Zmiany w Wydziale Komunikacji

26
241

Z powodu trudnej kondycji finansowej powiatu zgierskiego spowodowanej potrzebą zwiększenia wydatków na oświatę, Domy Pomocy Społecznej oraz spłatą wcześniej zaciągniętych kredytów w wysokości 30 mln zł, Zarząd Powiatu Zgierskiego podjął decyzję o likwidacji oddziałów zamiejscowych Wydziału Komunikacji w Głownie i Ozorkowie. Roczne koszty utrzymania w/w oddziałów szacowane są na 250 tys. zł.

Powodów naszej decyzji jest kilka – mówi Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki. – Jesteśmy zmuszeni szukać oszczędności, po to, by racjonalnie zaplanować budżet na kolejne trudne lata. Z ostatnich wyliczeń wynika, że musimy zmniejszyć wydatki o 8 mln zł. Kryzys nie jest jedynie problemem państw europejskich poruszanym w doniesieniach medialnych, ale także zaczyna dotykać nasze samorządy. Cięcie wydatków zaczęliśmy od samych siebie. W obecnej kadencji postanowiliśmy zrezygnować z dwóch miejsc w Zarządzie Powiatu Zgierskiego, i tak zamiast 5 mamy 3 członków, co na przestrzeni czterech lat daje ok. 1 mln zł oszczędności. Zdecydowaliśmy się też na niezbędną redukcję zatrudnienia w urzędzie i zmniejszyliśmy ilość etatów o ponad 20 %. Zlikwidowaliśmy także oddziały zamiejscowe Wydziału Budownictwa w Głownie, Strykowie i Aleksandrowie Łódzkim.

Musimy też być świadomi, że dokumenty podlegające ustawie o ochronie danych osobowych, takie jak, np. dowody rejestracyjne pojazdów, prawa jazdy, muszą być przewożone z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa, a to generuje dodatkowe koszty zatrudnienia profesjonalnej firmy.”
Z obecnie pracujących w oddziałach zamiejscowych 10 urzędników, kilkoro znajdzie zatrudnienie w Wydziale Komunikacji na ul. Długiej 49 w Zgierzu, gdzie od 2 listopada br. będą obsługiwani, w tym zakresie, wszyscy mieszkańcy powiatu.

Źródło: Małgorzata Tomczuk / http://www.powiat.zgierz.pl

 • Guest

  Skandal! Powinni sami siebie zamknąć i wtedy byłyby oszczędności rzędu 8 mln zł!

 • Maciej

  Hańba! nie raz koledzy ze Zgierza narzekali na pewną Panią w okienku w wydz. kom. która nie chciała zarejestrować samochodu, bo wg niej podpis na drukach nie wyglądał podobnie do podpisu na dowodzie osobistym… teraz, żeby coś załatwić, będzie trzeba wziąć dzień wolnego 🙁

 • easy

  a może gdyby w tych wydziałach zmniejszyć etaty o 50% i je pozostawić? Przecież ci urzędnicy którzy są w Zgierzu z obecnym stanem osobowym nie są w stanie obsłużyć ludzi którzy im dojdą i trzeba będzie dołożyć etatów, biurek, komputerów itp. czy przeanalizował i policzył to ktoś w STAROSTWIE?

 • Gość

  Walka o Oddział Zamiejscowy w Ozorkowie Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Zgierzu! Interpelacja Radnej Powiatu Zgierskiego Lidii Elert; Petycja pn. „Protest w sprawie likwidacji Oddziału Zamiejscowego w Ozorkowie Wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Zgierzu” w imieniu ponad 3 000 mieszkańców: Miasta Ozorków, Gminy Ozorków, Gminy Parzęczew oraz pismo Miejskiej Organizacji Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność”, której członkowie protestują przeciwko likwidacji ww. oddziału. http://www.powiatzgierski.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=7049&bar_id=3883

 • Anka

  http://www.powiatzgierski.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=7049&bar_id=3883
  Z tego co wiem, to mamy sześciu radnych powiatowych z naszego terenu. W interesie mieszkańców wystąpiła Pani radna Lidia Elert. A gdzie są inni radni powiatowi z naszego terenu? Drodzy Państwo wyborcy oczekują Waszych działań!

