Koparka odcięła Ozorków od internetu

8
62

W poniedziałek oraz we wtorek klienci operatora sieci Dialog w Ozorkowie mięli problem z dostępem do internetu. Powodem przerwy w dostępie do usług jednej z większych firm telekomunikacyjnych w województwie łódzkim było zerwanie dziewięciu włókien kabla światłowodowego przy ul. Wróblewskiego w Łodzi.

Bezpośrednim powodem awarii było niewłaściwe wykonywanie prac ziemnych sprzętem mechanicznym przez dewelopera – koparka uszkodziła kabel światłowodowy. Niestety uszkodzenie, oprócz przecięcia w miejscu wykopu, polegało dodatkowo na naderwaniu kabla w zagięciach i miejscach umieszczenia zapasów na odcinku ok. 450 metrów od miejsca uszkodzenia, co miało wpływ na czas niezbędnych prac naprawczych – tłumaczy Marta Pietranik-Pacuła, rzecznik Dialogu.

Problemy miały miejsce głównie w godzinach 10-19. Jednak awaria swoim zasięgiem objęła także Ozorków, gdzie problem z dostępem do internetu występował jeszcze we wtorek.

W poniedziałek od wczesnych godzin popołudniowych rozpoczęły się prace służb technicznych Dialogu nad usunięciem awarii i trwały do wieczora. Ostatnie problemy z dostępem do internetu w rejonie Ozorkowa zostały usunięte we wtorek w godzinach popołudniowych.

Ponieważ awaria na terenie Ozorkowa trwała dłużej niż 12 godzin, to według regulaminu usług Dialogu klienci mogą liczyć na zadośćuczynienie.

Jeszcze raz przepraszamy wszystkich abonentów za niedogodności – zrobiliśmy wszystko, by jak najszybciej przywrócić ciągłość świadczonych usług – zapewnia Marta Pietranik-Pacuła.

 

 • mieszkanka Ozo

  Szkoda, że takie przerwy (brak internetu) zdarzają się Dialogowi raz w miesiącu. Co mają zrobić ci co pracują przez internet? Zwykłe przepraszam nie wystarczy, bo za niewykonaną robotę nie dostanę wynagrodzenia. Dialog zapłaci?

 • kiedy przestanie przerywać?? do mieszkanki ozo masz racje coraz częściej sie to im zdarza że internetu niema pare naście godzin, gdybym nie podpisał umowy na 2 lata to teraz zmienił bym operatora

  • ja

   Ja np. nie mam żadnych przerw w Dialogu.. oczywiście oprócz tych oczywistych jak w newsie.

 • Guest

  Michał! Internet piszemy wielką literą, toż to jest nazwa własna…

  • OzoAdmin

   Miałem na myśli internet jako medium.
   Za Wikipedią [url]http://pl.wikipedia.org/wiki/Internet[/url]:

   [quote]Słowo "Internet" pisze się wielką literą (nazwa własna), jeśli ma się na myśli Internet jako sieć komputerową. Małą literą pisze się o medium, np.: "Przeczytałem to w internecie"[3]. Słowo internet występuje często również jako skrót myślowy oznaczający łącze internetowe, np. internet mobilny, internet przewodowy, internet ADSL. Czasami używa się słowa internet (małą literą) w znaczeniu ekstranet (połączona ze sobą grupa sieci komputerowych). W tych wypadkach poprawna jest pisownia małą literą.[/quote]

 • mOz

  A ja tam mam Skylan i nie mam żadnych problemów, jak coś nie działa to w ciągu godziny-dwóch wraca do normy.

 • Internauta

  Ja też mam Internet w SkyLan i potwierdzam wysoką jakość usług.