Otwarto wioskę indiańską w Solcy Małej

5
79

Po roku budowy w wiosce indiańskiej Tatanka w Solcy Małej (gm. Ozorków) otwarto ziemiankę o średnicy 12 metrów i wysokości 4,5 metra.

Tak mieszkali Indianie północnoamerykańscy, prowadzący półosiadły tryb życia. W ziemiance w Solcy Małej w sobotę otwarto muzeum obrazujące ich życie codzienne.

– Znalazło się tu ponad sto eksponatów, wytworzonych przez wodza wioski Jarosława Pruchniewskiego, polskich rzemieślników oraz przez współczesnych Indian z USA – mówi przewodnik Krzysztof Zebrzowski, w środowisku bardziej znany jako Apacz. – Mamy między innymi kopię amerykańskiej szabli kawaleryjskiej, zwanej przez Indian długim nożem.

Ziemianka, otoczona kilkunastoma namiotami zwanymi tipi, była przez cały dzień pełna gości. Nie brakowało wśród nich dorosłych i dzieci przebranych za Indian. Występował południowoamerykański zespół folklorystyczny z Andów oraz tancerze pow wow. Strzelano z łuków do celu, jeżdżono konno. Odwiedzano też zrekonstruowame indiańskie cmentarzysko, zabezpieczone drewnianym ogrodzeniem udekorowanym czaszkami.

Niezwykłą ziemiankę i całą indiańską wioskę w Solcy Małej można zwiedzać indywidualnie w soboty i niedziele, a w pozostałe dni tylko w grupach zorganizowanych.

(WKU) Express Ilustrowany

 • Guest

  w solcy wioska a w ozorkowie panuje nielad i beztroska a na drogach dziury sa jak na syberyjskiej autostradzie 🙁

 • :

  91.210.131.90:27054 Serdecznie Zapraszam

 • Guest

  Dla wielu to paranoja, że w innych malutkich miasteczkach, wioskach można coś zbudować dla dzieci, młodzieży. Ozorków to miasteczko emerytów i zapomnienia. Wielka porażka dla ludzi rządzących

 • domioslo

  no superr,now i see,this is katastrofa,ozorkow this is not city,halllu wake up people this is schaise