Tramwaj, rower i autobus zanim w korku stanie globus

9
79

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbywającego się w wielu miastach (plan dla Łodzi http://bezsamochodu.pl/cgk.html , http://www.mmlodz.pl/385959/2011/9/13/europejski-tydzien-zrownowazonego-transportu-w-lodzi-program?category=news ), w najbliższy wtorek 20 września do Ozorkowa zawita ruchomy happening komunikacyjny pod hasłem TRAMWAJ ROWER I AUTOBUS ZANIM W KORKU STANIE GLOBUS.

Przejazd odbędzie się zabytkowym autobusem Ikarus 260 z 1983 roku. Udział wezmą: teatr uliczny SŁUP z Marcelem Szytenchelmem oraz zespół muzyczny ESCOLA POPULAR, grający na bębnach brazylijską sambę.

Impreza zacznie się w Łodzi. Do Ozorkowa happening dotrze około godziny 14. Będziemy w kolejności: przed Urzędem Miasta przy ulicy Wigury, na placu przy ulicy Tkackiej (kojarzonym z miejscem pobytu wesołych miasteczek), oraz w okolicach trójkąta manewrowego i Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Wyszyńskiego.

Celem jest promocja komunikacji zbiorowej i rowerów jako efektywnej formy podróżowania w Łodzi oraz województwie i zachęcanie do przesiadki z samochodu do komunikacji zbiorowej.

Wydarzenie organizuje zespół redakcyjny serwisu BUSLODZ.PL, zajmującego się problematyką transportu miejskiego w Łodzi, moja osoba koordynuje organizację na terenie Zgierza i Ozorkowa.

Serdecznie zapraszamy!

Adam Rembak