 • Guest

  Głosujmy dalej na PO. Zeby żyło się lepiej. WSZYSTKIM !!! Panie starosto Kozanecki – Ozorków tego panu nie zapomni.

 • Radni

  Czemu Pani radna z SLD udziela się na różnych forach typu — dostanie buta czy kwiatka, a w sprawie likwidacji Wydziału Komunikacji w Ozorkowie nie robi nic. Piękne czcze gadanie tylko przed wyborami, a po wyborach siopa do ręki i mam gdzieś wyborców. To samo dotyczy innych radnych z naszego terenu. Głos na ludzi niekompetentnych, to głos stracony. Trzeba głosować na młodych i odważnych, którzy nie będą się bali zabrać głos w naszej sprawie teraz narzekanie nic nie da.

 • Guest

  oj tam ojtam dostalem zgagi wogole zlikwidowac ozoskow i na samym wjezdzie do ozorkowa umiescic napis witajcie wies ozorkow i jest git a to wszystko przez to lewiactwo ktore przylazlo ze zgierza bo bylo zle a jest jeszce lepiej hihihi ble

 • Guest

  komunikacja w tym miescie jest fatalna a budyja jak w tym linku na kamionce w jezdni wiec uwazajcie bi tez moze wac to spotkac i po co wydzial komunikacji nie bedzie co rejestrowac chyba tylko wyrejestrowac
  http://nasygnale.pl/kat,1025345,title,Nietypowe-zdarzenie-na-ulicy-w-Szczecinie,wid,13932818,wiadomosc.html

 • Jarosław

  Gdzie ci radni z naszego terenu,co oni robią potrafią kasę brać jest dodatek do pensji.
  Dzięki Pani Lidio

 • Guest

  Miał być dzisiaj protest i podobno nikt nie przyszedł ???

 • Gość

  Byłem na proteście i mogę przekazać krótką informację o jego przebiegu. przy Kościelnej 1 pojawiło się kilkadziesiąt osób, które skandowały hasła: ” Nie dla likwidacji Oddziału Komunikacji!”,” Jesteście dla NAS, a nie MY dla Was”, „Socha zbudował, a Kozanecki zrujnował” „Ozorków to też Powiat Zgierski!”itd. W proteście uczestniczył burmistrz Socha, wójt Sobolewski, jakiś poseł, kilku radnych z Ozorkowa i radna powiatowa, która złożyła interpelacje i petycje z ponad 3000 podpisów. Widziałem też media. Jutro od godz. 9.00 ciąg dalszy protestu przy Kościelnej.

 • Pytam ,a gdzie bosowie z PO Ozorkowa-były wiceburmistrz( mianował się przewodniczacym PO ), rodzinnka ze SKOKU popierająca PO a szczególnie posła ze Zgierza ‚Artura”.Przed wyborami wieszali plakaty kandydatów na posłów z PO.Niech teraz pokażą że są dla ludzi a nie tylko po kasę ….szczególnie udział w komisjach wyborczych -WSTYD .Musimy ich w końcu rozliczyć.

 • viader

  nie ma to jak robic wszystko pod publiczke….nic z tych protestów pani radnej nie wyjdzie…a moze tylko to ze bedzie o niej glośno…bo niby cos w tym kierunku zrobila a prawda jest taka, ze i tak nic z teog nie wyjdzie…
  ja tam nie iwem ale od kiedy burmistrzem jest socha to wszystko w tym miescie znika…poczowszy od tramwaju..a obecna wladza miasta robi tylko wszystko pod publiczke..tyle w tym temacie…

 • winter

  Powinno się pozwalniać te baby z tego wydziału, a sam wydział utrzymać. Zwłaszcza kierowniczka dzialała na nerwy.
  Mimo wszystko raczej dobrze się dzieje.

