Ozorków zajął 23 miejsce i otrzyma plac zabaw od firmy NIVEA!

35
65
100 placów zabaw na 100 lat NIVEA

Udało się! Dzięki internautom z Ozorkowa firma NIVEA wybuduje plac zabaw dla dzieci między ulica Lotniczą i Sikorskiego.

Plac z Ozorkowa zdobył w II etapie (głosowano przez cały sierpień) 58 200 głosów i zajął 23 miejsce (w II etapie konkursu zwyciężało pierwsze 25 lokalizacji).

Wg regulaminu konkursu po zakończeniu głosowania w ramach każdego z etapów Konkursu, gminy (spółdzielnie mieszkaniowe), których lokalizacje uzyskały największą liczbę głosów internautów zobowiązane będą doręczyć w terminie 14 dni od dnia zamknięcia głosowania w ramach danego etapu Konkursu oraz ogłoszenia wyników głosowania (wstępnych wyników danego etapu Konkursu) na adres Organizatora Konkursu mapę terenu (mapa dla celów projektowych) zgłoszonej lokalizacji w celu naniesienia na nią przez podmiot (posiadający odpowiednie uprawnienia budowlane) współpracujący z Fundatorem Nagród projektu placu zabaw.

Miejmy nadzieję iż Spółdzielni Mieszkaniowej, jako włascicielowei terenu na którym ma powstać plac zabaw, uda się w tym czasie zamknąć wszystkie formalne sprawy i rodzicie będą mogli już wkrótce cieszyć się z nowego miejsca dla swoich pociech.

 • lotniczy

  a kto sie tym zajmie?

 • OzoAdmin

  [quote]a kto sie tym zajmie?[/quote]Teren nalezy do Spółdzielni Mieszkaniowej, więc to ona musi dopełnić formalności. Dopisałem do artykułu tą informację.

 • głosująca na plac

  jeśli spółdzielnia coś zawali to mam nadzieję że mogą spodziewać się linczu, teraz to oni powinni przekazać mieszkańcom jakieś informację jak wywiązują się ze swoich obowiązków, bo my już swoje zrobiliśmy

 • ola

  Warunek narzucony przez organizatora jest trudny do spełnienia. Mapa do celów projektowych to nie jest zwykła mapa wzięta z gotowych zasobów. Ważna jest tylko 2 lata od wykonania, więc prawdopodobnie geodeta będzie musiał w tym czasie pomierzyć teren, nanieść na mapę i załatwić formalności w ośrodku dokumentacji geodezyjnej. Do tego przekazanie mapy spółdzielni, przesłanie przez spółdzielnię do organizatora konkursu… Trzymam kciuki za sprawność działania.

  • boxia

   no ale mogli już to przygotować widząc już nawet w pierwszym miesiącu, że Ozorków jest w pierwszej setce, albo w sierpniu gdy było widać, że szanse mamy bardzo duże:-)

 • OzoAdmin

  [quote]Warunek narzucony przez organizatora jest trudny do spełnienia. Mapa do celów projektowych to nie jest zwykła mapa wzięta z gotowych zasobów. Ważna jest tylko 2 lata od wykonania, więc prawdopodobnie geodeta będzie musiał w tym czasie pomierzyć teren, nanieść na mapę i załatwić formalności w ośrodku dokumentacji geodezyjnej. Do tego przekazanie mapy spółdzielni, przesłanie przez spółdzielnię do organizatora konkursu… Trzymam kciuki za sprawność działania.[/quote]Mapa powinna być przygotowywana od razu po zgłoszeniu do konkursu.
  Geodeta mapę szybko wykona, gorzej że w starostwie trzeba czekać długo na podpis, ale tutaj pozostaje liczyć na wpływy Burmistrza Sochy.

 • szpiq

  mam nadzieje że burmistrz jak i spółdzielnia wie o całej sprawie i ktoś sie z nimi kontaktował? :silly:

 • Rio

  Przecież to SM wypromowała całą akcję w Ozo, więc nie dadzą ciała…

 • kamil

  Ja o samej akcji dowiedziałem się przez to, że zajrzałem do albumu nivea, który leżał u mojej dziewczyny. Inaczej bym o tym nie wiedział. 😉 I jak tu ktoś napisał, SM wypromowała konkurs. Lepiej niech wezmą się do roboty, jeśli zaprzepaszczą taką okazję to w kichę dostaną. Tyle się męczyliśmy, plac mamy za darmo, a im pieniążków wydać się nie chce na miejsce rozrywki dla dzieci.

  • emkali

   Spółdzielnia mieszkaniowa już w lipcu uzyskała odpowiednie mapy i podjęła prace nad koncepcją zagospodarowania terenu nie tylko dla placu zabaw dla dzieci. Warunki ogłoszone w konkursie nie są czymś strasznym dla realizatorów przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w konkursie, bo realizacja placu zabaw pod hasłem „Nivea” ma szansę rozwinąć się na dalsze osiedla. Pozostaje mieć nadzieję, że wybudowany plac będzie strzeżony przez użytkowników przed dewastacją osób trzecich i wysiłek internautów nie będzie zmarnowany.

