENRYK
  KW Sojusz Lewicy Demokratycznej

  14. JAROTA BOGDAN RYSZARD
  KW Polskie Stronnictwo Ludowe

  15. JĘDRZEJCZAK TOMASZ RADOSŁAW
  KW Prawo i Sprawiedliwość

  16. KARPIŃSKI MARCIN
  KW Sojusz Lewicy Demokratycznej

  17. KOSMOWSKI WITOLD BRONISŁAW
  KW Platforma Obywatelska RP

  18. KOZANECKI KRZYSZTOF GRZEGORZ
  KW Platforma Obywatelska RP

  19. KOZŁOWSKI KRZYSZTOF
  KW Prawo i Sprawiedliwość

  20. OGÓREK ZOFIA
  KW Platforma Obywatelska RP

  21. PIETRUSZEWSKI WŁODZIMIERZ ADAM
  KW Polskie Stronnictwo Ludowe

  22. PILARSKI MIROSŁAW
  KW Prawo i Sprawiedliwość

  23. RAJTAR JANUSZ MARIAN
  KW Sojusz Lewicy Demokratycznej

  24. SOBCZAK MARIA ANASTAZJA
  KW Platforma Obywatelska RP

  25. SOCHA JACEK
  KW Prawo i Sprawiedliwość

  26. ŚWINIUCH ADAM
  KW Platforma Obywatelska RP

  27. TOŁŁOCZKO TOMASZ ZYGMUNT
  KW Polskie Stronnictwo Ludowe

  28. ZABOROWSKI RADOSŁAW
  KW Polskie Stronnictwo Ludowe

  29. ZINSER ILONA
  KW Platforma Obywatelska RP