Stawiamy na sport, nie chcemy podziałów!

107
108

Poniżej prezentujemy tekst, jaki Redakcja Serwisu Ozorków.net otrzymała dzisiaj od Pani Izabeli Dobrynin – Rzecznik Burmistrza Ozorkowa

140 tys. zł z budżetu Ozorkowa, przeznaczone w tym roku na siatkówkę, zostało rozdzielone na dwa kluby sportowe: Uczniowski Klub Sportowy UKS Ozorków, który otrzymał 63 tys. zł i Miejski Klub Sportowy Bzura Ozorków – 77 tys. zł.

Rozdział dotacji spotkał się z ogromnym niezadowoleniem ze strony MKS Bzura, który wnioskował o 140 tys. zł, czyli całą kwotę. Dotarły do mnie informacje, że siatkarze uważają, iż potraktowano ich niesprawiedliwe, a środki, które mają otrzymać, są zbyt niskie, by klub mógł funkcjonować. Takie twierdzenia są kompletnie nieuzasadnione. Po pierwsze –  pieniądze z miejskiej kasy są dodatkowym, a nie podstawowym źródłem finansowania klubu, po drugie – trudno uwierzyć, że MKS Bzura może mieć tak poważne kłopoty, bo komisja nie ujęła w kwocie dotacji 44 tys. zł przeznaczonych tylko dla 11 zawodników z drużyny seniorów na tzw. dożywianie, czyli środków, które tak naprawdę trafiały do ich prywatnych kieszeni. UKS Ozorków w ogóle nie miał takiej pozycji w swoim wniosku. Czyli, jak widać, klub może funkcjonować bez ponoszenia takich kosztów. Przecież na inne, ważne dla dalszego funkcjonowania klubu wydatki, dotacja została przyznana (patrz uzasadnienie komisji).

Zarząd MKS Bzura jest niezadowolony, bo chciał wszystko, a okazało się, że 63 tys. zł z puli trafiło do pań z UKS-u. A dlaczego dziewczęta miały nie dostać dotacji? Powołały w 2009 r. zespół, świetnie grają, trenują grupę młodzieżową, są najlepsze w lidze wojewódzkiej i mają ogromne szanse na awans do II ligi, przygotowały wniosek i złożyły ofertę, pozytywnie ocenioną przez komisję pod względem formalnym i merytorycznym. W takiej sytuacji nieprzyznanie dotacji byłoby niezgodne z przepisami, chociażby dlatego, że nasze miasto ma obowiązek wspierać rozwój spotu i rekreacji wśród mieszkańców, a jak wiadomo (jest to oczywiste chyba dla wszystkich?) wśród mieszkańców są zarówno mężczyźni jak i kobiety, nieprzyznanie dotacji kobietom byłoby ich dyskryminacją. Zawodników obu klubów łączy piłka siatkowa, ale różni płeć. Wszyscy mają te same prawa, a jakiekolwiek różnice, w tym przypadku płci, nie mogą nikogo dyskryminować.

Jak już wcześniej wspomniałem – dotacja to tylko dodatkowe fundusze dla klubu. MKS Bzura wykazał we wniosku, że jego roczne koszty działania wynoszą 300 tys. zł, z czego 160 tys. zł klub pozyskuje po części z reklam i ze sprzedaży biletów. Warto też dodać, że kluby mogą zamieszczać reklamy swoich sponsorów na obiektach komunalnych bezpłatnie. Ponadto wszystkie kluby w Ozorkowie korzystają z miejskich obiektów sportowych na zasadzie użyczenia, czyli nic nie płacąc do kasy miasta, a przecież utrzymanie i remonty zarówno hali sportowej przy ul. Traugutta, jak i boiska przy ul. Łęczyckiej są bardzo wysokie. To bardzo istotna pomoc rzeczowa dla klubów ze strony miasta. W większości miast kluby sportowe za to płacą!

Podkreślę jeszcze raz – komisja przyznająca kwotę dotacji na piłkę siatkową porównała wnioski obu klubów i odrzuciła te pozycje, które w swojej ofercie umieścił tylko jeden z nich. MKS Bzura wnioskował m.in. o dofinansowanie stypendiów, których samorząd nie może dotować, o dotację na dożywianie i na obozy wyjazdowe. Siatkarki nie wnioskowały o przyznanie dotacji na te zadania.

Zaznaczę też po raz kolejny – pieniądze publiczne mają służyć rozwojowi sportu, wspomagać juniorów, ułatwić zakup sprzętu, a nie trafiać do prywatnej kieszeni.

Środki z dotacji bardzo rzadko są w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby, ale pamiętajmy, że w tym roku na siatkówkę przeznaczono najwyższą kwotę – 140 tys. zł, na żadną inną dyscyplinę w Ozorkowie nie przeznaczono takiej sumy. Poza tym dotacja jest o 20 tys. zł większa niż w roku 2009.

Jednak bez względu na to, jak duże czy małe są pieniądze z dotacji, ich podział musi być przejrzysty, z zachowaniem czytelnych kryteriów. W tym przypadku wymogi te spełniono.

 

 

Dlaczego w Ozorkowie nie może istnieć jeden duży klub sportowy?

 

Do 2002 r. w naszym mieście istniał jeden duży klub sportowy. MKS Bzura Ozorków w tamtym okresie posiadał sekcję siatkówki męskiej i żeńskiej, sekcję piłki nożnej i sekcję brydża sportowego. Wtedy to nastąpił pierwszy rozłam. Piłkarze założyli własny klub pod nazwą Miejski Klub Piłkarski Bzura Ozorków.

Dlaczego doszło do podziałów? No cóż…jeśli nie wiadomo o co chodzi, to prawdopodobnie chodzi o pieniądze.

W ubiegłym roku traktowane po macoszemu i pozostawione same sobie siatkarki założyły własny klub pod nazwą Uczniowski Klub Sportowy.

Tak więc, zamiast jednego prężnego klubu, działają w Ozorkowie trzy: MKS Bzura, KS Tur            (w miejsce MKP Bzura), UKS. Jestem przekonany, że gdyby 140 tys. zł na siatkówkę i 90 tys. zł na piłkę nożną czyli w sumie 230 tys. zł trafiło do jednego klubu, pieniądze te zostałyby lepiej wykorzystane, więcej potrzeb udałoby się zaspokoić i nie byłoby na pewno kontrowersji przy ich podziale.

Jako burmistrz Ozorkowa, dla dobra sportowców i ich kibiców, życzyłbym sobie, by działał w naszym mieście jeden duży klub sportowy, dbający zarówno o rozwój piłki nożnej jak i siatkówki: męskiej i żeńskiej. Chciałbym, by przy rozdziale publicznych środków na wsparcie drużyn sportowych, nie było podziałów i zadrażnień. Zależy to tylko od działaczy sportowych, którzy powinni mieć na uwadze to, że zgoda buduje, niezgoda rujnuje.

 

 

 

Piotr Giziński

Burmistrz Miasta Ozorkowa

 

 

Poniżej uzasadnienie decyzji komisji w sprawie przydziału kwot dotacji  w obszarze piłki siatkowej.

 

 

 

 

Uzasadnienie

 

Po rozpatrzeniu i dokonaniu oceny punktowej przedłożonych ofert realizacji zadań w zakresie wspierania rozwoju sportu kwalifikowanego w Gminie Miasto Ozorków w roku 2010, Komisja uzasadnia propozycje przyznania poszczególnych kwot dotacji:

 

I)              W zakresie realizacji zadania 1 w obszarze piłki siatkowej Komisja zaproponowała następujący podział kwoty 140.000,00 zł.

