Miejski Dzień Dziecka

0
162

Kilkaset osób bawiło się 1 czerwca na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podczas Miejskiego Dnia Dziecka – V Pikniku Integracyjnego, zorganizowanego przez Urząd Miejski i Zarząd Oddziału Łódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę w Ozorkowie. Imprezie towarzyszyła XIV Spartakiada Przedszkolaków, w której uczestniczyły dzieci ze wszystkich ozorkowskich przedszkoli oraz placówek z Leśmierza i Solcy Wielkiej.

Imprezę oficjalnie rozpoczął w imieniu Burmistrza Miasta Ozorkowa wiceburmistrz Włodzimierz Skrupski, a następnie Halina Chojnacka, prezes PSLCnP wręczyła wyróżnienia laureatom konkursu „Przyjazne Miasto Ozorków – Przyjazny Powiat Zgierski”. Chwilę później rozpoczęły się konkurencje i zabawy ruchowe Spartakiady Przedszkolaków, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Morze, nasze morze”. Zwycięzcami Spartakiady tradycyjnie już zostały wszystkie dzieci, a każde przedszkole otrzymało nagrody i dyplomy.

W tym czasie na scenie przed Halą Sportową występowali niepełnosprawni artyści z warsztatów terapii zajęciowej i domów pomocy społecznej z Ozorkowa i okolicznych miejscowości.

W ramach Pikniku uhonorowano również laureatów konkursu plastycznego „Żyj Zdrowo!”, którym nagrody wręczył Przewodniczący Rady Miejskiej Roman Kłopocki.

Podczas imprezy można było także obejrzeć prace artystyczne i rękodzielnicze wykonane przez osoby niepełnosprawne oraz uczestniczyć w warsztatach Akademii Zdrowego Stylu Życia.

Uwieńczeniem Miejskiego Dnia Dziecka był występ zespołu Kilersi.

 

 

Laureaci Konkursu „Przyjazne Miasto Ozorków – Przyjazny Powiat Zgierski”

Wyróżnienie I stopnia:
1. Piotr Giziński – Burmistrz Miasta Ozorkowa
2. Jacek Socha – Starosta Zgierski
3. Tawfik Kamal – Prywatny Przedsiębiorca (Toni Spedition Sp. z o. o.)

Wyróżnienie II stopnia:
1. Ks. Dziekan Grzegorz Ząbecki – Proboszcz Parafii p.w.św. Józefa
2. Wacław Niewiarowski – Centro – Bud
3. Barbara Kozińska – Przedsiębiorstwo Piekarniczo – Ciastkarskie
4. Friedrich Wilhelm Langenbach – Fassaden Glas Technik Polska S.A.
5. Florian Kamal – Toni Spedition Sp. z o. o.

Dyplom Honorowy:
1. Rada Miejska w Ozorkowie
2. Rada Powiatu Zgierskiego

Laureaci Konkursu Plastycznego „Żyj Zdrowo!””:

Kategoria I – przedszkola
Miejsce 1 – Magdalena Nolbrzak z Przedszkola nr 5 w Ozorkowie
Miejsce 2 – Dominika Pomykała z Przedszkola nr 4 w Ozorkowie
Miejsce 3 – Anna Drozdowska z Przedszkola nr 1 w Ozorkowie
Wyróżnienie – Kacper Trzcinka z Przedszkola nr 1 w Ozorkowie

Kategoria II – szkoła podstawowa klasy I – III
Miejsce 1 – Jakub Szmajewski z Szkoły Podstawowej nr 5 w Ozorkowie
Miejsce 2 – Klaudia Kuźmińska z Szkoły Podstawowej nr 5 w Ozorkowie
Miejsce 3 – Jakub Janiak z Szkoły Podstawowej nr 5 w Ozorkowie
Wyróżnienie – Natalia Wojtczak z Zespołu Szkół w Modlnej

Kategoria III – szkoła podstawowa klasy IV – VI
Miejsce 1 – Adrianna Frydrysiak z Szkoły Podstawowej nr 5 w Ozorkowie
Miejsce 2 – Agnieszka Sobczak z Szkoły Podstawowej w Modlnej
Miejsce 3 – Nelly Pietruszewska z Szkoły Podstawowej nr 5 w Ozorkowie
Wyróżnienie – Katarzyna Pietrasik z Szkoły Podstawowej nr 4 w Ozorkowie

Kategoria IV – gimnazjum
Miejsce 1 – Aleksandra Durak z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Słowiku
Miejsce 2 – Aneta Łukasiewicz z Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie
Miejsce 3 – Emilia Jóźwiak z Gimnazjum nr 1 w Ozorkowie
Wyróżnienie – Daria Urbaniak z Zespołu Szkół w Modalnej

Kategoria V – osoby niepełnosprawne
Miejsce 1 – Anna Wieczorek i Marek Kupczyk z WTZ przy Stowarzyszeniu na rzecz osób niepełnosprawnych „Pokój” z Łodzi
Miejsce 2 – Krystyna Strzelecka z Domu Pomocy Społecznej nr 2 z Tomaszowa Mazowieckiego
Miejsce 3 – Tomasz Wyderko z WTZ przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zgierzu
Wyróżnienie – Stanisław Niewiarowski z WTZ przy Polskiem Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki z Ozorkowa

 umozorkow.pl