TUR wycofany z rozgrywek

123
134

Zespół piłkarski TUR Ozorków wycofał się z rozgrywek Łódzkiej Klasy Okręgowej.
Miejsce Ozorkowa zajmie Pogoń Rogów, która w poprzednim sezonie uplasowała się na 16. miejscu.

TUR Ozorków powstał w 2005 roku na bazie rozwiązanego klubu MKS Bzura Ozorków.

 • Emil_komentator

  Czekamy na KS MOSiR Ozorków i zaczynamy od B-klasy 😉

 • zawiedziony

  ❗ dlaczego tak się stało, czy władze miasta mogłyby wyjaśnić co jest powodem upadku klubu, czy wiedziały wcześniej o sytuacji w jakiej klub się znajduje, kto jest winien zaistniałej sytuacji, czy wystąpiły jakieś nieprawidłowości w prowadzeniu klubu, jak wyglądały finanse klubu,czy pociągnięto kogoś do odpowiedzialności? Jest cała masa pytań, myślę że burmistrz wyjaśni na szczegóły w najbliższym wydaniu Gazety Ozorkowskiej!!

 • Guest

  KS MOSiR Ozorków haha ciekawe kiedy to ruszy haha

 • marek

  Cały Ozorków . Dwie kadencje p. G i dwa kluby się rozwaliły. Super gospodarz. Niech inne wiochy nam zazdroszczą.

 • Stowarzyszenia tzn kluby sportowe są zajestrowane w Starostwie Zgierskim.Nikt z UM Ozorkowa nie może ingerować w działalność tych klubów .MKP Bzura- została sprzedana do Parzęczewa przez zarząd tegoż klubu , a Tur upad też dzięki zarządzaniu panów z zarządu KS TUR Ozorków.Zainteresowanych zapraszam do ŁZPN…Jak było z MKP to taka sama przyczyna upadku była Turu. CHODZI O FORSĘ……

 • Kluby sportowe są zarejstrowane w Sarostwie Zgierskim więc nie miejcie żlu do władz z Ozorkowa.Updaek klubów piłkarskich w naszym miescie to wina złego kierowania przez Zarządy Klubów które działają suwerennie 👿

 • Kluby sportowe jako stowatzyszenia są zajestrowane w Starostwie Zgierskim a nie w UM.Updaek klubów to wina zarządów tych stowarzyszeń. Brak kontroli prawnej nad klubami to sprawa Starostwa a nie Burmistrza. 👿 :dry:

 • ludovic

  DRAMAT!!!! teraz powstanie ks mosir ozorków …prawo prezesiku !!!

 • Przecież MOSiR nie moze byc klubem bo podlega pod UM ,a nie pod Starostwo.Ponadto ŁZPN nie zrzesza MOSiRów. :woohoo:

 • raptor

  a w tym sezonie jeszcze będą zaczynać od b klasy ??

 • Guest

  Tak, trafiają do B klasy gr. łódzka III

 • Emil_komentator

  [quote]Tak, trafiają do B klasy gr. łódzka III[/quote]

  Jako Orzeł Wróblew ;P

 • Armando

  śmich na sali co sie Tu dzieje!W Ozorkowie nigdy nic nie było i nic nie bedzie!

 • WIIEM

  O nieprawidłowościach dziejących się w klubie TUR Ozorków, Burmistrz Miasta Ozorkowa p.Piotr Giziński oraz jego zastępca p.Skrupski informowani byli ponad 3 lata temu.Nie można zwalać tego co się stało na Zarząd Klubu bo jest tak najwygodniej i najłatwiej. Przecież to, między innymi, dzięki niemu i innym zapaleńcom ten klub powstał i on powinien dbać o jego dobro. Pamiętamy pierwsze mecze jakie się odbywały, ilu było nowych kibiców, ile radości, jak chłopcy się cieszyli i jak bardzo chcieli grać, spotanie w MOKu z Tomaszewskim i tłumy które na nie przybyły.Ale to szybko się skończyło. Myślę żę rak toczy piłkę zarówno w pierwszej jak i ostatniej lidze. Uważam że dobry gospodarz miasta gdy wie o nieprawidłowościach to stara się im zapobiec, informuje władze zwierzchnie, czy organy ścigania,bo to jest jego obowiązek nawet jeśli osobiście mu te instytucje nie podlegają.
  Pamiętamy przecież jak kilka lat temu władza w Gazecie Ozorkowskiej opisywała nieprawidłowości w klubie piłkarskim Bzura Ozorków. Tur miał być zaprzeczeniem tych patologii jakie opisywano, i co się stało, ano nic, sytuacja się powtórzyła. Gdzieś ktoś chciał zarobić a może i zarobił,dodatkowe pieniądze, pieniądze nasze, społeczne, które my wpłacamy corocznie do budżetu tego miasta. I to burmistrz powinien tych pieniędzy pilnować, bo to jego obowiązek.
  Pamiętam jak 8 lat temu, gdy nie był jeszcze burmistrzem tylko radnym, to wydawał własną gazetę która była roznoszona po klatkach schodowych w blokach, w której właśnie opisywał wszelkie nieprawidłowości jakie w tym mieście sie działy i dlatego został wybrany na to najważniejsze w naszym mieście stanowisko! Mam prawo sądzić że nie zapomniał jak sie pisze artykuły i nie zleci tego p.Dobrynin i wyjaśni nam na łamach Gazety Ozorkowskiej dlaczego tak się stało. Co on sam zrobił jako burmistrz tego miasta ażeby niedopuścić do zaistniałej sytuacji, kogo powiadamiał o nieprawidłowościach, czy miał jakiś nadzór nad pieniędzmi którymi ten klub był dotowany, jeśli nie sam to może robił to ktoś z jego podwładnych?
  Pytań jest cała bardzo dużo, ale może po kolei.

 • ludovic

  mozna bylo temu zapobiec!!najlepiej wyslac transze i miec czyste papcie..najlepsze jest to ze z UM widac boisko i jest do niego doslownie 200m kazdy polozyl lache..”wiem”masz racje kielbache wyborcza potrafia sobie zrobic..ciekawe co bedzie w ulotce wyborczej…jestesmy buraczanym miastem..

 • fabregas

  Skąd niby wiesz ze zaczną od B – klasy ? jakoś ja gram w tym klubie i o niczym takim nie słyszałem .

 • kibic

  kiku trenerów jest zainteresowanych założeniem nowego klubu, ale tur (ciekawe jak to zrobi skoro nie ma jakichkolwiek władz) powinien nieodpłatnie przekazać mu prawo kontynuowania rozgrywek oraz przekazać zawodników( o ile jeszcze zostali nie sprzedani)

 • Guest

  Cześć, mam 19 lat i gram w Sokole Skromnica. Czy można by się zapisać do nowych seniorów Tura?

 • fabregas

  No jasne i ciekawe z kim będziesz grał 😉 chyba sam ze sobą haha .