Ze względu na ograniczone możliwości finansowe Gminy Miasta Ozorkowa oraz ilość złożonych  ofert spełniających wymogi formalne, które otrzymały wymagane minimum 8 punktów, Komisja uznała, iż podstawą podziału kwoty dotacji powinno być w pierwszej kolejności uwzględnienie celowości, gospodarności, legalności i jak najbardziej efektywnego sposobu wykonania zadania w danym obszarze. Uzyskana ocena punktowa przez ofertę dotyczyła tylko jej dalszego zakwalifikowania do podziału kwoty dotacji. Podział dotacji uwzględniający tylko uzyskaną ilość punktów przez każdą z ofert, nie uwzględniałby najważniejszych aspektów niezbędnych do realizacji danego zadania. Z uwagi na powyższe Komisja skupiła się na ocenie aspektu finansowego, kalkulacji kosztów realizacji projektu.

Przy rozpatrywaniu ofert, ujęto tylko następujące grupy wydatków:

 

L.p.

Rodzaj kosztów

Oferta nr 1/1/1            UKS

Oferta nr 1/1/2           MKS Bzura

Kwota wnioskowana w zł

Kwota wnioskowana w zł

1

Sędziowie

13.500

17.000

2

Trenerzy

13.000

36.000

3

Obsługa medyczna, badania lekarskie, ubezpieczenia zawodników,

4.760

4.000

4

Transport

16.200

15.000

5

Sprzęt sportowy

4.500

7.000

6

Wyżywienie podczas meczy, noclegi

2.000

3.0001

7

Opłaty licencyjne, startowe

18.000

7.000

 

Razem

71.960

89.000

 

Udział poszczególnych ofert w łącznej wnioskowanej kwocie

71.960/(71.960+89.000)

= 45%

89.000/(71.960+89.000)

=55%

 

Proponowana kwota dotacji

140.000 x 45% = 63.000

140.000 x 55% = 77.000

1 – zmniejszenie kwoty wynika z nieprecyzyjnego określenia rodzaju wydatków  w przedłożonej ofercie – brak wyodrębnienia kwoty wyżywienia podczas meczy. Komisja nie uwzględniła dożywiania zawodników.

 

Ze względu na ograniczone możliwości finansowe Gminy Miasta Ozorkowa ujęto wydatki najbardziej wspierające rozwój piłki siatkowej. Z uwagi na powyższe nie uwzględniono następujących rodzajów kosztów:

– obozy sportowe/wyjazdowe, dochodzeniowe,

– dożywianie zawodników ,

– koszty administracyjne, księgowe.

 

Finansowanie z dotacji stypendiów zawodniczych wykazanych w ofercie nr 1/1/2,  jest sprzeczne z zapisami Uchwały Nr LIV/547/09 Rady Miejskiej w Ozorkowie z dnia 26 listopada 2009.

 

 • Guest

  by mogli wiecej sypnąc na inna dyscypline..

 • Tiger Woods

  na golf?

 • Mikołaj Kopernik

  Troszkę tłumaczenie Pani rzecznik mnie rozśmieszyło. Więcej napisała o równości i parytetach niż merytorycznych zdań.

  To może ja napiszę krótko od siebie :

  Proszę Pani!

  Należy pamiętać, że :

  1) Bzura jeździ po całej Polsce, natomiast UKS tylko po województwie
  2) Bzura to klub sportowy z bogatą historią i półprofesjonalnymi graczami a UKS posiada tylko amatorki
  3) Bzura posiada o wiele więcej kategorii wiekowych oraz trenujących siatkarzy

  Należyby przeprowadzić poważne badanie statystyczne, ale patrząc już na pierwszy rzut oka to Bzura ma przewagę ok. 80% do 20%. Chodzi mi o wydatki. Więc proszę skończyć gadki ,że dziewczyną się należy, że by się obraziły itd. Za przeproszeniem babki sranie. I mówię to ja. Jarząbek.

  • Ola

   Chyba żartujesz!! Jak dziewczyny dostaną się do II ligi też będą jeździć po całej Polsce!! Po drugie na jakiej podstawie twierdzisz, że to amatorki?? Kompletna bzdura!! Młodsze dziewczyny mają takie same doświadczenie jak najmłodsi zawodnicy MKS-u.
   Nie rozumiem jak można być takim zacofanym i nie pozwalać się rozwijać dziewczynom, które sam do wszystkiego dochodzą, bez ozorkowskich „wspaniałych” trenerów. Najlepiej być zapatrzonym tylko w siebie. Typowe ograniczone podejście do sprawy…

   • zenek

    Olu prosze cie napisz mi ile jest zawodniczek UKSu? bo z tego co ja widzę to 12 maks a bzura ok 60 czyli 4 grupy wiekowe (młodzicy, kadeci, juniorzy, seniorzy), pierwsze trzy z nich jeżdżą po województwie co drugi tydzień tak jak zawodniczki UKS (nie wspominając o tym, że juniorzy jadą teraz do Wrocławia byli już w Skarżysku Kamiennym a to kosztuje dojazd, nocleg, wyżywienie). Dlaczego na licencje startową dla 12 zawodniczek wynosi 18 tys. a dla zawodników Bzury 60 tylko 7 tys. To samo tyczy sie punktu 3 badań lekarskich, ubezpieczeń itd. Burmistrz pisze, że nie chce dyskryminować kobiet ale tym rozdaniem pieniędzy jest to cios ale Bzury ponad 60 letniego klubu z którego Ozorków słynie w całej Polsce!!! A to, że klub ma innych sponsorów to tylko chwała za to, że umieł ich pozyskać bo z pieniędzy wyłącznie od miasta to już dawno by przestał istnieć!!!

 • Mikołaj Kopernik

  Dodam również ,że tekst nie trzyma się kupy. Jest tak naprawdę o niczym i pisany trywialnym językiem. Nadal twierdzę ,że to hańba! I proszę mi wierzyć , ale jestem osobą patrzącą na poczynania „komisji” obiektywnie, nie łączą mnie żadne koligacje z MKS Bzura.

 • ozorkowianin

  Wszystko co pisze ten śmieszny Pan to jakaś bujda… Rozumiem, że nie chce się podpaść feministkom, ale bez przesady! Bzura jeździ po całej Polsce, UKS po województwie łódzkim. Jak można było dać UKSowi większe pieniądze na transport?! Rozumiem, że licencja na grę w żeńskiej lidze piłki siatkowej 3 ligi jest droższa niż licencja na grę w 2 lidze mężczyzn. Absurd! Rada wie lepiej…
  [quote]Z uwagi na powyższe Komisja skupiła się na ocenie aspektu finansowego, kalkulacji kosztów realizacji projektu. [/quote]
  No to zarąbiście komisja potrafi liczyć, chyba tylko na siebie i na swoją rodzine. Z matmy dwója!
  [quote]Powołały w 2009 r. zespół, świetnie grają, trenują grupę młodzieżową, są najlepsze w lidze wojewódzkiej i mają ogromne szanse na awans do II ligi[/quote]
  MKS Bzura powstał w 1948r. MKS Bzura 100% lepiej od UKS. Są o ligę wyżej niż UKS. MKS Bzura ma ogromne szanse na POWRÓT do I ligi.
  W ogóle nie rozumiem całej sytuacji. Dla mnie równo to by było 110 tys. dla MKS i 30 tys. dla UKS…
  Jakby to powiedział mój przyjaciel: no jojca…

 • Tiger Woods

  jak możesz pisać że bzura ma ogromne szanse na powrót do 1 ligi? CHOPIE… w jakich czasach ty żyjesz? w czasach w których nie ma korupcji, złodziejstwa i cwaniakowania? bzura już nigdy nie wróci do 1 ligi, a jak za 6-7 lat im sie uda to tylko na 1 rok bo znów pieniądze pójdą w pizdu!
  i to mówiłem JA, Wiesław Jarząbek RIP.

