Bagno na ulicy Kochanowskiego

17
106

„W tym roku zima nas zaskoczyła”. Te słowa nikogo już nie dziwią. Coroczną tradycją stał się fakt, że ludzie wychodzą przed swoje domy z łopatami, i odgarniają śnieg „jak mogą najlepiej”, bo do pracy jechać trzeba, bo dzieci do szkoły iść muszą, bo ktoś z rodziny zachorował i lekarz potrzebny…

W taka pogodę nikt z własnej nieprzymuszonej woli nie wychodzi z domu, bo i po co?

Od urodzenia mieszkam przy ulicy Jana Kochanowskiego w Ozorkowie. Okolica cicha i spokojna ale co mi po tym, skoro z domu ruszyć się nie mogę?
Każda próba wyjścia gdziekolwiek kończy się tak samo- przemoczone buty, skarpetki, błoto do kolan i pretensje dlaczego nikt z tym nic przez tyle lat nie zrobił?

Szczyt nerw dopadła mnie kilka dni temu wieczorem, kiedy to moje auto stanęło w poprzek ulicy i dalej, jechać już nie chciało.  Trzeba było pchać. Koleiny są tak duże, że auto nie jest w stanie przejechać między nimi.. Jeden sąsiad urwał zderzak, drugi tłumik, trzeciego też pchali, bo w błocie się zakopał…

To jest nasza uliczna codzienność.

 

{gallery}/news/2010/2/ulica/{/gallery}

Mieszkańcy tej części Ozorkowa pisali petycje do Pana Burmistrza już nie raz, prosili o pomoc… a tu.. zima przyszła a spycharki do śniegu jak nie było tak nie ma ! Raz, czy dwa z łaski swojej przejechała, bo na końcu ulicy jest ujście wody i odpowiednie służby dojechać tam musiały. Ten kawałek drogi od lat straszy swoim wyglądem w okresie zimowo – wiosennym..

A i latem nie jest wcale lepiej… Dziury, które porobiły przejeżdżające tędy tiry, są po dziś dzień . I nadal przypominają o sobie, bo ominąć się ich nie da… Obok ulicy Kochanowskiego biegnie ulica Wodna i Reja… Na żadnej z nich nie ma asfaltu.. Żeby chociaż szlaką je wysypano, żeby ludzie którzy miastem rządzą, przestali w końcu robić wszystko tylko wokół siebie i swoich znajomych.

Gdyby na Kochanowskiego mieszkał ktoś ważny… Gdyby na Kochanowskiego mieszkał Pan Burmistrz, to pewnie miejsce i pieniądze na prywatne lotnisko dla niego by się znalazły, bo stąd kawałek do Urzędu Miasta jednak jechać trzeba… Zastanawiam się, czy Pan Giziński byłby zadowolony, gdyby tak chociaż raz dziennie w wypastowanych bucikach i w spodniach w kant przeszedł się tym kawałkiem drogi, którego my mieszkańcy ulicy Kochanowskiego pokonujemy kilka razy dziennie.

A tuż obok naszego nieszczęścia wybudowano Aleje Unii… Udana inwestycja nie ma co… W końcu młodzież ma się gdzie ścigać, w końcu dzieciaki mają gdzie  radia ustawiać i ćwiczyć swój taniec. W końcu jest gdzie rzucać butelki po piwku i nie tylko….    No i od czasu do czasu słupek wyrwać można… Ile rzeczy można by zrobić za te pieniądze… Ile dróg naprawić… Ale po co się męczyć ? Chociaż teraz, pod koniec kadencji, może jednak uda się nam pomóc i doprowadzić drogę do porządku…. ? Jak Pan myśli, Panie Burmistrzu… ?

Ewelina Bartczak

 • Guest

  To jeszcze nic:D na wiejskiej za zalewem w stronę kowalewic przejechał tylko czołg, na granicznej amfibia, bo woda sięgała 40cm…

 • fenx

  Prawdziwy poligon:/ może wojsko od Was wynajmie?

 • MIeszkańcy do łopat…w nas jest siła.Nie czekajcie tylko do roboty.Na Koziej Nodze jest podobnie!!!!!Razem możemy zrobić duzo ,więc do dzieła Ziomale!

 • smoq

  przecież mamy RADIO OZORKÓW! :0

 • mieszkaniec

  Proponuje się zastanowić jakie władze wybieramy ,a wtedy moze problem zniknąć.
  I będziecie wiedzieć ,ze żyjecie w XX1 wieku.