 • ja34

  proponowałbym najpierw znaleźć człowieka która podejmie sie tych wyzwań ,drugą osobę w formie normalnego i rozgarnietego trenera, poszukać sponsorów,mamy naszą strefe ;-)i raczej na pewno kilka firm by sie znalazło,zgłosic do starostwa,zrobić spotkanie i weryfikacje graczy ,a dlej tylko zaryzykować i reprezentować Nasze miasto od B-klasy 😉

 • Guest

  apropo dziur w ozorkowie bo widze ze temat ucichl wraz z mapa ktora miala byc na temat tych dziur — nasze kochane miasteczko ubezpieczylo drogi w firmie InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.–odrazu wam mowie lepiej nie poruszajcie sie po drochach naszego miasta -samochodem rowerem czym kolwiek nawet z buta bo jak wpadniesz w dziure i skrecisz noge nie mowiadz o nichym gorszym to tylko mozesz liczyc na samego siebie, bo ta firma to lipa sami poczytajcie
  http://www.interrisk.ubezpieczenie.com.pl/opinie_o_towarzystwie/0,0.html

 • ciekawy

  ciekaw jestem jak oni wyłonili tę firmę ubezpieczeniową,czy był przetarg, jakie kryteria wstawili do przetargu (jeśli takowy sie odbył), czym się kierowali biorąc ją, warto sprawdzić kto jest przedstawicielem tej firmy w naszym regionie bo może się okazać że to kolejny pociotek władz albo ludzi z nią związanych.

 • obserwator

  kiełbasa wyborcza już sie szykuje, przez trzy lata kadencji w sejmie pana posła DUNINA ani jego Biura Poselskiego nie było w Ozorkowie i my jako wyborcy nie bylismy mu potrzebni a zobaczcie co sie dzieje w tym roku.
  Kilka tygodni temu przypomniał sobie o wyborcach z Ozorkowa i na Placu Jana Pawła II otworzył już swoje Biuro Poselski. Powstało ono tylko po to by jego nazwisko utrwaliło się mieszkańcom naszego miasta. Dlaczego ONI traktują nas jak GŁUPCÓW!!! Czy Oni nie widzą że my widzimy ich nieudolność w zarządzaniu Naszym miastem. Na co oni liczą!! Że znów głupi naród będzie na nich głosował? Mogą liczyć na głosy tylko swojej rodziny i pociotków oraz tych którym załatwili pracę w Urzędzie miasta i firmach zależnych od władz, takich jak n.p. O.P.K.
  Zobaczcie ilu krewnych i przyjaciół WŁADZY tam pracuje. To nie Łódź że nie wiadomo kto z kim jest skoligacony i kto co komu załatwia!!
  Poczekamy zobaczymy

 • WajerosKampajeros

  Nie oszukujmy się w naszym mieście największa szanse zaistnienia ma patologia
  Szerzy się ona w każdej dziedzinie z roku na rok coraz bardziej…

 • ten znany

  Wiadomo cos w sprawie pilki noznej w Ozorkowie? Bedzie zakladany jakis klub?

 • ciekawski

  Moze tez ktoś kto dawał w UM kolejne transze na TUR ,wyjaśni,jak mozna dawać kolejne nie rozliczając się z poprzednich.Przeciez najpierw trzeba się rozliczyć,zeby dostać następną.I jeszcze jedno,czyje podpisy są pod transzami i czy te osoby nie powinny zwrócic tych pieniędzy,które wydawały z kasy miasta,wiedząc o nieprawidłowościach.

 • po co nick?

  TAK JEST CIEKAWSKI!!! BRAWO!!! BARDZO DOBRE PYTANIA, a jakże ciekawe mogły być odpowiedzi, gdyby tylko ktokolwiek ich udzielił publicznie

 • Do podstawionych

  Jezeli miasto daje pieniądze to rozlicza klub z nich ,a nie starostwo.Jak długo chcecie ludziom mydlić oczy i odciągać uwagę od machlojek ,w które jesteście zamieszani.

 • animowany

  Teraz UM powinien przekazać boisko Kotanowi Ozorków. W końcu to aktualnie jedyny klub piłkarski w Ozorkowie.

 • tak

  jak by przekazali kotanowi boisko to by miasto wtedy dawało więcej kasy na kotan i co za tym idzie więcej ludzi by przychodziło do kotana i by mogli zrobic kilka grup młodzieżowych i to wcale nie jest zły pomysł.. bo ci co grali w Turze chodzi o tych najmłodszych to teraz z pewnością nie mają co robic a tak to mieli jakieś zajęcie ..

 • chris

  coście sk…yny zrobili z tą krainą? na kogo głosować jak to wszystko to towarzystwo wzajemnej adoracji. niech ktoś dostanie niezłą kasę i porządek wreszcie zrobi. żeby piłki nawet nie było w tak dużym mieście to żenada dziadoswo i totalna pomyłka. Orliki dają każdemu kto chce a u nas nic.pewnie terenu nie ma. a asfaltowe boisko na Staszica? mnie tam nie przeszkadza jak dzieciaki za piłką ganieją a wręcz cieszy.

 • Górnik

  Zawsze możecie założyć fanklub Górnika i jeździc na mecze do Łęczycy 👿

 • spike lee

  urzedasy nie zal wam patrzec na zamkniete boisko na ktorym sie nic nie dzieje???????zerknijcie sobie przez okienko!!!!jestescie tak samo winni jak i prezesik…niech wam mlodziez teraz demoluje miasto!!!

 • spike lee

  co teraz bedzie sie dzialo z mlodzieza??nie beda mieli juz konkretngo zajecia..bo w niczym nie umozliwiacie im zaspokojenia swoich potrzeb..nie jestem za „demolowaniem miasta”ale jak nie pilka to alko i innego rodzaju uzywki(czyms musza sie zajac)..

 • marek

  Odnośnie urzędasów. Pamiętam kilka lat temu jak to nasz łaskawie panujący pan burmistrz w przerwie jednego z meczy Tura , ubrany w szalik klubowy wręczał podobne szaliki małym kilkuletnim chłopcom którzy zaczynali treningi w klubie. Jak on teraz się czuje kiedy to te dzieciaki zostały wystawione do wiatru. Wstyd panie burmistrzu , dwie pana kadencje i dwa kluby pan zniszczył .

 • W Ozorkowie była ,jest i będzie piłka nożna – bez paniki!!! Młodzież będzie „zagospodarowana”-bez obaw! :cheer:

 • marek

  Ozorkowianinie czy Ty wierzysz w to co piszesz.

 • Wiem ,że są jeszcze ludzie uczciwi w Ozorkowie i nie robią nic tylko za kasę.W przeciwieństwie do Ciebie… 😛

 • spike lee

  ozorkowianinie gdzie jest ta piłka???tylko w Kotanie(chwała im za to ze graja)!!!

  • Guest

   Dać im ordery, że robią to co lubią. Ja gram w Sokole Skromnica i też mi chwała że chce grać! hehehe

 • spike lee

  BZURA, TUR i co dalej????co jeszcze poleci ???pewnie siatkarze!!!