 • fenx

  Dla mnie wyjaśnienie jest jasne i klarowne. Ze swojej strony dziekuję Pani Rzecznik i Panu Burmistrzowi za poświecenie czasu i wyjaśnienie sprawy punkt po punkcie.

  Do Pana Jarząbka
  To że ktoś jeździ dalej czy bliżej nie ma większego znaczenia. Jak jadą dalej to mogą na dłuższych trasach reklamować swoich sponsorów. Dopóki się Bzura nie nauczy dbać o swój portfel w taki sposób by dotacje NIE WPŁYWAŁY na ich „być albo nie być” dopóty nie warto im dawać kasy, bo będą ją wyrzuca w błoto.

  Z Bzurą jest tak jak z biednym człowiekiem:
  Jeśli dasz biednemu pieniądze i mieszkanie bogatego, a bogatemu odbierzesz wszystko, to za 5 lat biedny znów będzie biedny, a bogaty bogaty.

  Bzurze polecam zainwestować zdobyte 77 koła w dobrego menadżera.

  • Guest

   [quote]
   To że ktoś jeździ dalej czy bliżej nie ma większego znaczenia. Jak jadą dalej to mogą na dłuższych trasach reklamować swoich sponsorów. [/quote]
   Ale żeś pieprznął filozofię… Na czym reklamować? Na busie wypożyczonym od Aury? Masz problem z myśleniem czy co? Więc odpowiadam Ci że ma, jeden km to koszt około 2,20, a skoro Bzura robi średnio o 300 km dalej to 660zł za jeden wyjazd. Razy 8 to jest ponad 5 tysięcy! Traktuje się tutaj Bzurę gdyby była marką taką jak Widzew czy Skra…

 • OM

  zaorajmy sport w ozorkowie przeciez za rok juz tutaj niczego nie bedzie..ani piłki ani siatki moze ligi zakladowe dadzą ludziom z ozorkowa wiecej emocji..nic sie nie robi w kierunku sportu…tradycyjny(sprawiedliwy czy niepsrawiedliwy) podzial kapusty na sekcje i bijcie sie!!!

  • hush hush

   A niech dziewczynki nie awnsują do II ligi to będą dopiero jaja heheheehehe ciekawe co by wtedy don burmistrzo powiedział:P

 • W Ozorkowie sport jest wybaczony przez byłych psełdodziałaczy ( zarówno interesujacych się piłką nożną czy siatkówką)działając przez tyle lat w tym temacie zniszczyli ide sportowe. Mieszkańcy naszego miasta są bez przerwy wprowadzani w błąd w zakresie funkcjonowania klubów sportowych i ich finansowania.Na forum (net i EI) są podawane informacje , które fałszują działania uczciwych ludzi chcących coś zrobić poczciwego w temacie sportu.Działacze utrudniają młodym sportowcom rozwój fizyczny. Dziwi mnie fakt,że ludzie którzy pragną dobra sportu w Ozorkowie są niszczeni .Najgorsze jest to,że wszyscy WIELCY o tych przekrętach wiedzą i nic nie robią.

 • ktoś siaki

  Układy układziki brawo panie giziński i jego przydu… pan Osiński systematycznie niszczycie to z czego słyneło miasto Ozorków w polsce, z siatkówki młodzieżowej męskiej! chcieliscie to zrobic i to robicie tylko przyklasnąć! A i jeszcze jedny panie burmistrzu niech pan nie pisze ze siatkarze korzystają ze wszystkiego za darmo!!! To mężczyźni płacą za korzystanie z siłowni na chali a panie nie!! Może pan to wytłumaczyć! Dlaczego tak jest przecież ma byc równość!wstyd żeby nie mogli korzystać z basenu za darmo poco on stoi zeby woda sie przelewała! Ni emożna tego załatwić!

 • s.o.

  Poziom tego pisma jest zenujacy i nie służy rozwojowi sportu ozorkowskiego, a wręcz zaognia niepotrzebny konflikt jaki powstał po podziale środków na siatkówkę.
  Mnogośc podmiotów (klubów) działających w tej samej czy różnych dyscyplinach jest czynnikiem rozwijającyn uprawianie sportu poprzez rozwijanie masowości, bez której nie ma wyników w grupach rozgrywkowych sportu kwalifikowanego.
  Monopol jednego klubu jak sugeruje Pan Burmistrz nie jest rozwiązaniem praktykowanym w obecnych czasach ( monopolistyczne kluby typowo miejskie istniały bw poprzedniej epoce), ponadto sugestie te są sprzeczne z konstytucyjnym prawem do zrzeszania się, które nie może być przez nikogo ograniczane, a szczególnie przez przedstawiciela organu samorządu.

 • Mikołaj Kopernik

  Proponuję się zaznajomić z trzema definicjami. Profesjonalisty, półprofesjonalisty i amatora. Wtedy będziesz o wiele mądrzejsza i zrozumiesz moją wypowiedź… Bo jak na razie napinasz się nie znając tematu.

  Ola napisała : Po drugie na jakiej podstawie twierdzisz, że to amatorki?? Kompletna bzdura!! Młodsze dziewczyny mają takie same doświadczenie jak najmłodsi zawodnicy MKS-u.

  Trochę to się kupy nie trzyma. W pierwszym zdaniu odpowiadasz na moje teksty o seniorkach a w drugim ni z gruchy ni z pietruchy o młodziczkach. Pamiętaj ,że nie liczy się ilość a jakość.

  Ola napisała : Nie rozumiem jak można być takim zacofanym i nie pozwalać się rozwijać dziewczynom, które sam do wszystkiego dochodzą, bez ozorkowskich „wspaniałych” trenerów. Najlepiej być zapatrzonym tylko w siebie. Typowe ograniczone podejście do sprawy…

  Dlaczego uważasz mnie za zacofanego? I dlaczego uważasz , że nie pozwalam się rozwijać dziewczynom? I dlaczego jestem zapatrzony tylko w siebie? I dlaczego moje myślenie jest ograniczone ?:-)

  Odpowiem Ci tak : Nie jestem zacofany, pozwalam się rozwijać dziewczynom , jednak sądzę ,że rozwiną się tak samo za kwotę 30 tysięcy i tak samo za nawet 200 tysięcy, więc różnica jest wyrzucona w błoto.

  • Ola

   W całej tej analizie mojego postu krok po kroku ominąłeś moje pytanie. No więc na jakiej podstawie uważasz że zawodniczki UKS-u to amatorki? Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi, nie pisałam nic o młodziczkach. Może wyjaśnię. Chodziło mi o to, w obu drużynach grają zawodnicy i zawodniczki o wieloletnim doświadczeniu oraz tacy którzy dopiero je zdobywają – może nie? Rozumiem, że napisałbyś lepiej preliminarz będąc założycielem drużyny sportowej. Pewnie znasz całą strukturę działania jako drużyna sportowa, zasady funkcjonowania w PZPS itd. Co proponuję…skoro jesteś taki życzliwy w stosunku do dziewczyn a poza tym masz zdolności managerskie zgłoś się do Kamili i zgłoś chęć pomocy, a zaoszczędzone pieniądze przeznacz na MKS.

 • anonim

  jak tu ma być w bzurze dobrze jak niektórzy juniorzy zamiast byc wdzieczni za mozliwosc grania i trenowania w seniorach oni mowia ze chca kase bo inaczej im sie nie chce. to samo w turze. nascie lat temu dzieciaki by z hal i boisk nie wychodzily

 • Mikołaj Kopernik

  Fenx napisał : Do Pana Jarząbka
  To że ktoś jeździ dalej czy bliżej nie ma większego znaczenia. Jak jadą dalej to mogą na dłuższych trasach reklamować swoich sponsorów. Dopóki się Bzura nie nauczy dbać o swój portfel w taki sposób by dotacje NIE WPŁYWAŁY na ich „być albo nie być” dopóty nie warto im dawać kasy, bo będą ją wyrzuca w błoto.