 • Guest

  Samego wydziału raczej nie dałoby się utrzymać ;/

 • Lidia Elert

  Witam,
  Drodzy Państwo jestem przerażona zachowaniem Starosty Zgierskiego i Zarządu Powiatu Zgierskiego! Chcę Państwa poinformować o zaistniałym incydencie, otóż dziś w godzinach wieczornych po cichu wywieziono nam ozorkowski Wydział Komunikacji! Pomimo tego będziemy jutro od godz. 9.00 rano protestować!! Zapraszamy wszystkich sprzeciwiających się likwidacji Oddziału Zamiejscowego w Ozorkowie Wydziału Komunikacji, na jutrzejszy protest! A i jeszcze jedno, dziś został złożony do Przewodniczącego Rady Powiatu wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej ww. sprawie wraz z uchwałą o utworzenie oddziałów zamiejscowych Wydziału Komunikacji w Ozorkowie i Głownie. Poza moją osobą wniosek podpisało 7 radnych Powiatu Zgierskiego. Pod wnioskiem z naszego terenu podpisali się: Radny Piotr Jatczak i Włodzimierz Pietruszewski. Niestety nie podpisali się pozostali radni z naszego terenu! Arogancja Pana Starosty i Zarządu przeszła wszelkie granice! Ze swojej strony mogę zapewnić, że będę działała w interesie mieszkańców m.in. walcząc o ponowne utworzenie ozorkowskiego Wydziału Komunikacji! Pozdrawiam wszystkich mieszkańców i proszę o pomoc w tej sprawie koleżankę i kolegów radnych Powiatu Zgierskiego z naszego terenu!

 • gonzo

  Widać że Radna Elert niezłą publikę robi zbiera punkty na przyszłe wybory hmm,tyko ciekawe co oprócz promowania zrobi.Ciekawy jestem co ma w głowie bo na mądrą nie wygląda.
  Walcz o naszą komunikacje bo Cię rozliczymy.

  • Guest

   Jaki z ciebie pajac to szkoda słów! Kobita walczy, potem nas informuje… Jaki ten kraj jest pochrzaniony przez takich typków jak ty. Zazdrościsz czegoś że tak nie lubisz tej kobity?

 • winter

  Trudna sytuacja Powiatu? Kpina. Jak sami mówią, dwóch członków rady powiatu kosztuje 250 tys. zl rocznie. Tam trzeba szukac oszczędnosci.

 • czekal

  jak się nic nie robi to źle, jak ktoś stara się coś zdziałać też źle…eh ten zaściankowy ozorków

 • Ola

  powinni siebie zlikwidować ze stanowisk Ci którzy to zarządzili!!!!!!!!!!!

 • Guest

  a to wszystko przez to ze wazna jakas szycha z powiatu przyjachała do wydzłalu komunikacji w ozorkowie i chciala załatwic sprawe i nie mogła gdyz zabładziła i fakt irytacja była duża bo przez odpowwiednią organizacje ruchu w naszym ukochanym ozo do wydzialu komunikacji wyladowała prawie w łęczycy i tu sie nie dziwie ze posytanowiła z tym wydzialem skonczyc ps. pozdrawiam mocno operatora koparki na zgierskiej super sprawa on jeden rzadzi w tym miescie jak widac 🙂

 • ZAPEWNE MUSZĄ ZLIKWIDOWAĆ BO ZARAKŁO FORSY NA DIETY DLA RADNYCH! TO CAŁA PRAWDA.

 • Gofer

  Zobaczmy http://www.itz-zgierz.pl/aktualnosci/177 – w zgierskim Wydziale Komunikacji już zwiększyły się kolejki.

  [quote]Już teraz w zgierskim wydziale komunikacji tworzą się gigantyczne kolejki. Petenci obsługiwani są według numerków, które wydawane są od ósmej rano. W kolejce po te przepustki umożliwiające dostanie się przed oblicze urzędnika, petenci ustawiają się już godzinę wcześniej. Kto się załapie, załatwi sprawę. Kto nie

 • Gofer

  Edytor obcina tekst po znaku łącznika. Zresztą przeczytajcie sami [url]http://www.itz-zgierz.pl/aktualnosci/177[/url]