 • Do Ozorkowianina

  Chyba nie myślisz gościu o panu B.O,który zbawiennie wezmie młodziez pod swoje skrzydła.Dwie kadencje niszczył sport w Ozorkowie młodziezowy.Choć podejrzewam,ze się uaktywni jako zbawiciel ,bo wybory się zblizają.

 • Do: Do Ozorkowianina

  B.O. to jest jedyny człowiek, który chce coś zrobić w tym mieście. Nie wiesz to się nie odzywaj. On tylko pokazał jasno na białym machlojki, nie rządził w tych klubach. Ludzie odróżnijcie wreszcie Mosir od klubów!!!

 • spike lee

  do „DO” lec na hale daj mu buzi albo na „kompleks sportowy” na koziej!!!

 • stojącyzboku

  Kochani ozorkowianie,z tego co ja wiem, a wiem to od niektórych urzedników Urzędu Miasta, to właśnie pan B.O. pierwszy zorientował się w machlojkach dziejących się w klubie TUR i podobno rozmawiał z WŁADZĄ ale nikt go wtedy nie chciał słuchać gdyż we władzach klubu byli między innymi ludzie w jakiś tam sposób powiązani z WŁADZAMI NASZEGO MIASTA.Ludzie ci kupowali zawodników z ich kartami jak niewolników, i myśleli że dorobia się na tym majatku a tu znalazł się jeden cwaniaczek, pan W. który ich wyrąbał, a władzy dał w prezencie szaliczki,dresy i takie tam pierdoły i władza dała sie na to złapać. No bo co teraz ma władza powiedzieć jak sama czerpała z tego jakieś tam korzyści.Robili wszystko ażeby B.O. zgnoić ale im sie nie udało bo jakt tu można było upieprzyć faceta który jak prawdziwy menadżer zajął się całym MOSiRem. Wszyscy którzy pamiętają jak wyglądała Hala Sportowa kilka lat temu a jak wygląda teraz myślę że przyznają mi racje. Jest to facet którego nie da sie przekupić niczym, gdyż gość ma swój honor, jak każdy prawdziwy ŻOŁNIERZ i nie jest głupi ani nie leci na jakieś tam dresy czy szaliczki.
  Władza bardzo dobrze wie że część faktur TURu jest lipna, wydaje mi się że Burmistrz który odpowiada za finanse tego miasta powinien zgłosić do prokuratury to wszystko co wie(a może już zgłosił), a wie dużo. Jak sie spóźni to może być za późno na tłumaczenie że nie wiedział bo z tego co się orientuję to są ludzie którzy go informowali o nieprawidłowościach dziejących sie w tym klubie TUR.
  Wracając do pana B.O. to myślę że gościowi należy sie duży szacun za to wszystko co zrobił dla sportu w tym mieście. Gdyby wszyscy w tym mieście myśleli tymi samymi kategoriami co on to na pewno byłoby w tym mieście znacznie lepiej, ale coż, prywata,prywata,prywata.

 • stojącyzboku

  Ludzie, gdyby nie pan B.O. to dalej w Hali Sportowej byłby syf i mogiła. Pamiętacie jak ona wyglądała w środku i na zewnątrz kilka lat temu? To dzięki jego pracy jest tam tak czysto i schludnie. Daj nam Boże takiego solidnego gospodarza w Ozorkowie to wtedy moze to miasto nabrałoby innego, lepszego wyglądu. Ludzi należy oceniac uczciwie po efektach ich pracy, a jego pracę w tym mieście widać i to dobrze.

 • Kpina podstawionego

  To jakiś zart,kto to pisze,czyzby on sam.Nic nie zrobił ten człowiek ;honoru”,jedynie co mu dobrze wychodzi to gnojenie ludzi i rozpieprzanie.Myślę ze nie na miejscu jest pisać o sobie takich poemów bo do wieszcza jeszcze daleka droga.

  • Guest

   Nie, nie ona sam – zapewniam Cię. Ja tego nie pisałem, ale jestem tego samego zdania. On sam w rok zrobił więcej, niż inni przez lat 30!

 • Jamnik

  To nie on! To ja!

 • gość

  To prawda, tyle ile ten gościu zrobił dla sportu w ozo to nikt inny nie ma się co z nim równać. Wystarczy iść na Hale, nawet w pomieszczeniu do ćwiczeń zainstalował klimatyzację i jak się ćwiczy to człowiek już nie śmierdzi.Jesteśmy tu często to widzimy jego robote. Ci co go krytykujom niech pokażą lepszego od niego co dla sportu zrobił więcej

 • marek

  W końcu p. O. za coś bierze drobne jako dodatek do emerytury. To dobrze ,że coś robi na hali. Jestem ciekaw czy kupił w końcu słupek dla sędziów , bo ten stary to tragedia(Kamila Łuczak coś wie na ten temat),a może kupił kolejne kosze do koszykówki w którą w Ozo mało kto gra.

 • Jamnik

  Kto bym tam brał na poważnie opinie „kulturystów” hihhi…Faktem jest jednak, że klimatyzacja w siłowni jest bardzo sprzyjająca zdrowiu. Czy zimą jest tam ogrzewanie?:-) czy też pakujecie w klimie:-)?

 • do Gość

  Czy załozenie klimatyzacji to jest coś dla sportu.No tak to są największe sukcesy gospodarza obiektu.tylko co tam się dzieje jeśli chodzi o szkolenie ,skoro wszyscy są zli i trzeba ich z hali przegonić.Hala to dobro miasta ,a nie prywatne widzimisie,ale piszcie co takiego dobrego dla sportu zrobił tylko konkretnie.

 • Jamnik

  On awansował z siatkarkami do II ligi.

 • gość ocena B.O.

  Gość dla niektórych osób korzystających z Hali jest niewygodny, bo wprowadził porządek.Pisząc o nim zadałem wszystkim proste pytanie, „podajcie mi nazwisko innej osoby która więcej zrobiła dla sportu w ozo” , jak do tej pory nikt takiego nazwiska nie podał i nie uzasadnił. Reasumując poprzednie wpisy stwierdzam że nie jestem kulturystą i z siłownią nigdy nie miałem nic wspólnego, ale kiedyś przez przypadek tam się znalazłem i tę klimatyzację zauważyłem.To prawda że gościowi za tę pracę płacą ale ja pamiętam jak poprzednikom płacono i ciągle był syf na Hali. Jest to moje prywatne odczucie, ale ja wiem jak było kilka lat temu na Hali a jak jest teraz.
  A do starych sportowców mam tylko jedno pytanie: czy pamiętacie jak podpisywaliście listy płac ile wam z tych kwot będących na liście płacono?

 • Do Gościa

  „podajcie mi nazwisko innej osoby która więcej zrobiła dla sportu w ozo” ,a ty podaj co zrobił-konkretnie.Przed przyjściem pana ? hala była otwarta dla wszystkich,kilkaset dzieciaków ćwiczyło,a teraz wchodzą grupy wybrane tylko po to by pan B.miał z kim walczyć,oraz argument dla innych[nielubianych]nie ma juz miejsca.