  Jakto nie ma większego znaczenia? Czyli sugerujesz ,że wyjazd do Szczecina czy Krakowa kosztuje tyle samo co do Tomaszowa? O jakiej reklamie Ty mówisz? Na strojach ? Na samochodzie? A co Ty myślisz, że to Barcelona jest ? Co do wyrzucania pieniędzy w błoto to na pewno jest tak , że nawet najgorzej zarządzana organizacja prywatna będzie lepiej działała od najlepszej publicznej. Niestety mentalności ludzkiej się tak szybko nie zmieni.

  Fenx napisał : Bzurze polecam zainwestować zdobyte 77 koła w dobrego menadżera.

  Chyba nie masz pojęcia ile zarabia ” dobry manager ” , na pewno nie 77 tysięcy rocznie , co daje 4,5 tysiąca miesięcznie netto 🙂

  s.o. napisał : Monopol jednego klubu jak sugeruje Pan Burmistrz nie jest rozwiązaniem praktykowanym w obecnych czasach ( monopolistyczne kluby typowo miejskie istniały bw poprzedniej epoce)

  No ja się mogę nie znać , ale pierwszy z brzegu CSKA , są potęgą w piłkę nożną i koszykówkę. A Barcelona, Real ? Najlepsze piłkarskie kluby, jedna z najlepszych w koszykówce i piłce ręcznej…

 • Mikołaj Kopernik

  Anonim napisał : jak tu ma być w bzurze dobrze jak niektórzy juniorzy zamiast byc wdzieczni za mozliwosc grania i trenowania w seniorach oni mowia ze chca kase bo inaczej im sie nie chce. to samo w turze. nascie lat temu dzieciaki by z hal i boisk nie wychodzily

  Tu masz świętą rację. Zgadzam się z Tobą w 100%. A jeśli już im dać jakieś pieniądze to tylko i wyłącznie na sprzęt. Dopóki się uczą, mam na mysli 19 lat i są w juniorach to niech czyszczą buty Janiakowi, Domagale i Wojciechowskiemu, który już nie gra.

 • to ja

  powiem jasno. kto nie jest blisko z klubami czy klubem chociaz jednym nie ma pojecia co sie dzieje. a takie pierd… o szopenie to na gadu sobie mozecie pisac. chwalicie ta bzure a tak na prawde nie wiecie co sie tam dzieje w srodku. wg mnie to wiekszosc tych komentarzy jest smieszna haha bzura jezdzi wiecej niz uks haha tylko ze nikt nie wspomina ze bzura ma wiekszych i wiecej sponsorow niz uks. jak dziewczyny wejda do II ligi to tez beda daleko jezdzic. o i jeszcze jedno do wiadomosci bzury ! kiedys mieliscie zenska sekcje to ja zlikwidowaliscie (traktowaliscie je jak balast, nigdy nic nie dostaly, zadnych dresow czy koszulek) to teraz macie za swoje. nie potraficie zyc w zgodzie to chociaz ze wygadujcie glupot.

 • Guest

  Komisja wykazała się nie lada znajomością tematu. Jeżeli chodzi o kwoty wymienione w punkcie 1 to chciałbym podpowiedzieć, że ryczałty za sędziowanie wynoszą:

  – II liga

 • Guest

  [quote]Chyba żartujesz!! Jak dziewczyny dostaną się do II ligi też będą jeździć po całej Polsce!! Po drugie na jakiej podstawie twierdzisz, że to amatorki?? Kompletna bzdura!! Młodsze dziewczyny mają takie same doświadczenie jak najmłodsi zawodnicy MKS-u.
  Nie rozumiem jak można być takim zacofanym i nie pozwalać się rozwijać dziewczynom, które sam do wszystkiego dochodzą, bez ozorkowskich "wspaniałych" trenerów. Najlepiej być zapatrzonym tylko w siebie. Typowe ograniczone podejście do sprawy…[/quote]
  Komisja wykazała się nie lada znajomością tematu. Jeżeli chodzi o kwoty wymienione w punkcie 1 to chciałbym podpowiedzieć, że ryczałty za sędziowanie wynoszą:

  – II liga

  • Ola

   Przepraszam ale co to ma do mojego komentarza?? Bo nie rozumiem?

 • Mikołaj Kopernik

  Wystarczyło grać 10 lat aby poznać te sprawy od podszewki. Powiem więcej, wystarczy pójść do kierownika hali po dowody a pokaże dawne nieprawidłowości, teraz jest już ich coraz mniej , być może w ogóle, ale i tak czuć smrud dziwnych zagrań działaczy. To fakt.
  Bzura ma więcej i większych sponsorow? A czy ktoś broni ich mieć UKSowi? To zapie…ć na strefę i sobie ich załatwić , nie ma nic za darmo! Jak dziewczyny wejdą? Może i wejdę , jednak na dzień dzisiejszy są w III lidze. Proponowałbym rozwiązanie : 100 tysięcy dla Bzura, 20 dla UKS i reszta niech sobie leży u skarbnika. Jeśli UKS wejdzie to się im da więcej jeśli nie to Bzurze i po sprawie. Nie będzie gadania typu ” jak dziweczyny wejdą to to i sramto”.

  Chciałbym również Ci kolego/koleżanko zwrócić uwagę, że grając przez 10 lat nie miałem ani sprzętu, ani butów, ani dresów refundowanych , więc nie róbcie z siebie pępka świata, bo rzeczywistość jest taka, że nikt w tamtych czasach nie miał sprzętu.

 • Można dużo pisać -ale po co? Ludzie tu chodzi przecież o to ile zarobi, na „sporcie” prezes , kierownik drużyny, działacz wspierający itp. Dobro dzieci czy innych to bajka , najważniejższy jest urlop czy zimowisko z rodziną , wczasy w Tunezji …na koszt podatnika. To wszystko to tylko BAJEROWANIE!!!Pamiętajcie ,że kluby sportowe to stowarzyszenia – ( a w nich KOLESIE)NIKT – nic nie robi za darmo!!!Płacimy za to my mieszkańcy Ozorkowa.

 • zenek

  20 km od Ozorkowa jest takie miasto jak Aleksandrów (ok 22 tys. mieszkańców) posiada:
  – UKS Jedynka – drużyna siatkarek grająca w I Lidze
  – Sokół Aleks…- drużyna piłki nożnej II liga oraz sekcja karate z zawodnikami którzy zdobywają mistrzostwo Polski
  – MKS- drużyna lekkoatetyczna posiadająca medalistów mistrzostw Polski zarówno w seniorach jak i grupach młodzieżowych
  – Olimpijczyk- sekcja pływacka również posiadająca medalistów MP w grupach młodzieżowych
  -UKS Basket- żeńska młodzieżowa drużyna grająca w koszykówkę
  -UKS Czwórka- żeńska młodzieżowa drużyna grająca w siatkówkę
  Naliczyłem 6 klubów. Tylko, że tak miasto wspiera te kluby kwotą ok 1,5 mln na rok!!! Ozorków= 140 tys.+ nie wiem ile dają na p. nożną ale niech łącznie będzie 200 tys.
  1 rok Aleksandrów = 8 lat Ozorków!!!
  Czy naprawdę Ozorków jest 8 razy słabszy od Aleksandrowa z tą różnicą że Aleksandrów daje pieniądze na 6 klubów a Ozorków na 3 kluby!!!