 • Kamila

  Ozo ma 23 miejsce i wygrał plac zabaw !
  : P
  Chociaż dzieciaki będą miały się czym bawić : DD

 • Guest

  Tak czytam to co piszecie i krew mnie zalewa. Skoro SM sama zgłosiła Ozorków do takiej akcji, rozwieszali plakaty i starali się o to,żeby mieszkańcy głosowali, to czemu teraz mieliby to wszystko zaprzepaścić?! Na pewno zajmują się tym kompetentne osoby, które nie dopuszczą do zaprzepaszczenia takiej szansy dla dzieciaków. 🙂 Żebyście nie byli zdziwieni tym, ze plac zabaw powstanie, tylko nie zapomnijcie wtedy o pozytywnych komentarzach dla SM, tak jak teraz nie zapominacie o swoich zgryźliwych uwagach typu:
  [quote]jeśli spółdzielnia coś zawali to mam nadzieję że mogą spodziewać się linczu, teraz to oni powinni przekazać mieszkańcom jakieś informację jak wywiązują się ze swoich obowiązków, bo my już swoje zrobiliśmy[/quote]

 • yana

  Cieszy mnie ,że przeszliśmy w drugiej turze.Dziękuję wszystkim znajomym ,którzy włączyli się do akcji głosowania na nasz plac,a nie są naszymi mieszkańcami.
  DZIĘKUJEMY!!!
  A tak na marginesie , to spółdzielnia mieszkaniowa zachęcała nas do głosownia .

 • boxia

  ale z Was marudy, już musicie biadolić, ze się nie uda??

 • iga

  tylko dmuchamy na zimne i staramy się zdopingować naszą ukochaną spółdzielnie

 • chaberkowo

  były ulotki, ogłoszenia na klatkach, spółdzielnia dała radę, czekamy teraz na plac 🙂

 • halohalo

  nie wszyscy wiedzieli że zajmowała się tym spółdzielnia! stad ta pomyłka

 • Rio

  No to już wiecie. Odszczekać mi tu wszystko i to ino w mig!

 • Guest

  Oj, widzę że ktoś tu chyba sam pracuje w spółdzielni i tak jej broni, nikt nic nie musi odszczekiwać bo każdy ma prawo wyrażać swoje opinie i obawy. Faktem jest że mieszkańcy wywiązali się ze swoich obowiązków (wielki szacun na Ozorkowian!!!) a teraz czas na Spółdzielnie….

  • Rio

   Nie pracuję w SM, ale widziałem ich pracę przy promocji – widać, że się im chciało – i mimo, że zauważyłem to pierwszy raz, to popieram to, a od razu znalazło się kilka osób, które zaczęły obrzucać błotem – cały Ozorków.

 • kibic87

  Spoko, spoko. Spółdzielnia jest przygotowana na wszystko. A sprawą tego placu zajmuje się na tyle kompetentna osoba, że wszystko będzie ok. W walkę o plac wkroczył sam prezes SM, więc wszystko będzie dobrze. Myślcie lepiej co zrobić, żeby nocami na tym placu nie siedziała młodzież i scyzorykami nie wyrywała na tych placach imiona swoich ukochanych…

 • SCIEMA

  no, to mi się podoba: władze i cala reszta sami nic nie potrafią zrobić to chociaz my cos pomogliśmy i dzieki mieszkancom bedzie plac zabaw
  ciekawi mnie ile razy zagłosował pan burmistrz

 • babcia

  A czy z tego placu będą mogły korzystać dzieci z całego miasta ,czy tylko „spółdzielniane” ?

 • Guest

  Wszystkie

 • Rio

  Wiadomo juz cos?

 • Guest

  też jestem ciekawa, jak ktoś coś wie niech napisze

 • Guest

  Spokojnie. Wszystko idzie odpowiednim tokiem pracy…

 • iskierka

  słuchajcie coś się dzieje :cheer: wczoraj na placu między blokami pojawiła się koparka i wyrównuje teren

 • aga

  Ludzie ! jakie prostaki w tym ozo mieszkają,tylko plotkować umiecie.Gratuluje SM tej inicjatywy,super że będzie plac zabaw.
  Myśle że na współprace z Burmistrzem nie nażekaja, wpólnie razem mogą dużo zdziałać dla dobra tego miasta a to że mieszkańcy się właczyli to bardzo dobrze o nas świadczy, że chasło wyborcze burmistrza nie poszło namarne Razem zmieńmy Ozorków.Przestńcie plotkować tylko więcej inicjatyw wykażcie dla dobra tego miasta

 • Guest

  Hasło się pisze tak jeśli już. Jak my głosowaliśmy, to burmistrz nic nie robił… Inicjatywa tylko i wyłącznie SM!

 • Guest

  hej,
  inicjatywa firmy NIVEA- Ozo tylko wykorzystało szanse i SM i mieszkańcy.Każdy ma trochę zasług…

 • Kamil

  No cóż, bodajże od 3 dni trwają prace nad równaniem terenu. Wychodząc do szkoły o 7 rano widziałem koordynatora budowy placu, który rozmawiał ze spółdzielnią, zaraz przy moim bloku. Widać, że coś się dzieje. Ciekaw jestem kiedy stanie ten plac.

 • Guest

  A mozna wiedzieć kto jest koordynatorem projektu lub jak on wygląda?

 • Kamil

  Dokładnie nie wiem jak się nazywa, jednak był to jakiś mężczyzna w okularach, dość ciemny, wysoki, umięśniony. Wyznaczony jest też ktoś w spółdzielni, jednak nie mam informacji kto. Od kilku dni nic się nie dzieje, ciekawe co się stało.

 • Lokalny bohater

  Wiecie co, całe wakacje głosowałam na plac Nivea z nadzieją, że będzie coś fajnego dla dzieciaków, ale w ten weekend plac zabaw przy SP 5 (zamykany na noc) został totalnie zniszczony. Ławeczka leżała na daszku szkoły, drewniane elementy powyrywane, zjeżdżalnia połamana, zdekompletowane nawet „bujawki” dla maluchów… Ten plac jest już zamknięty. Nie potrafię określić nawet stopnia głupoty tych wandali! Co dalej? Jak wyobrażacie sobie istnienie placu na „otwartym” osiedlu?