 • Gość

  Konkretnie? to konkretnie!!! Jak kilka lat temu byłem na meczu siatkówki zimą, to przez nieszczelne okna wpadał śnieg, o stratach ciepła za które musiało płacić nasze miasto, a wiec i ty, nie muszę wspominać, okna teraz jakie są każdy widzi.Te pomieszczenia które ostatnio widziałem, lśnią czystością, a jak było kiedyś to starsi ozorkowianie wiedzą. Nie jestem pewien ale wydaje mi się że cała Hala została ocieplona. Wiem na pewno że wszystko co robi to robi zgodnie z przepisami,gdyby było inaczej już dawno by go zwolnili za nieprzestrzeganie przepisów, to nie sztuka wpuścic wszystkich na Halę i potem patrzec jak zostaje zdewastowana a za porządek to on przecierz odpowiada nie ty. Ciekaw jestem czy do swojego domu tez byś wpuścił wszystkich jak leci.Syf jaki w niej był kilka lat temu pamiętam doskonale,a ty jak nie pamietasz to spytaj ojca,on może to pamietać. W poniedziałek szedłem ulicami Ozorkowa i widziałem co niektórzy potrafią zrobić, na ul.Starzyńskiego znaki drogowe były zgięte do samej ziemi, ktoś się musiał wyżyć. Takich ludzi należałoby wpuszczać na Halę? Może tak, mogliby się wyżyć w siłowni ale im widocznie to nie odpowiada. Jest jeszce jedna sprawa, sprawa bezpieczeństwa korzystajacych z Hali. Wszyscy oni powinni być ubezpieczeni, a nie tak jak zawodnicy TURa których prezes, pan W.nie ubezpieczył. Z tego co wiem to jest już jedna sprawa w sądzie. Więc kto bedzie płacił wtedy odszkodowania lub renty za utratę zdrowia dla zawodników lub innych korzystajacych z Hali? TY?. Myślę że chyba nie. Nie podpisałeś się więc nie wiem do kogo piszę ale zostałem przez Ciebie sprowokowany do wyliczenia tego co pan B. zrobił dla sportu, wiec postaram sie wiecej dowiedziec i Ci odpowiedzieć.
  A może inni czytelnicy tego forum mają wiecej konkretnych informacji i podzielą się nimi?

 • Do Gościa

  Prosiłem Cię o konkrety a nie o sprawozdanie z remontu hali.Po co ci pałac jak i tak mieszkasz sam,daj sobie odpowiedz czy aby napewno mnie rozumiesz.I nie wypisuj głupot bo obrazasz siatkarki.Przestań ciągle dawać za przykład W.bo nie jesteś lepszy.Czekamy na konkrety tej wspaniałej i owocnej pracy.

 • Guest

  Ja wiem, że Bogdan zrobił naprawdę wiele. Z tego co nie wymieniłeś: całkowity remont hali, każdy pamięta dziurawe ogrodzenia przez 10 lat, każdy pamięta smród, a najgorsze były te temperatury zimą, gdzie trzeba było zakładać dwa dresy. Remont parkietu, ciepła woda w kranach, klimatyzacja, siłowania dla kobiet. Kazał w końcu pracownikom pracować. Wyrzucił tą pijacką pakę! Czy każdy pamięta jak zarząd MKS Bzury Ozorków zbierał się na picie do późnych godzin wieczornych, a pracownicy musieli pozostać, aby zamknąć halę! To było chore. Wróćmy do Tura: remont szatni, nowa murawa. Zalew: nowe rowerki wodne, nowe kajaki, nowe wiosła, łódka z silnikiem Hondy, remont pomostów, dosypanie głupiego piasku. Co jeszcze? Nie pamiętam. Ale to z czego się najbardziej cieszyłem to zakup głupich dresów!!!

 • Gość

  Właśnie ten remont Hali i nie tylko przeprowadził ten człowiek. Na temat siatkarek nic nie pisałem bo nic o nich nie wiem tak że nie mogłem je obrazić.Napisz mi w którym miejscu napisałem nieprawdę o W.? Myślę że jeszcze wszystkiego nie napisałem. Zobaczysz, czas pokaże kto miał rację
  Jednak mysle że cię nie przekonam,a więc kończę tę jałową dyskusję

 • Do Afrykanina

  Rozumiesz człowieku jezyk polski,nie wyskakuj z remontami bo to obowiązek pana?Co nic by nie chciał robić ,przeciez 2 podwyzki :malutkiego co nieco: do emeryturki do czegoś w pracy zobowiązuje.I jeszce jedno jak ty wszystko wiesz o wszystkich ,co śpisz juz na hali.

  • Guest

   Widzę kolego, że jesteś uprzedzony do niego i żadne argumenty do ciebie nie trafiają. Szkoda, najwyraźniej zacięła ci się płyta… A co on ci takiego zrobił? Strzelił ci liścia czy wyrzucił z hali bo się zachować nie umiałeś?

 • kibic

  Wszystkie remonty zostały zrobione bo znalazły się wreszcie środki budżetowe na nie ( zarówno B.O jak i burmistrz jedna opcja PO).Mosir ozorkowski nie prowadzi żadnej działalności sportowej (w przeciwieństwie do mosir zgierz) ograniczając się do administrowania obiektami (hala i boisko na łęczyckiej nawet całkiem dobrze, natomiast boisko w lasku i kąpielisko wyjątkowo nieudolnie).Nadzór nad remontami (notabene większość remontów wykonywanych poza jakimkolwiek procesem decyzyjnym i nadzorczym B.O.) mieści się w normalnych obowiązkach dyrektora placówki.To że zosyały wykonane jest rzeczą normalną, za którą dyrektor bieże niemałą pensje, natomiast gdyby nie były robione oznaczałoby że drektor nie wywiązuje się ze swoich obowiązków w tym zakresie. Pozostaje jeszcze problem dodatkowej działaności B.O. a ściślej mieszania się do sportu w Ozorkowie w zakresie czego nie posiada żadnych kwalifikacji, ani wiedzy.

  • Guest

   Nie gadaj głupot. Pieniądze były, tylko zamiast trafiać na remont hali to zabierali je działacze MKS Bzury… Nie pieprz głupot, że MOSiR nie prowadzi żadnej działalności, bo to on odpowiada za wyszkolenie młodzieży w Ozorkowie. Wszystkie wyjazdy, wode, koszulki i pensje dla trenerów opłaca MOSIR Ozorków, a nie MKS Bzura czy Tur Ozorków. Nie wiesz nic na ten temat to się nie odzywaj. Było robione boisko w lasku, ale bez sensu jest utrzymywanie czegoś co i tak zostanie popsute za pare godzin… Może Bogdan nie posiada kwalifikacji do prowadzenia trenerki, ale dobrze zna młodzież. Nie traktuje ich jak byle kogo, tylko jak dorosłych. Na pewno się nie miesza w to jak odbijać piłkę, bo nigdy tego nie robił.