  • Mikołaj Kopernik

   Być może nie słabszy, ale na pewno biedniejszy 🙂 Aleksandrów jest w 5ciu najlepiej rozwijających się miast/gmin w Polsce. Tam mają mnóstw małych i średnich firm a to spore wpływy z podatków.

  • rodowita ozorkowianka

   Aleksandrów jest miasteczkiem doskonale zarządzanym ,wystarczy przejechać się ulicami aby zobaczyć różnicę/ czyściutko, wszystko odmalowane, kosteczki, bajerki, markety i pieniądze w obiegu i praca której u nas brak/

 • Az zal ściska

  Czytając te posty,trudno nie dojść do stwierdzenia,ze wybory się zblizają.ktoś rozsiewa plotki ,ze tylko przy tej władzy bedzie rozwijał się sport w Ozorkowie,a gdy nas zabraknie to dostanie tylko Bzura.Gołym okiem widać ze juz nie ma co się rozwijać,bo liczby dzieci trenujacych mówią same za siebie.Reasumując mówmy stop polityce w rozwoju sportu w mieście.

 • Nie wgłębiając się w politykę władz miasta i władz klubów, dla zwykłego kibica najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby w Ozorkowie był jeden klub, z sekcjami piłki nożnej i siatkówki męskiej i żeńskiej, ewentualnie też inne sekcje.

  Niestety miasto z 20 tys. mieszkańców jest za małe dla 3 różnych klubów i trudno jest pozyskać sponsora, który będzie wspierać wszystkie kluby jednocześnie.

  Jeden klub to jedna księgowość, jeden zarząd, wspólne obozy treningowe i wiele innych plusów. Dzięki temu na pewno byłyby oszczędności.

  • rodowita ozorkowianka

   kiedyś w Ozo był jeden klub w którym były wszystkie możliwe sekcje i było dobrze?
   czy może komuś to przeszkadzało ?
   Dlaczego dziewczyny nie mogą grać jak kiedyś w Bzurze? o co kaman?

 • Guest

  Odsyłam do strony PZPS a w szczególności do Komunikatu Organizacyjnego nr 1 na sezon 2009/2010. Tam podane są kwoty, z którymi należałoby się zapoznać przed przydzieleniem środków na poszczególne Kluby.

 • cropp

  Mikołaj Kopernik napisał:
  Bzura ma więcej i większych sponsorow? A czy ktoś broni ich mieć UKSowi? To zapie…ć na strefę i sobie ich załatwić , nie ma nic za darmo!

  Otóż mój drogi, nie zdajesz sobie chyba sprawy jak ciężko jest ich pozyskać.Cud, że dziewczyny w ogóle jakichś mają. Nie liczyłbym na to, że taki HTL czy Tubądzin będzie je sponsorował, bo już dają kasę na Bzurę. Zapewne nie małą. Poza tym zachowujecie się tu wszyscy tak jakby Bzura była pempkiem świata. Jak czytam te posty to mam wrażenie, że niektórzy z nich to podszyci zawodnicy się tak napinają

 • Guest

  [url]http://www.pzps.pl/news.php?id=4669[/url]

 • moj punkt widzenia

  wiesz może są jeszcze ludzie którym zależy na męskiej siatkówce w ozorkowie, miejmy nadzieje że bzura w najbliższym czasie będzie w I lidze jest nowy trener już sa jakieś postępy bo jak pamiętacie jeszcze w poprzednim sezonie ozorków walczył o utrzymanie a w tym już był w pierwszej 4 to znaczy że ta młodzież zaczyna się powoli kształtować, jeżeli tak mowimy o perspektywach na przyszłość to bzura po bełchatowie była najmłodsza drużyną w II lidze. myśle że w ciagu dwóch sezonów I liga jest całkiem realna chodz pamietajmy jak cięzko jest do tej ligi wejść to nie jest piłka nożna że dwa zespoły z kazdej ligi awansują dalej tutaj awansuja 2 zespoły ale z czterech grup!!!!!!! mysle ze nie mozemy doposcic do rozpadu tego najstarszego klubu w ozorkowie a przy takim nakładzie finansowym miasta jest bardzo prawdopodobne i wtedy pozostanie nam jakże ciekawy i trzymający w napięciu żeński volleyball

 • Mikołaj Kopernik

  No właśnie Cropp ! Ze sponsorami nie jest tak łatwo , a najłatwiej jest powiedzieć , że Bzura ma sponsorów to nie musza mieć dotacji tak ? Sami sobie ich załatwili , więc to jest ich bonus. Dziewczyny jeśli chca mieć sponsorów to niech same je sobie znajdą.

 • supermen

  skoro tak łatwo daja pieniądze tym co sie po nie zgłoszą to ja za rok wystartuje w III lidze banbinktona albo pink ponga albo bierek może burmistrz skoro tak daje pieniadze też cos sypnie! A no i licze na wsparcie Pana Osińskiego skoro również jest za szerzeniem sportu w ozorkowie!!!!

 • Cropp

  Mikolaj Kopernik napisal: Dziewczyny jeśli chca mieć sponsorów to niech same je sobie znajdą.

  Pomyślałeś o tym, że nie każdy chce być sponsorem?? Firm jest dużo, jest więc gdzie się zgłosić, ale otrzymać pieniądze jakiekolwiek graniczy z cudem. Bzura ma sponsorów od lat, dzięki temu, że byli w I lidze, a dziewczyny dopiero zaczęły. Zatem jak byś miał sponsorować jakiś klub, to który byś wybrał? ten co istnieje 50 lat czy ten, który istnieje rok ??

 • Ciekawski

  Powiem więcej, wystarczy pójść do kierownika hali po dowody a pokaże dawne nieprawidłowości,a nie trafiać do prywatnej kieszeni. Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć do wybranych cytatów,które mamy powyzej.Pierwsza część dotyczy pana kierownika hali na które powołuje się siatkareczka ,a po przecinku pana Burmistrza.Myślę ze dorośli ludzie wiedzą co mówia,a my przy okazji poznamy prawdę.

 • bartek

  [b]cieszmy sie ze nasze podatki nie sa przejadane przez radnych tylko wykorzystywane na sport[/b] 😀

 • Mikołaj Kopernik

  Człowieku jak Ty nic nie rozumiesz…

  Bzura Ozorków, nie zdobywała sponsorów w jeden sezon. Jak wspomniałeś to bardzo długa historia i UKS też musi sobie dobrą grą zasłużyć na sponsorów. Nikt nie przyjdzie i nie wyrzuci pieniędzy w błoto. Nic nie ma za darmo. Najpierw grać i zdobywać pieniądze a potem krzyczeć o pieniądze.

  Ciekawski, zapraszam do p. Osińskiego. Wszystko ma czarno na białym i podpisuję się pod tym co napisałem obiema rękoma. Nie będę na forum wyjawiał szczegółów. Jeśli jesteś zainteresowany to Traugutta 2.

 • Guest

  widzę że w ozorkowie opanowała wszystkich „teria spiskowa” w wydaniu B. Osins……Wszyscy coś wiedzą o przekrętach, ale każdy boi się cokolwiek powiedzieć i wszyscy odsyłają na halę. Z plotek powstałych z bliżej nie wyjaśnionej zawiści tworzą się legendy, które oczerniają tych wszystkich, którzy mimo przeszkadzania i fatalnej atmosfery coś robią dla sporu.
  Jeśli ci co tak dużo piszą o przekrętach w w dawnych latach (przed panowaniem B.O.) niech podają trochę konkretów. Może w Ozorkowie powłamy jakąś super komisję do wyjaśnienia rzeczy niewyjaśnialnych. Już teraz cała okolica śmieje się z tego zamieszania wyjaśnienia, a może śmiać się cała Polska.

