Przebudowa Sienkiewicza, zamknięty odcinek Zgierskiej

11
55

Do połowy września zamknięty dla ruchu będzie odcinek ul. Zgierskiej między ul. Południową i ul. Sienkiewicza. Wyznaczono objazd ulicami: Partyzantów i Maszkowską. Zamknięcie odcinka ul. Zgierskiej związane jest z remontem ul. Sienkiewicza – jednym z jego etapów są prace przy kanalizacji deszczowej, co wymaga rozkopania także fragmentu ul. Zgierskiej. Prace nie wymagają wyłączenia z ruchu torowiska, dlatego tramwaje kursują bez zmian.

Przypomnijmy; remont ul. Sienkiewicza obejmuje przebudowę ulicy o długości blisko 667,50 m, a także remont skrzyżowań z ul. Zgierską, ul. Kraszewskiego, ul. Kilińskiego i ul. Dolną. Jezdnia ul. Sienkiewicza będzie mieć bitumiczną nawierzchnię, a po jej obu stronach zostaną zbudowane chodniki z kostki brukowej. Z kostki zostaną też wykonane zjazdy do posesji. W ramach prac budowana jest także kanalizacja deszczowa, przebudowana zostanie także istniejąca sieć oświetleniowa.

Remont potrwa do końca listopada tego roku. Koszt przebudowy to 2 mln 377 tys. zł; Ozorków otrzymał na tę inwestycję dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w kwocie 1 mln 120 tys. zł.

umozorkow.pl

 • Guest

  Wyznaczono objazd ulicami: Partyzantów i Maszkowską. Szkoda że autobusy się do tego nie stosują i jak zwykle jeżdżą tam gdzie im wygodniej czyli albo dostosuje sie i pojedzie tam gdzie powinien ale wybierze średnią- bo bliżej. Pajace cholerne

 • Guest

  To są pajace! Tam nie ma żadnych objazdów! Przynajmniej nie widać żadnego oznakowania. Gdybym był z innego miasta to bym strzelił kopa w dupe temu kto tak zarządził!!!

 • ggg

  stają tablice jak wół, a Ty pewne nalezysz do tych cfaniaczków jezdzacych po torowisku. mam nadzieje ze drogóweczka sie tam na was zasadzi. i nie jezdzijcie na pamiec bo was ładnie moze zmylić. pierwszego dnia widziałem mase zawracajacych kierowców

 • Guest

  Zobaczcie czy tam trwają obecnie jakieś prace? Nie ma nikogo i dlatego wszystko się tak ślimaczy powodując korki i inne niedogodności. Kto właściwie całym tym bałaganem zarządza w Urzędzie Miasta?

 • Guest

  Faktycznie, jechałem przed chwilą, ulica zamknięta i nikoga tam nie ma z pracujących. Ręce opadają jak się na to wszystko patrzy. Czy ktoś z Urzędu Miasta nadzoruje te roboty?

 • Guest

  Powinni jak najszybciej skończyć ten remont, bo Maszkowską ani średnią super się nie jeździ, na średniej wąsko i wyboisto, zaś Maszkowska przypomina raczej jednokierunkową, jej mieszkańcy nie mają gdzie oczywiście zaparkować tyko na drodze … poprostu fatalnie się jeździ!

 • Guest

  CO ZA SYF, DALEJ NIC SIĘ TAM NIE DZIEJE I NIKT NIE PRACUJE TYLKO KIEROWCY JEŻDŻĄ PO TORACH TRAMWAJOWYCH. CIEKAWE Z CZYICH PIENIĘDZY OPŁACANR JEST WYŁĄCZENIE TEJ DROGI Z RUCHU. NIECH WŁAŚCIWY URZĘDNIK ODPOWIE

 • kaszanka

  Za szybko nie mozna skńczyć bo do wyborów jeszcze daleko i co wtedy,na kogo zagłosujecie.

 • Ludzie kto zaczyna remonty dróg we wrześniu !!!!Kto to wymyślił to nie ma pojęcia o remontach dróg.Ciekaw jestem kto zaprojektwał i ustallł czas „prac” na ulicy Zgierskiej.Dlaczego nie są te prace poprzedzone zdrowym myśleniem tylko wszystko pod publikę?

 • kinszasaa

  połowa wrzesnia jud dawno minęła a przez tą srednia auto rozwale

 • Odwodnienie powierzchniowe dróg zapewniają następujące urządzenia: rowy, ścieki, przepusty, zbiorniki retencyjne,
  zbiorniki odparowujące.
  Odwodnienie wgłębne dróg zapewniają: dreny, sączki, warstwy filtracyjne, nasypy filtracyjne, studnie ch łonne, zbiorniki
  infiltracyjne.
  Odwodnienie podziemne zapewniają rowy zakryte, ścieki kryte oraz kanalizacja typu ulicznego sk ładająca się z
  podziemnych kanałów o przekrojach zamkniętych, studzienek wpustowych, (wpustów deszczowych), studzienek
  rewizyjnych i ewentualnie połączeniowych.