 • Jamnik

  Dzięki Dyrektorowi mamy II ligę siatkówki dziewcząt. To jego wielka zasługa. Brawo Panie Dyrektorze!!!

 • Do Gościa

  Teraz to oświeciłes wszystich swoimi kłamstwami,razem z jajnikiem jestescie zenujący.Komu płaci daj konret.

 • Guest

  A gdzie napisałem nieprawdę? Wybierz się na halę i zapytaj za co płaci MOSIR… A najlepiej leniuchu śmierdzący sprawdź sobie status MOSIRu…

 • Jamnik

  Pan Bogdan wygrał dla Ozorkowa II ligę kobiet. Brawo Panie Bogdanie!

 • tak

  Jak był Tur to mimo że B.O nie cierpię to jednak on na boisku przy Łęczyckiej załatwił nowe bramki…

 • Jamnik

  Pan BO załatwił II ligę damską. Brawo Pan BO!

 • Yo

  Najwięcej mają do powiedzenia ludzie, którzy coś gdzieś usłyszeli, którzy nie mają pojęcia o czym piszą. Wcześniej już ktoś nadmienił, więc przypomnę : Pan Bogdan Osiński jest kierownikiem MOSiRu, natomiast takich kluby jak Bzura Ozorków (siatkarze) czy Tur Ozorków (piłkarze) są oddzielnymi stowarzyszeniami, które tylko dzierżawią obiekty sportowe od MOSiRu. Zatem skoro kierownik Osiński nie jest powiązany ani z Bzurą ani z Turem to może mi ktoś w kilku prostych zdaniach wyjaśnić jak on niszczy sport w Ozorkowie? Ja myślę, że on go tworzy, na prostych, przejrzystych zasadach. Nie ma nic do ukrycia. Wydaje mi się, że te niepochelbne a wręcz pałające chęcią zemsty komenatrzy piszą osoby, które zostały złapane na: lewych fakturach, ogromnych rachunkach, naprawach kosiarki przewyższających kilkukrotnie koszt jej samej itd. Najprostszym sposobem sprawdzenia czy pan Bogdan Osiński rujnuje czy ratuje sport jest odwiedzenie obiektów MOSiRu. Zalewu, boiska, hali. Ktoś napisał, że to jest jego śmierdzący obowiązek, aby to remontować. I zgadza się. Ale teraz ja zapytam: co się działo z pieniędzmi, które miasto dawało tyle lat na MOSiR? Dlaczego nie było remontów? Przecież to też był ich (byłych kierowników) śmierdzący obowiązek, i co? I nic. I tu wcale nie chodzi o olbrzymie pieniądze a o chęci. Nikt mi nie powie, że wyrzucenie kilku samochodów piasku, aby zrobić boisko do piłki plażowej to majątek? Nikt chyba nie powie, że pomalowania starych słupków to olbrzymie pieniądze? Że wymiana siatki to olbrzymie pieniądze? Najlepszym podsumowanie minionych kadencji kierowników MOSiRu są pracownicy, którym nie chciało się pracować i którzy po przyjściu Osińskiego poodchodzili, stwierdzając, że nie będą wyrywać chwastów przed halą. To za co oni brali pieniądze? Za wydawanie piłek?

  Mam nadzieję, że tym tekstem przybliżyłem trochę chorą sytuację jaka miała miejsce w MOSiRze i jak pozytywnie Osiński wpłynął na sport w naszym mieście, bo moim zdaniem lepiej jest kilka razy zaczynać od nowa, ale mieć czyste sumienie. Starannie wykonywać swoje obowiązki i dążyć zasadą FAIR PLAY do wyższych lig.

  Pozdrawiam
  Były siatkarz.

 • Jamnik

  Pan Kierownik wprowadził siatkarki do siatkarskiego Nieba. Brawo Pan Kierownik!

 • don guralesko

  postawcie mu pomnik na placu za rzeczy ktore zrobil bo kazdy normalny kolo ktory mialby srodki zrobilby to samo i niech powie ile zarabia „wasz bozek”!!! i tak sport w ozorkowie umiera…nie mydlijcie oczu ludziom!!!!

 • Jamnik

  Bez Pana Dyrektora Bogdana nie zobaczylibyście nigdy siatkówki kobiecej na wysokim poziomie. A teraz dzięki Niemu zobaczycie. Brawo Bogdanie!

 • Do Nudziarzy

  Płyta wam się zacieła,a konkretów brak.Kogo nazywasz leniuchem,nierobie.

 • don guralesko

  chyba bez Kamili Ł nie zobaczylibysmy siatkowki w ozo(w wykonaniu kobiet)a nie dzieki tam „panu dyrektorowii” buhahaha.czemu wasz dyrektorek nie stworzyl jej 2.3 lata temu???

 • Guest

  jamnik i paru innych tutaj bultelierow mieszkaja w budzie a bozkowie w willach, ciekawe z czego nie tylko z samych pensyjek pewnie i wysokich bo kierownicze ale przede wszystkim lewizna na boku na koszt klubu a sport w miescie umiera
  p.z. niekumam czemu sa usuwane niektore posty – bylo pytanie ? jak na kierowiczym stolku moze byc zatrudniona osoba skazana prawomocnym orzeczeniem sadowym — moze B.O. nam odp???

 • Do Admina

  No właśnie koleś czemu usuwasz niewygodne posty,nikogo nie obrazają.I odpowiedz na jeszcze jedno pytanie ,czy sprawdzasz IP internautów i przekazujesz panu B.O.

 • boczny

  Wszyscy wiemy że gdyby nie ciężka praca Kamili i pomoc p.Bogdan to siatkówki damskiej na takim poziomie by nie było.Musiało się spotkać dwoje mądrych i rozsądnych ludzi ażeby taki wspaniały zespół powstał. I chwała im za to.
  Jeśli nikt im nie będzie przeszkadzał to myślę że jeszcze przed tą drużyną wiele sukcesów.

 • Guest

  Przeczytałem na tym forum wszystkie wpisy i wiecie co? Zaciekawiła mnie jedna sprawa. NIKT Z PISZĄCYCH W TYCH KILKUDZIESIĘCIU POSTACH NIE STWIERDZIŁ że pan Bogdan w swej pracy osiąga jakieś lewe korzyści majątkowe, robi jakieś przekręty, machloje czy okrada kogoś. I to jest bardzo ciekawe. Może zalazł za skórę tym którzy na sporcie w tym mieście robili kasiorę a on im przeszkodził i teraz tak na niego piszą.