 • Mikołaj Kopernik

  Super komisja nie potrzebna 😉 Władze o wszystkim się dowiedziały.

  A metoda manipulacji polegająca na chytrej próbie wyłudzenia informacji jest marna. Jak jesteś taki bardzo ciekawy to jak wcześniej pisałem Traugutta 2.

 • Ciekawski do Kopernika

  Duzo wiesz czy blefujesz.A co do teorii spiskowej to chyba cię co niektórzy zaczynają wciągac.Narazie zachowujesz się jak mięso armatnie,a gdzie są twoi dowódcy ,zobacz pochowani.

 • znajomy znajomego

  Panie Burmistrzu, Szanowna Komisjo
  – Czy jest prawdą, że UKS otrzymał 1,8 pkt na 2 pkt możliwe za prawidłowość rozliczania się z dotacji za 2009 rok? W takim razie jak to możliwe, skoro UKS nie otrzymał dotacji w 2009 r.? Oj. Nieładnie.

  Panie Burmistrzu, Szanowna Komisjo
  – Czy prawdą jest, że Bzura musiała podać adresy zamieszkania swoich zawodników, a w przypadku UKS uwierzono na słowo że to OZORKOWIANKI

 • Mikołaj Kopernik

  Wiem tyle co i całe mnóstwo innych osób rozmawiających o ozorkowskim sporcie z B.O. On niczego nie ukrywa. Jesteś ciekawy ? B.O. Cię z chęcią przyjmie, być może nawet kawę zaserwuje, heh…

 • znajomy znajomego

  Panie Burmistrzu, Szanowna Komisjo
  – Czy jest prawdą, że UKS otrzymał 1,8 pkt. na 2 pkt. możliwe za prawidłowość rozliczania się z dotacji za 2009 rok? W takim razie jak to możliwe, skoro UKS nie otrzymał dotacji w 2009 r.? Oj. Nieładnie.

  Panie Burmistrzu, Szanowna Komisjo
  – Czy prawdą jest, że Bzura musiała podać adresy zamieszkania swoich zawodników, a w przypadku UKS uwierzono na słowo że to OZORKOWIANKI

 • znajomy znajomego

  [quote]Panie Burmistrzu, Szanowna Komisjo
  – Czy jest prawdą, że UKS otrzymał 1,8 pkt na 2 pkt możliwe za prawidłowość rozliczania się z dotacji za 2009 rok? W takim razie jak to możliwe, skoro UKS nie otrzymał dotacji w 2009 r.? Oj. Nieładnie.

  Panie Burmistrzu, Szanowna Komisjo
  – Czy prawdą jest, że Bzura musiała podać adresy zamieszkania swoich zawodników, a w przypadku UKS uwierzono na słowo że to OZORKOWIANKI [/quote]

  Niestety, cały tekst został ucięty. Mam nadzieję, że niebawem się pojawi, bo mam kilka ciekawych (moim zdaniem) pytań odnośnie całej sprawy.

 • Mikołaj Kopernik

  Musisz napisać jeszcze raz, niestety jest limit…

 • Guest

  Czytając niektóre komentarze to białko mi się w oku ścina.Jeżeli „jest ciekawa sprawa ” to nie licytujcie się tylko do Zgierza na ul. Łódzką 20 a nie jak niektórzy pisali, na Traugutta 2 do Pana BO. A tak na marginesie: nic innego jak trzepanie piany przed wyborami.

 • Mikołaj Kopernik

  będzie wiosna. Na forum internetowym można się tylko ośmieszyć, więc nie myśl ,że taki Giziu chciałby się podszywać pod jakieś nicki 😉

 • Guest

  I jeszcze jedno.Ostatnie zdanie w piśmie Pana Burmistrza :…”ich podział musi być przejrzysty, z zachowaniem czytelnych kryteriów. W tym przypadku wymogi te spełniono.”
  Skończ Waść….

 • Mikołaj Kopernik

  Masz 100% racji 🙂

 • Guest

  [quote]Panie Burmistrzu, Szanowna Komisjo
  – Czy jest prawdą, że UKS otrzymał 1,8 pkt. na 2 pkt. możliwe za prawidłowość rozliczania się z dotacji za 2009 rok? W takim razie jak to możliwe, skoro UKS nie otrzymał dotacji w 2009 r.? Oj. Nieładnie.

  Panie Burmistrzu, Szanowna Komisjo
  – Czy prawdą jest, że Bzura musiała podać adresy zamieszkania swoich zawodników, a w przypadku UKS uwierzono na słowo że to OZORKOWIANKI [/quote]
  Może Burmistrz chce zwracać zawodnikom Bzury za bilety :-):-):-)

 • ale jazda

  ale jazda jak można porównywać wydatki 3 ligi do drugiej (począwszy od sędziów przez wszystko po drodze kończąc na wyjazdach) przecież to paranoja o ile się nie mylę to w mks chodziła w sezonie druga , trzecia liga i ligi młodzieżowe z juniorami jeżdżącymi po Polsce do dziś (mają grać w półfinałach MISTRZOSTW POLSKI a co te laski (większość Łodzianek) mają zamiar robić z taką kasą ???? zatrudnić trenera z PLS ????

 • Guest

  Wielkie emocje wywołuje zarówno sam temat jak również wyjaśnienie i komentarze, widocznie jest to jednak ważne dla społeczności lokalnej. Odnośnie jakiś nieprawidłowości to jest jedno rozwiązanie jeśli coś było/jest to należy powiadamiać stosowne instytucje i działać. Bo jeśli się tak nie robi to zaczyna być poplecznictwo i ukrywanie nieprawidłowości, albo ma się świadomość że te nieprawidłowości to są takie jakby ich nie było i lepiej nic nie robić, oczywiście za wyjątkiem „mącenia wody” na forum. A no i jeszcze jedno jakbym dawał komuś pieniądze i dowiedziałbym się że coś chachmęci to więcej pieniędzy bym nie dał wcale. Wcale to znaczy wcale, a nie mniej.

 • Guest

  a co mnie to obchodzi czy dziewczyny są z Lodzi czy z Maszkowic albo Sierpuchowa. ważne że mają fajną paczkę i dzięki temu żeńska siatkówka będzie się rozwijać a miejscowe dojdą z czasem ale teraz nie mogą bo mają pewnie po 13 lat. jak się napatrzą to może zechcą też grać. ta kasa na UKS jest naprawdę duża ale chciałbym wierzyć że to na rozwój a nie awans i trzymanie się 2 ligi a potem rozwiązanie zespołu. no to grajcie dziewczęta!

  • rodowita ozorkowianka

   dobrze byłoby aby te 13-latki w ogóle były trenowane,ciekawe gdzie i przez kogo bo na pewno nie w naszych szkołach.

 • yeti

  Tak samo kłóciliście się rok temu, jak TUR dostał ok. 80 tysi, a gra w okręgówce… A Bzura w II lidze dostała 120 (bodajże)… I wtedy burmistrz rozdał sprawiedliwie? Pewnie dał dotacje Turowi na dwa lata…bo w tym roku nic nasi piłkarze nie dostali 😉

 • OM

  [b]a co sie stanie jesli „nasze „(ile ich z ozorkowa w 1 skladzie!)dziewczyny nie awansują!!![/b] bedzie 3 ligowe eldorado???

 • Guest

  18 Szczecin jest poza zasięgiem natomiast w barażu z drużyną II ligi będzie ciężko.(oczywiście mówię o zajęciu drugiego miejsca)
  Tak więc powodzenia

 • odliczacz

  już się kończy kadencja 🙂
  [*]
  płakać nie będziemy

 • znajomy znajomego

  Fragmenty większej całości:

  Panie Burmistrzu, Szanowna Komisjo
  – Czy jest prawdą, że UKS otrzymał 1,8 pkt. na 2 pkt. możliwe za prawidłowość rozliczania się z dotacji za 2009 rok? W takim razie jak to możliwe, skoro UKS nie otrzymał dotacji w 2009 r.? Oj. Nieładnie.

