Tramwaj, rower i autobus zanim w korku stanie globus

9
69

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbywającego się w wielu miastach (plan dla Łodzi  http://bezsamochodu.pl/cgk.html , http://www.mmlodz.pl/385959/2011/9/13/europejski-tydzien-zrownowazonego-transportu-w-lodzi-program?category=news ), w najbliższy wtorek 20 września do Ozorkowa zawita ruchomy happening komunikacyjny pod hasłem TRAMWAJ ROWER I AUTOBUS ZANIM W KORKU STANIE GLOBUS.

Przejazd odbędzie się zabytkowym autobusem Ikarus 260 z 1983 roku. Udział wezmą: teatr uliczny SŁUP z Marcelem Szytenchelmem oraz zespół muzyczny ESCOLA POPULAR, grający na bębnach brazylijską sambę.

Impreza zacznie się w Łodzi. Do Ozorkowa happening dotrze około godziny 14. Będziemy w kolejności: przed Urzędem Miasta przy ulicy Wigury, na placu przy ulicy Tkackiej (kojarzonym z miejscem pobytu wesołych miasteczek), oraz w okolicach trójkąta manewrowego i Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Wyszyńskiego.

Celem jest promocja komunikacji zbiorowej i rowerów jako efektywnej formy podróżowania w Łodzi oraz województwie i zachęcanie do przesiadki z samochodu do komunikacji zbiorowej.

Wydarzenie organizuje zespół redakcyjny serwisu BUSLODZ.PL, zajmującego się problematyką transportu miejskiego w Łodzi, moja osoba koordynuje organizację na terenie Zgierza i Ozorkowa.

Serdecznie zapraszamy!

Adam Rembak
 • ktosiu

  ale jak ta akcja ma się do planów likwidacji tramwaju na lini 46???

 • Gofer

  Więcej o akcji na stronie [url]http://pl-pl.facebook.com/lodznasobchodzi[/url] (także dla użytkowników bez założonego konta) a jako wydarzenie pod adresem https://www.facebook.com/event.php?eid=269721909719554 .

 • Gofer

  Pragniemy pokazać potrzebę dalszego funkcjonowania linii.

 • Guest

  Chyba już za późno na ratowanie tramwaju, szkoda że przez tyle lat o nim zapomniano i stan techniczny tej linii pozostawia wiele do życzenia. Częste awarie jak dla mnie eliminują ten środek komunikacji, a jest on najlepszym środkiem komunikacji gdyż jeździ wg rozkładu, a nie jak inni jak im się podoba i najlepszym na miejskie korki. Szkoda, że teraz o nim sobie przypomniano (co niektórym).

 • Rio

  Najlepszym środkiem komunikacji jest samochód.

 • Pas

  @Rio:
  Tak, zwłaszcza od Proboszczewic do Castoramy!

 • Rio

  No pewnie 🙂

 • Gofer
 • Po wyborach bedzie pozamiatane.Będą studenci i emeryci chodzili pieszo do Zgierza czy Łodzi.Jeden z posłów cieszy sie ,że pilnuje rozbudowy S 8 i S 14 a co poseł ÓW zrobił dla naszego miasta i okolic Ozorkowa=NIC!