 • Guest

  zdaje się że chyba masz rację

 • Yo

  Heheh a to dobre. Wszystko jest zgodne z prawem. Nie rozumiem dlaczego ktoś kto nawet zabił człowieka nie może być prezesem zarządu a nie mówiąc już o kierowniku…

 • Do durnego Yo

  A to dlatego ze jak ktoś zabił to ma siedzieć ,a nie w nagrodę rządzić,a ktoś kto ma wyrok prawomocny jest przestępcą,a wy mówicie ze ma wspaniały kontakt z młodzizą.Strach pomyśleć.ale dajmu panu B>O sie wypowiedzieć legalnie,po co mu jakieś głupie nicki.

 • Yo

  Myślę, że on nie ma kontaktu z takimi stronami/forami. Durny? – to tylko świadczy o Tobie jakimi słowami rzucasz, nie mając nic do powiedzenia. Prawo jakie jest takie jest, jak pisałem wyżej.

  Zresztą zakładamy, że zabił człowieka. W Polsce dostaje 15lat, swoje odsiedział, według prawa może być kierownikiem Mosiru, więc mylisz pojęcia. Ta sama ustawa zakłada również, że człowiek skazany prawomocnym wyrokiem przez polski sąd nie może piastować (uwaga!) wysokich stanowisk w państwie polskim.

  Chciałbym merytorycznego dialogu, niestety nie wszyscy do tego dorośli.

 • Guest

  Ktoś zapytał ile zarabia kierownik MOSIRU. Już odpowiadam. Ze stosunku z pracy ma: 4272,06zł . Z emerytury ma 3801,83zł . Jeszcze jakieś informacje? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego, czy zazdrościsz, że facet umiał się ustawić? Do admina: dane te są dostępne w Ozorkowskim Bipie

 • Gośc

  Bronie go ale nie wiedziałem ze ma wyrok,przepraszam Was

 • Do Gościa

  Ztegon forum wynika ze P.B.O ma duzy kontakt z forum ,a osoby podstawione to hydra o wielu głowach.A propo człowiek ten sam tylko komputerów za duzo.

 • Hahah

  Tak. Człowiek mieszka w laboratorium NASA, ma 30 kompów i każdy z innym IP hehehe. Może jeszcze ktoś napisze za co ma ten wyrok? Hm?

  A ja myślę, że jest zupełnie na odwrót. To przeciwnik ma możliwość pisania z 2,3 różnych komputerów, więc korzysta.

  Po raz kolejny proszę o dowody, że Osińki niszczy sport w Ozorkowie,bo robicie się już śmieszni krzycząc „wszystko rozpieprzył nie ma nic” itd. a dotąd zero merytorycznej dyskusji

 • Do haha

  A odpowiedzi brak czy kłamstwo czy fałsz.i niech się wypowie.

 • Hahah

  Myślisz,że on naprawdę czyta te pierdoły ? 🙂

 • Guest

  Na jednej z sesji Rady Miejskiej padło kiedyś zapytanie czy pan Bogdan Osiński jest osobą karaną. Z tego co wiem to Burmistrz wystąpił do Centralnego Rejestru Skazanych i otrzymał odpowiedź że jest osobą niekaraną i było to przedstawione radnym. Jeśli ktoś twierdzi że jest inaczej niech poda kiedy i za co był karany i to wyjaśni sprawę. Bardzo łatwo jest insynuować takie rzeczy.

 • Guest

  Napisano gdzieś tam na początku że kiedyś na Halę mogli wchodzic wszyscy a teraz tylko wybrani.Z tego co udało mi się ustalic to codziennie od rana do wczesnych godzin popołudniowych z Hali korzystają szkoły a od około godz.15 do 21 codziennie siatkarze Bzury poza tym jeszcze koło sztuk walki czy coś w tym stylu, panie na aerobiku, grupa damska oraz grupa męska ćwicząca na siłowni, zapomniałem jeszcze dodać że ćwiczą także siatkarki,toto są ci wybrani? Przecierz kiedyś byli tylko siatkarze i nic więcej. Powiedzcie mi w jaki sposób ten gościu niszczy sport w Ozorkowie bo ja już nic z tego nie rozumę.

 • Guest

  Przepraszam,”przecież” pisze się przez samo żet

 • eee

  wszyskich chętnych do gry w nowym zespole prosze o info na nr gg 9079367

 • ja

  w jakim zespole??

 • Guest

  Niecodzienne zjawisko wystąpiło w naszym mieście.
  Nasza Władza zaczęła dziękować sobie sama za wymianę lamp ulicznych rozlepiając na słupach ogłoszeniowych plakaty.
  Przecież to jej obowiązek i żadnej łaski nie robi, tylko to trochę za późno bo w ciagu ostanich prawie ośmiu lat można było zrobić o wiele więcej.
  Widac że już rozpoczęła kampanię wyborczą gdyż przed ostatnimi wyborami układała kostkę na Starzyńskiego a potem długo długo nic się nie działo a teraz wymieniła lampy ażebyśmy ją lepiej widzieli.
  Ciekawe czym będzie nas czarować na zbliżające się wybory samorządowe oraz co obiecywać.

 • Guest

  Poza tym zauważyłem że Władza włączyła się do dyskusji. Bo ile zarabia Pan Bogdan i ile ma emerytury to tylko wie Władza i pracownicy działu kadr w Urzędzie Miasta. Może by tak władza odpowiedziała na zadane na tym forum pytania bo zostało ich postawione bardzo dużo.
  Może by tak osoba która pisała że pan Bogdan jest osoba karaną i został skazany, odpowiedziała też na zadane na tym forum pytanie gdzie, kiedy, przez kogo i za co został On skazany.

 • Yo

  W internecie przecież można sprawdzić ile kierownik Mosiru zarabia 🙂

 • gracz 94

  tak macie racje rozwiązujcie kluby piłkarskie a otwierajcie sklepy z dopalaczami. ktos wyzej wymienil ze O. wymenił murawę na stadionie-człowieku grałes tam chociaż raz po dwugodzinnych opadach deszczu? bo wyobraź sobie ze ja grałem i to nie raz, woda po kostki i dodatkowo piłka stawała w miejscu. mam nadzieje ze na drugi rok powstanie cos dla juniorow bo teraz wiekszosc gra w orle parzeczew zarowno ci starsi jak i 94 rocznik i mlodsi. chetnie wrocimy jak sie wszystko wyjasni

 • ktoś

  Kolego, napisałem ile zarabia B.O. i podałem źródło. ozorkow.bip.net.pl tam jest wszystko napisane, ile zarabia cała władza więc nie chrzań głupot że jestem z władzy, bo sie brzydze pana G.

 • Guest

  Faktycznie, nie pomyslałem że pensje mozna sprawdzić na stronach internetu, moja wina, wycofuję zarzut.
  PRZEPRASZAM

 • na bipie podaje się zarobki roczne a nie miesięczne .Trzeba mieć pojęcie jeszcze jak się wylicza z tych danych miesięczny zarobek-wie o tym kadrowy więc Gościu masz rację .Nie masz za co przepraszć.Kto ile zarabia miesięcznie nie powinno interesować osób postronych.Niech każdy zawsze interesuje się sobą….