 • znajomy znajomego

  Panie Burmistrzu, Szanowna Komisjo
  – Czy prawdą jest, że Bzura musiała podać adresy zamieszkania swoich zawodników, a w przypadku UKS uwierzono na słowo że to OZORKOWIANKI

 • znajomy znajomego

  Panie Burmistrzu, Szanowna Komisjo
  – Czy prawdą jest, że istnieje przepis mówiący, że ilość zawodników spoza Ozorkowa reprezentujących barwy klubu otrzymującego dotację powinna oscylować w granicach 10%? W takim razie czym się sugerowano przy podziale dotacji skoro w MKS jest ich ośmiu na sześćdziesięciu posiadających licencję PZPS a w UKS siedem przyjezdnych na pięć Ozorkowianek? Oj. Wspierajmy lokalny sport.

 • znajomy znajomego

  Panie Burmistrzu, Szanowna Komisjo
  – Czy ktoś pofatygował się aby zweryfikować ilość szkolonej przez oba klubu młodzieży, czy jest ona zgodna z tym co deklarują kluby? Bzura posiada kilka grup młodzieżowych startujących we wszystkich kategoriach młodzieżowych. Reprezentują oni miasto w rozgrywkach wojewódzkich i ogólnopolskich, posiadają licencję PZPS. Czy UKS podał prawdziwą ilość szkolonej młodzieży? Chyba nie. Do tego nie posiadają licencji, nie wystartowały w żadnych rozgrywkach.

 • znajomy znajomego

  Panie Burmistrzu, Szanowna Komisjo
  – Czym się sugerowaliście dzieląc koszty transportu? UKS w pierwszej połowie 2010 r. pojechał do Łęczycy i Łasku i niewiadomo jeszcze w której klasie rozgrywkowej będzie startować w sezonie 2010/2011. Bzura poniosła koszty wyjazd do Kamiennej Góry, Bełchatowa, Skarżyska Kamiennej, Wrocławia. Na pewno będzie ponosić koszty wyjazdów w II lidze w sezonie 2010/2011. Bardzo prawdopodobne że trzeba będzie wysłać juniorów na kolejne etapy rozgrywek o Mistrzostwo Polski. Wszystkie kategorie młodzieżowe startować będą w rozgrywkach wojewódzkich, gdzie też trzeba jeździć. Macie tam mapę i kalkulator

 • znajomy znajomego

  Panie Burmistrzu, Szanowna Komisjo
  – Czy zainteresowaliście się statutem UKS i sprawdziliście czy i jak zrealizowane są jego punkty? Zachęcam do lektury.

 • znajomy znajomego

  Panie Burmistrzu, Szanowna Komisjo
  – Czy wiecie jakie są różnice w stawkach sędziów pomiędzy II a III ligą? Nie wspominając o kosztach sędziowania rozgrywkach młodzieżowych. Odsyłam do cennika PZPS.

 • znajomy znajomego

  Panie Burmistrzu, Szanowna Komisjo
  – Jakie szkoły skończyliście, że uważacie iż opłaty za licencje 60 zawodników są wielokrotnie mniejsze niż za 12 zawodniczek?

 • znajomy znajomego

  Panie Burmistrzu, Szanowna Komisjo
  – Czy Wy naprawdę boicie się rozliczenia za swoje postępowanie przez rodziny, znajomych, i samych siatkarzy, których Bzura wyszkoliła setki (jeśli nie więcej) w ciągu swojej kilkudziesięcioletniej działalności? Nie wspomnę tu o reprezentantach kraju i zawodnikach którzy wywodzą się z Ozorkowa i grają oraz grali w najwyższych polskich ligach.

 • znajomy znajomego

  Panie Burmistrzu, Szanowna Komisjo
  – Czy zdajecie sobie sprawę, że jeśli ktoś słyszał w Polsce nazwę Ozorków to najprawdopodobniej dlatego, że istnieje tam klub BZURA. Jeśli nie wierzycie to wpiszcie do wyszukiwarki internetowej

 • znajomy znajomego

  Panie Burmistrzu, Szanowna Komisjo
  – Podsumowując, gratuluję podziału dotacji zapewne uczciwego i zgodnego z sumieniem, który poparty był zasługami klubów dla miasta, proporcjonalny do ponoszonych przez kluby nakładów i korzyści jakie osiągają mieszkańcy, a związane są z inwestowaniem w dzieci i młodzież, nie wspomnę o promocji miasta. Na pewno nie chodzi tu o żadne układy ani znajomości. Proszę pamiętać! Ludzie patrzą i oceniają, a to małe środowisko.
  Ale największy Pański i Komisji sukces to fakt, że podział dotacji odbył się we wspaniałej atmosferze braku dyskryminacji o której Pan tak pięknie i z dumą mówi.

  • ola

   Człowieku podpisz się imieniem i nazwiskiem skoro masz tyle zastrzeżeń do burmistrza. Prezentujesz tylko swoje tchórzostwo będąc anonimowym, nie potrafisz nic innego zrobić jak wylewać swoje frustracje w internecie…

 • Guest

  W punkcie 1 podane są kwoty – UKS 13.500 zł, Bzura 17.000 zł.
  Wysokość ryczałtów za sędziowanie wynosi :
  II liga – sędzia I i II – 350 zł, sędzia liniowy – 80 zł,
  III liga (stawki zalecane przez PZPS) – sędzia I i II – 130 zł, sędzialiniowy – 80 zł.

  Szybciutko liczymy: Bzura 350 + 350 + 80 + 80 + 80 = 940 zł

  UKS 130 + 130 + 80 + 80 + 80 = 500 zł

  Bzura gra w II i III lidze, UKS tylko w III tak więc czegoś tu nie rozumiemczym sugerowano się przy przydzielaniu takich kwot. Do Bzury należy doliczyć 500 zł za drugi zespół.

 • Guest

  Punkt 4 – Transport.
  1200 zł (słownie: tysiąc dwieście złotych !!!!!) więcej na wyjazdy po województwie niż na wyjazdy po kraju (nie liczę drugiej drużyny Bzury, która gra tak samo jak UKS w III lidze). Kilometraż UKS w rundzie zasadniczej to prawie 600 km , Bzury natomiast prawie 5000 km.
  Jak widać …. różnica niewielka.

 • Guest

  Punkt 7. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego w tej właśnie pozycji jest tak kolosalna różnica wynosząca 11.000 złotych ? W tym miejscu odsyłam do Komunikatu Organizacyjnego nr 1 PZPS na sezon 2009/2010.Opłaty członkowskie PZPS II liga

 • Guest

  Opłaty członkowskie PZPS II liga

 • Mikołaj Kopernik

  A to w III lidze są liniowi ? 😀

 • Guest

  cd. Opłaty członkowskie PZPS II liga

 • marek

  Fajnie wam wychodzi pokazywanie Ozorkowskich waśni o kasę na siatkówkę. Dla mnie to jest jeden wielki wstyd. Doszło już do tego , że dziewczyny na decydujący turniej muszą prosić trenera z Łodzi aby im pomógł z ławki rezerwowych prowadzić drużynę. Wcześniej robił to p.Jurek ale widocznie komuś się to nie podobało. Wstyd i jeszcze raz wstyd bo przecież jakby tego nie postrzegał one reprezentują nasz OZORKÓW

 • wstyd2

  ładnie to ująłeś, ale jesteś podstawiony bo nie dostrzegasz ,ze inni którzy trochę lepiej reprezentują Ozorków są niszczeni przez tych ,którzy zwią sie uzdrowicielami sportu w naszym mieście.Więc lepiej nic nie pisz bo jesteś nudny.