 • Chętnych do brania pieniędzy podatników jest zapewne kilku.A robić nie ma komu!Zapomniano już co było klika lat temu? Zaniedbania z tamtegookresu odbijają się -właśnie chociażby przez te podtopy itd.Nie wierzą , ze ktoś taki który nic w życiu nie zrobił( całe życie skakał ze stołka budżetówki) teraz olśnił!

 • danek79

  Mieszkam na ulicy wodnej.Z powodu zawalonej śniegiem drogi przez kilka dni nie było mowy o wydostaniu się z domu samochodem.OPK tak odśnieżało ,że droga była i tak nieprzejezdna,a pieniądze na to poszły na pewno.To za co i na co my płacimy podatki….?Pozdrowienia dla burmistrza.

 • gość

  W słowach waszych gorycz, a moc swą okażcie w zbliżających się wyborach gdyż dróg takich w naszym mieście jest dużo nawet ta pana burmistrza jest fatalna dobrze że mieszka na górce bo na dołku amfibią by musiał do pracy się przemieszczać. Nigdy on biedny butów nie ubrudzi bo na piechotę z chodzeniem u niego na bakier.
  Moja dobra rada nie PŁAĆCIE PODATKÓW OD NIERUCHOMOŚCI nie mają prawa ich pobierać bo niezapewnianą prawidłowego dostępu do drogi publicznej.

 • gość

  Jaki przykład nasze miasto bierze z miast i gmin sąsiednich w których chociażby w jakimś stopniu drogi się buduje, u nas nic kasa unijna

 • User

  Sprawa Kochanowskiego.. Pada śnieg momentalna slizgawka i nic z tym nie robią. Pług widziałem dwa razy a śnieg z chodników tworzył 1,5 góry na poboczu. Żenujące jest też skrzyżowanie bo dwie asfaltowe ulice są połączone piachem i taką dziurą, że gdy się wjedzie w nią widać tylko antene CB! Pierwszeństwo ma droga tam droga gruntowa! A zdecydowanie pierwszeństwo powinno przebiegać Lipowa (asfalt) – Kochanowskiego (asfalt).

 • User

  Mam sportowy zawias w samochodzie. Zapraszam do przejazdu ze mną ulicami Kochanowkiego, Zagajnikowa, Wodna.. Oczywiście z dozwoloną prędkością 50/h :-)Wrażenia lepsze niż na rollercosterze a poduszki silnika i odboje amortyzatorów i tak kupuje hurtem! Może powinienem za każde uszkodzenie auta z przyczyny wadliwej nawierzchni domagać się pieniedzy, może wszyscy tak powinniśmy.

 • Joł czikirał

  No przecież masz prawo do odzyskania pieniędzy za zniszczony samochód w dziurze.

  • User

   Kiedyś zgłaszałem, że pijany człowiek zatacza się na ulicy i nie było reakcji po 0,5h a co dopiero do uszkodzenia auta.. paliwo na ogrzewanie auta i pozotaje czekać no i golić codziennie.

 • czarna_zoska

  Jak wybierzemy „babę” to moze porządek w miescie zrobi:-)

 • kolega

  Ludziska wczoraj troche pojezdzilem po wojewodztwie i takiego bagna tonie ma nikt bowiem jakas gospodarnosc widac osob tam rzadzacych jak nie ma asfaltow na dtogach to jest wysypane tluczniem odp. klasy i jest odp. organizacja ruchu po tych drogach, bo u nas jest bagno i pociskaja po nim jeszce tiry tworzac koliny siegajace swoja głebokościa „autostrady rosyjskiej”-zycze powodzenia ekipie rzadzacej -partaki

 • kolega

  !!!!!akcja zbiorowo nie placimy podatkow od nieruchomosci!!!!!!

 • AśQ

  taaak, wybudowali Unii Europejskiej i rewelacyjny chodnik, gdzie w największe śniegi jak zasypało tak nikt odśnieżyć nie przyszedł. Nawet posypać piaskiem nie było komu. Odśnieżali raz – mniej więcej w lutym, wtedy ich widziałam, ale pech chciał, że znowu spadł śnieg i znowu zasypało, i znowu po 4 dniach przyszli, to jedynie piaskiem posypali tam gdzie ludzie lekko ‚ugnietli’. Szczytem geniuszu było odśnieżanie tej ulicy tak, że zaspy zrobiły się na miejscu gdzie powinno być przejście dla pieszych (było tam, ale pod 10 cm zbitego śniegu oczywiście tego nie widać). Może władze myślą, że w każdym domku mieszkają sprinterzy? Nie wiem, ale polecam obejrzeć atrakcję jak spadnie deszcz lub nadejdą roztopy: ocean spokojny na skrzyżowaniu ul. Lipowej z ul. Reja, na ‚dzień dobry’ Piekarni państwa Kaźmierczaków.