 • Patrząc na zarobki z oświadczeń majatkowych widać kto uczciwie wydaje zarobione pieniądze,ile kto zarabia i co zate zarobone pieniądze kupił.Zapytamtylko czy to jest wszystko UCZCIWE co tam podają..?Dlaczego są take SCHODY FINANSOWE w OZO .Czy wszyscy rzeczywiście zarabjają tylko to co napisane? Dlaczego Urząd Skarbowy do tej pory się nie zainteresoawł zarabianiem NA BOKU?!!!

 • Yo

  Napisz więcej o co Ci chodzi.

 • Guest

  Co to znaczy „uczciwie wydaje zarobione pieniądze” ? To moja sprawa jak wydaję swoje „uczciwie zarobione pienądze” i nikomu nic do tego co za nie kupuję.
  Inną sprawą jest dorabianie na t.zw.boku, nie oszukujmy się ale wszyscy dobrze wiemy że większość z nas jeśli ma możliwość dorobić sobie, to dorabia bo zarobki są jakie są a każdy z nas chce mieć więcej pieniędzy.
  Schody finansowe są, to prawda ale warto zwrócić uwagę na inną sprawę.
  Zobaczcie jak wygląda sprawa zatrudnienia w Ozorkowie, zwróćcie uwagę kto czyim jest synem, córką, zięciem,synową,kuzynem,kuzynką, znajomym, znajomą, bo to pokazuje kto komu załatwił pracę.Zobaczcie kogo zwolniono a kogo wstawiono na miejsce zwolnionych i czy te osoby mają odpowiednie kwalifikacje? Szczególnym przykładem nepotyzmu są urzędy i przedsiębiorstwa gdzie decyzje podejmuje władza. I to właśnie jest bardzo duży problem.

 • Np.praca na czerech etatach i za jeden etat branie pieniędzy z kilku zódeł…nie zgłaszanie zarobionych pieniędzy z umów „cywilnoprawnych”-np. granie na instrumencje tu i tam w ramach uroczystości rónego rodzaju w tym np. obrządki , śluby ….

 • Guest

  Aaaa, to co innego, podejrzewam iż chodzi o to że osoba pracuje na kilku etatach w tych samym czasie pracy. No, to już jest przestępstwo i odpowiadają za to przełożeni tej osoby którzy to tolerują i nie wyciągają wniosków dyscyplinarnych. Podejrzewam że wiem o kogo chodzi i inni też to wiedzą. A moze dana osoba sama się na tym forum usprawiedliwi?

 • Guest

  O kogo chodzi?

 • Zgodnie z art. 7a ust. 1 w zw. art. 7 ust. 2 i 4 ustawy z dnia 18 stycznia 1996 r. o kulturze fizycznej (Dz. U. z 2006 r. Nr 16, poz. 123 ze zm.), kluby sportowe działające w formie stowarzyszenia, których statuty nie przewidują prowadzenia działalności gospodarczej, podlegają wpisowi do ewidencji prowadzonej przez starostów właściwych ze względu na siedzibę klubów. Uznać także należy, że zmiany statutów również podlegają wpisowi w ewidencji. Sportowe kluby sportowe działają na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 7 kwietnia 1989 r. – Prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. z 2001 r. Nr 79, poz. 855 ze zm.), z wyłączeniem przepisów dotyczących rejestracji. Organ nadzorczy na podstawie treści statutu takiego stowarzyszenia zezwala i kontroluje jego działalność.

  W przypadku odmowy zarejestrowania zmiany statutu organ nadzorujący powinien wskazać konkretny przepis ustawy, który został naruszony postanowieniami uchwały zmieniającej statut oraz szczegółowo wyjaśnić na czym ta sprzeczność polegała.

  Starosta, jako organ nadzoru nad sportowym klubem sportowym, bada jedynie zgodność statutu z przepisami ustawy o kulturze fizycznej oraz ustawy – Prawo o stowarzyszeniach. Poza tym zakresem pozostają przepisy ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym (Dz. U. Nr z 2007 r. Nr 168, poz. 1186 ze zm.). Zgodność zapisu statutu z przepisami ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie będzie badał sąd rejestrowy w przypadku złożenia przez wnioskodawcę odpowiedniego wniosku o uzyskanie statutu organizacji pożytku publicznego. Należy zaznaczyć, że o tym, czy organizacja pozarządowa uzyska status organizacji pożytku publicznego, decyduje właściwy sąd rejestrowy (art. 22 ustawy z 2003 r. działalności pożytku publicznego i o wolontariacie). Starosta nie może zatem wchodzić w kompetencję sądu rejestrowego, badając statut pod kątem spełnienia warunku uzyskania statusu organizacji pożytku publicznego.

  Jeżeli klub sportowy działający w formie stowarzyszenia dokonuje zmiany statutu w celu uzyskania statusu organizacji pożytku publicznego to organ nadzoru kontroluje zapisy statutu w zakresie przepisów ustawy o kulturze fizycznej oraz ustawy – Prawo o stowarzyszeniach. To czy stowarzyszenie nabędzie status organizacji pożytku publicznego, stanowi odrębne zagadnienie, pozostające poza zakresem kompetencji organu nadzoru. Jeżeli sąd rejestrowy odmówi nadania statusu organizacji pożytku publicznego, to stowarzyszenie będzie zobligowane do dokonania odpowiednich zmian w swoim statucie, o ile w dalszym ciągu będzie zainteresowane nabyciem tego statusu.

 • Prawnik`

  Proszę to teraz przetłumaczyć na jeżyk polski. Z doświadczenia wiem, że nasze zwroty są praktycznie nie do rozszyfrowania przez innych użytkowników.

 • Guest

  Szanowny „prawniku, co chciałeś nam przekazać poprzez cytowanie powyższych przepisów?
  Czyżby chodziło ci o zagmatwanie „sprawy TURu” ? Bo inaczej nie potrafię tego odebrać. Myslę że tej lekcji jednak nie odrobiłeś.
  Ja rozumię że zbliżają się kolejne wybory i trzeba sprawę tego klubu wyciszyć i obarczyć winą innych tylko nie WŁADZE naszego miasta.
  Jak zapewne wiesz,(a wiem że wiesz na pewno) władze naszego masta w osobie burmistrza i jego zastępcy już kilka lat temu informowane były o nieprawidłowościach dziejących się w tym klubie i to niejeden raz i nic nie zrobiły ażeby zapobiec tej patologii. Widocznie im to wtedy odpowiadało. Ciekawe czy burmistrz i jego zastępca p.Skrupski oficjalnie zaprzeczą że o patologii jaka była w tym klubie nic nigdy nie wiedzieli? Zostali wywołani do tablicy i powinni odpowiedzieć na pytania zawarte na tym forum.

 • Guest

  a może by tak w związku ze zbliżającymi sie Wyborami Samorządowymi stworzyć coś w rodzaju Hade Parku ażeby mieszkańcy Ozorkowa mogli się wypowiadać?