 • jaja

  taaa…. kobietki za duzo kaski dostaly… nie wiedza jak sie z niej rozliczyc to zatrudnili trenera p.Kurka z Łodzi (ktory tez byl znany z trenowania chlopcow i awansowal z nimi do mistrzostw polski)

 • masakra

  to wszystko to zal. powinnisicie sie wspierac bo jestescie z tego samego mista. bzura miala szanse zeby stworzyc porzadna zenska siatkowe to rozwiazali ja zanim cos osiagnely. teraz sie buldocza bo maja mniej kasy dla siebie. dajcie szanse komus innemu sie wybic. caly czas od tylu lat pakowana kasa jest w bzure ktora tak na prawde za duzo nie osiagnela. jedyne co to tylko ze to wieloletni klub. stworzyl sie nowy zespol i dajcie mu szanse. gdyby powstala sekcja koszykowki czy pilki recznej to tez by na pewno byla przyznana dla nich dotacja. tak sie nie zachowuja dorosli ludzie…

 • mieszkaniec

  Do wszystkich kibiców! Wydaje się, że nikt nie jest przeciwko dotowaniu UKS. Trzeba wspierać każdy powstający klub, ale na litość boską nie można na wejście dawać tyle kasy. Nie znamy jakie będą osiągnięcia i wyniki, nie wiemy jak będą się rozliczać, czy wytrwają do końca roku i już taka kasa. Gdyby dziewczyny dostały 20-30 tysięcy zł to spoko, ale 63? Zobaczycie, że wydawać będą na siłę lub będą zwracać kasę. Uważam, że Bzura winna dostać dużo więcej czyli 140-30=110 tysięcy. Wtedy tłumaczenia burmistrza byłyby wiarygodne. Dziwne, że on o sporcie wie tyle ile przedszkolak a decyduje o przydziale . Boże chroń nas przed taką władzą!!!

 • Gn4

  Co wy możecie wiedzieć o siatkówce w Naszym Miaście? Niżej jest artykuł, z którego wynika, że trener Zawierucha musiał podjąc pracę w Ozorkowskim Pogotowiu i jakoś nikt tego nie skomentował. Gdyby siatkarze dostali więcej dotacji, to trener Zawierucha mógłby godnie żyć, a tak musi tułac bóg wi gdzie. O!

 • M4L1N4

  Gn4 – mistrz ciętej riposty 🙂

 • Guest

  gdzie tu widzisz ripostę cieciu?

 • ja

  ale widac ze dziewczyny zaczxely i maja osiagniecia to dlaczego maja nie dostac porzadnej kasy? gdyby nie pokazywaly nic specjalnego to tak. ale czy wy widzieliscie jak one graja? polowa na pewno nei widziala co one potrafia. Awansowaly do II ligi i teraz bedziemy liczyc kilometry itp skoro tylko tym sie zajmujecie!! masakara!! ludzie z jednego miasta a taka nienawisc maja do siebie. gdyby na to inny popatrzyli to by ich zal ogarnal.

 • Mikołaj Kopernik

  Rocznik 88, 91/92 też bardzo ładnie grał , zdobywająć III miejsce MP, szkoda , że nikt wtedy im nie dał ze stu tysięcy, przecież też łądnie zaczęli 🙂

 • prawda

  w kazdym roczniku mlodzieży gral ktos przyszlosciowy a ilu ich jest w seniorach? Bzura powinna miec drugą druzyne w 3 lidze

 • Mikołaj Kopernik

  A to nie ma ?

 • jaja

  była i chłopcy też walczyli o awans z tego co mi wiadomo… ale przegrali z Tomaszowem ale już dawno im się skończyła III liga i teraz się skupili na Mistrzostwach Polski. Chłopcy to rocznik 91/92. Którzy mają silne charaktery i na pewno coś osiągną tak jak to było w latach poprzednich. IV III i VI miejsca w mistrzostwach polski… bo na szczeblu województwa osiągnęli już wszystko co było możliwe 🙂

 • prawda

  to nei był drugi zespół tylko ta 3 liga byla stworzona(na jeden rok) po to zeby juniorzy ogrywali sie jak najwiecej aby osiagnac cos w mp

 • laska

  szkoda że tu się nikt nie podpisuje z imienia i nazwiska 🙂 Ozorków będzie miał męska i żeńską drugą ligę i trzeba się cieszyć 🙂

 • Guest

  Ludzie, tu nie chodzi o konflikt między męską a żeńską siatkówką, bo na pewno takowy nie istnieje. Tu chodzi o niezrozumiałą decyzję rządzących jeszcze tym miastem. Wyżej padły interesujące pytania do burmistrza i komisji i bardzo jestem ciekaw odpowiedzi. Jak Ci ludzie mogą spać spokojnie z czystym sumieniem. Tabliczka na Adamówku i bruk na Wyszyńskiego nie są powodem do dumy, a teraz jeszcze to… WSTYD !!

 • OK

  Najeżdżacie na dziewczyny, ale one nie są winne temu, że dostały takie pieniążki. Cóź wystartowały w konkursie, miasto przyznało taką, a nie inną kwotę i koniec. Jeszcze raz mówię, dziewczyny nie są temu winne. Pozdrawiam Bzurę, UKS, a nawet TUR 🙂

 • koles

  konkurs byl rozstrzygniety na podstawie zlozonych ofert. wszystko bylo przedstaweione na poczatku. tu nic nie bylo na ladne oczy. gdyby bylo na ladne oczy to UKS by dostal 140 tysiecy. swietnie zaczely wiec dlaczego ich nie wspierac? skad wiecie czy nie osiagna wielu sukcesow na wysokim szczeblu? jak mialy grac ze szczecinem to tez byly komentarze ze nie wygraja bo tamte maja blok i rozniosa UKS a tutaj niespodzianka. UKS zajebisty jest :-)) kiedys kibicowalem Bzurze, bylem na kazdym meczu ale kibive Bzury pokazuja ze nie szanuja nikogo innego tylko swoje pieniadze. za kase gotowi sa wyzwac wszystkich dookola. to jest smieszne i jednoczesnie wkur…

 • Do kolesia

  Daj se siana i nie przychodz więcej na mecze Bzury,zyjesz w wolnym kraju.

 • szymon

  popieram nikt ci nie mowi komu masz kibicować byłem na dwóch meczach dziewczyn i powiem tak jeżeli ktoś zna się chociaż troche na siatkówce to napewno bedzie wolał popatrzeć na mecz w tv niż iść na jakże pasjonujący mecz 2 ligi kobiet okraszony jakże ciekawymi wymianami trzymający w napięciu od pierwszego do ostatniego puntu heh

  • rodowita ozorkowianka

   poziom naprawdę średni, bo jeśli porównamy
   wiek „dziewuszek”- rywalek UKS-u
   i średnią wieku naszych zawodniczek to mecze powinny wyglądać inaczej a nie jeszcze sędziowie często im pomagają… lekka przesada

 • Reina

  Ja damskiej nawet nie oglądam na poziomie reprezentacyjnym , ponieważ damska gra to żenada. Z 15:o się robi po 15 a za chwilę znowu 25:15. Albo błędy jak kadeci…

 • Mikołaj Kopernik

  100 !

 • Guest

  101!

 • M

  i RUDY 102 😀

 • Guest

  [quote]szkoda że tu się nikt nie podpisuje z imienia i nazwiska 🙂 Ozorków będzie miał męska i żeńską drugą ligę i trzeba się cieszyć :-)[/quote]
  Jasne, święta racja !