 • Guest

  Bo na razie informacje czerpię tylko ze słupów ogłoszeniowych gdzie osoby które się boją odejścia obecnej władzy gloryfikują ją na wszelkie mozliwe sposoby wywieszając śmieszne karteczki z podziękowaniami za „oswietlenie”

 • Guest

  dlaczego usuwasz niewygodne posty?

 • Guest

  PRZEPRASZAM za pośpiech- nie usuwasz niewygodnych postów

 • Guest

  Najprościej jest ludzi otumanić paragrafami, bo większość nic z tego bełkotu nie zrozumie, a najtrudniej odpowiedzieć na prosto postawione pytania

 • Moim zdaniem to prawnik napisałże Tur powinien być nadzorowany przez starostwo,w razie nieprawidłowości Starosta powinien skierować prawie do sąu i wyznaczyć powino się kutatora do TURa.Cała sprawa śmierdzi i nikomu nie chce sie tego g…….dotykać bo ida wybory.Piłkarze powinni zgłosić tę sprawę do prokuratury.NIe pominam tu władzy również.Władza milczy gdyż coś mają na sumieniu!!!!!!!

 • Guest

  Proszę mi odpowiedzieć na pytanie. Jeśli osoba sprawująca funkcję publiczną uzyska informację o popełnieniu przestępstwa to powinna powiadomić organy ścigania czy nie?
  Kolejne pytanie, czy przekazując dotację na działalność klubu TUR ma obowiązek rozliczyć dokładnie przekazane pieniądze czy nie. Czy w klubie TUR był jakiś organ nadzoru który analizował wydatki, oryginalność wystawianych faktur? To pytanie trzecie

 • W piątek w Klubie Antidotum zorganizowano kolejną debatę w ramach projektu „Daj głos mieszkańcom”. Po debatach, których tematami były m.in. ogólna sytuacja w naszym mieście i bezrobocie – przyszła kolej na debatę o sporcie.

  Debata zgromadziła liczne grono mieszkańców Skarżyska (chociaż dało się zauważyć, że w głównej mierze byli to albo – byli i obecni – działacze skarżyskich klubów sportowych, albo kibice tych klubów), a także reprezentację osób odpowiedzialnych za sport w mieście. Przybyli na nią m. in. Zastępca Prezydenta Skarżyska – Grzegorz Małkus, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji – Krzysztof Randla i Przewodniczący Rady Miasta – Bogusław Ciok.

  Z racji gorącego tematu chwilami było nerwowo, chwilami śmiesznie, a chwilami można było poczuć (biorąc pod uwagę poruszane kwestie), że tak naprawdę skarżyski sport to wyłącznie MKS Granat, STS i Festiwal Sztuk Walki Zbigniewa Zaborka.

  Ale po kolei. Debata rozpoczęła się od mocnego i głośnego wejścia licznej grupy kibiców Granatu. Sympatycy i działacze tego klubu zadali kilka pytań do przedstawicieli władz miasta m.in. o boisko dla Granatu. W ostatnich tygodniach głośno było o kilku pomysłach na formułę udostępniania boiska przy ul. Słonecznej na potrzeby klubu. Kibice postawili sprawę jasno – chcą udostępnienia boiska za darmo. Ze strony kibiców padło też wiele gorzkich słów o stosunku miasta do Granatu.

  Na pytania o Granat odpowiadali: Zastępca Prezydenta Grzegorz Małkus i dyrektor MCSiR Krzysztof Randla. Prezydent (cichutko) zaprzeczył by miasto miało dykryminować Granat, przytaczając przy tym sumy jakie miasto przeznacza na wspieranie tego klubu. Podkreślił, że wydatki na sport (w tym na wspieranie Granatu) z roku na rok są coraz większe. Krzysztof Randla przytaczał prawne uwarunkowania proponowanych rozwiązań problemu boiska dla Granatu. Powiedział, że jest otwarty na dyskusję o przekazaniu boiska (a nawet z prezesem klubu jest ona podobno już na finiszu) – ale musi się to odbyć w taki sposób, by koszty utrzymania boiska na Słonecznej nie obciążały bezpośrednio MCSiR.

  Po chwilowym odprężeniu i ostudzeniu emocji gorąco zrobiło się na linii działacze Granatu – działacze STS. Poszło jak zwykle to bywa – o pieniądze, a konkretniej o to, któremu klubowi miasto daje więcej, któremu mniej. W tle tego sporu nastąpiła licytacja o to, który klub osiaga obiektywnie lepsze wyniki. Można oczywiście się zastanawiać na jaki efekt była obliczona taka licytacja, faktem jest, że ostatecznie licytujący pozostali przy swoich zdaniach…

  W tle dyskusji o Granacie i klubie STS przewinął się temat organizacji Festiwalu Sztuk Walki. Zbigniew Zaborek w dramatycznym (pytanie tylko czy momentami nie za bardzo) wystąpieniu zaapelował o jednoznaczne potwierdzenie przez prezydenta Małkusa, czy miasto wesprze organizację tegorocznej edycji festiwalu. Można mieć pewne zastrzeżenia do stylu w jakim o to apelował (krytykując przy okazji wszystkie inicjatywy bez swojego udziału), ale był skuteczny, bowiem potwierdzenie zarezerwowania środków otrzymał.

  Pojawiły się również pytania o system stypendialny dla sportowców, czy kwestię nagradzania (lub jak kto woli pytającego – jego brak) młodych skarżyskich sportowców osiągających sukcesy w zawodach miedzynarodowych. Podobnych pytań było więcej. Nie padły natomiast pytania o sport szkolny, mało mówiono też o przyszłości skarżyskiego sportu ..

  Debata oczywiście potrzebna, ale pozostawiła pewien niedostyt…

 • Guest

  ale ten artykuł nic nie wnosi do dyskusji na temat naszego TURu, gdyby włodarze naszego miasta chieli dyskutowac to już dawno doprowadziliby do jakiegoś spotkania z ludźmi którym na sercu leży dobro piłki nożnej w Ozo, a tak to cisza. Myslę że przed wyborami samorządowymi dojdzie do publicznej debaty między ubiegającymi sie o stanowisko burmistrza, jaką zainicjował 8 lat temu obecny burmistrz p.Giziński z p.Janickim.
  Może wtedy uda mu się odpowiedzieć na postawione na tym forum i nie tylko tu pytania, choć wątpię czy do takiej debaty dojdzie. Ale moze się mylę.

 • odpowiedzialność karną mająca związek z art. 304 Kodeksu postępowania karnego
  §2, wg którego instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.

 • Guest

  Zrozumiałem, wykładnia ta jest dla mnie jasna i precyzyjna. Ciekaw jestem czy WŁADZA ją rozumie, bo w/g mnie w zaistniałej sytuacji kiedy wiedziała o nieprawidłowościach dziejących sie w klubie sportowym TUR- powinna zareagowac w wyzej cytowany sposób.

 • Guest

  tak są pewien swojej reelekcji że wszystkich lekceważą, zobaczymy