Obwodnica w sądzie

23
54

Ważą się losy jednej z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji w Ozorkowie – ulicy Unii Europejskiej. Droga, która miała być obwodnicą dla miasta i dojazdem do ozorkowskiej strefy ekonomicznej, do dziś nie spełnia roli. Brakuje jej odcinka łączącego ją z ulicą Maszkowską, czyli wylotem na krajową "jedynkę".

Budowa drogi od samego początku napotykała trudności. Najpierw powstał odcinek, który przez rok nie miał żadnego utwardzonego wylotu. Wybudowano też rondo, które służyło głównie deskorolkowcom, a wieczorami odbywały się tam nielegalne wyścigi młodych kierowców. Po jakimś czasie miasto dobudowało brakujący odcinek, dzięki któremu można było z ulicy Unii wyjechać na Nowe Miasto. Wciąż jednak brakuje drugiego wyjazdu, przez co z tej trasy mało kto korzysta. Nie przejedzie tu ciężarówka, bo most na ulicy Południowej, który trzeba pokonać, chcąc wydostać się z pechowej obwodnicy, nie ma odpowiedniej nośności.

Władze miasta od lat próbują pozyskać unijne środki na dokończenie budowy, ale z mizernym rezultatem. Mimo nazwy ulica Unii nie ma szczęścia do unijnych dotacji. Ostatnio dokończenie inwestycji wzięło na siebie Starostwo Powiatowe, ale i ono natrafiło na problemy.

Urząd Marszałkowski rozpa trujący wniosek zwrócił uwagę, że część działek, po których miałaby przebiegać obwodnica, ma nieuregulowany stan prawny. Nikt z władz miasta tego wcześniej nie zauważył.

Nasz wniosek został odrzucony, ale odwołaliśmy się od tej decyzji – mówi Małgorzata Cybart, rzecznik prasowy zgierskiego starostwa. – Odwołanie nie zostało uwzględnione. Mimo wszystko skierowaliśmy sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który nakazał Urzędowi Marszałkowskiemu ponowne rozpatrzenie wniosku. O ile Urząd Marszałkowski zmieni zdanie, budowa brakującej części ulicy Unii Europejskiej wraz z nowym mostem na Bzurze rozpocznie się w przyszłym roku.

Bliżej Ciebie, 31.10.2009
Tekst: (JAZ)

 • KACZUSZKA:

  cytat: ” nikt z władz miasta tego nie zauważył”. ciekawe jest jedno- to właściwie czym się te władze miasta zajmują oprócz pobierania wynagrodzenia za nic nierobienie? oj panie burmistrzu…nieładnie… a tyle pan na początku kadencji naobiecywał … ..wstydz sie pan wstydz…

 • vanclaw

  wstydź się pan wstydź,- to…..mało powiedziane.

 • mieszkniec

  Człowiek bez wstydu – i tak to po nim spłynie a admin usunie zniewazające jego „pana” komentarze

 • kaczuszka

  a może w 2010 roku dobrze się ludziska zastanowią zanim wybiorą??? proszę przemysleć i wybierać ludzi z klasą a nie karierowiczów po raz 3!!!

 • k4rpiu

  wzmianka o deskorolkowcach – Mi odpowiada, jest gdzie jezdzic maly ruch chociaz i dobra nawierzchnia :DDDDDDDDDDD

 • mieszkaniec

  klecha na mszy powie na kogo głosować chociazby za to skrzyzowanie pod kosciołem a mohery zrobią reszte 🙁

 • User

  „a wieczorami odbywały się tam nielegalne wyścigi młodych kierowców. Po jakimś czasie miasto dobudowało brakujący odcinek, dzięki któremu można było” jeszcze szybciej jeździć ;P Rondo nadaje się tylko dla osobówek i po co były dwa pasy ruchu.. chyba tylko do jednego.

 • mieszkaniec

  Aleja unii była typową kiełbasą wyborczą ,bo kto zaczyna budowe domu od dachu ?
  Najpierw należało zająć sie połączeniem z ulicą maszkowską i mostem na południowej ,ale nikt z władz naszego miasta nam na to logicznie nie odpowie czemu tak jest …

 • mieszkaniec

  A przypomne ,ze most przed budowa alei miał znak o przepustowości 6t ,a po wybudownie w cudowny sposob znak sie zmienił na 12t co z pewnością znacznie wzmocniło most 🙂 Nadal to jednak nie zmienia faktu ,ze ciężarówki nie mogą tamtędy jeździć i ulica nie spełnia swojej pierwotnej roli.Nasuwa sie ,więc pytanie dokąd my dąrzymy ,a raczej na co idą nasze pieniądze ,bo to przecież z NASZYCH podatków tą drogę wybudowano z uwzględnieniem dotacji z Unii Europejskiej ,ale to też jakby nie patrzec nasze pieniądze. Daje to okazje do refleksji w zbliżających sie wyborach .

 • myśący

  Mnie matematyczka zawsze mówiła „najpierw pomyśl, później rób”. Nasze władze najpierw robią a później już nie myślą i stąd takie bezsensowne wydawanie naszych pieniędzy.

 • TAURUS

  👿 Jacy miesz(k)ańcy tacy włodarze. :woohoo: Koleś dla kasy wpuścił Was w maliny ( ślepą drogę ) a wy i tak za rok jak barany pójdziecie na niego głosować. A dobrze Wam tak.

 • ZASMUCONY

  smutno mi ze wyjazd z małachowskiego jest tak kiepski bo jakis mądry inaczej na wyjeździe z tej drogi namalował sobie wysepke i już tak zostało wiec teraz albo łamiemy przepisy albo trzeba czekać na światłach i zawracac na nich lub jadąc od drugiej strony zawracamy na rondzie cudowny pomysł

 • nobody

  Może o to właśnie chodziło…żeby karać mandatami za łamanie przepisów. I kaska leci 🙂

 • Dominik1991

  Trzeba przejrzeć na oczy przed wyborami

  🙂

 • benhacker

  [quote]:evil: Jacy miesz(k)ańcy tacy włodarze. :woohoo: Koleś dla kasy wpuścił Was w maliny ( ślepą drogę ) a wy i tak za rok jak barany pójdziecie na niego głosować. A dobrze Wam tak.[/quote]

  A pewnie dobrze Wam tak hahahahaha 🙂
  Ozorków niezła wiocha, roboty ni ma, a miasto straszy brzydotą. Mała Łęczyca już 10 lat temu nas prześcignęła – mądrzy włodarze, mądrzy mieszkańcy, wiedzą na co płacą podatki, mają świadomość swego.

 • Dominik1991

  Mistrzu widać ,ze mało wiesz ,bo łęczyca jest powiatem i dzieki temu ma pieniądze z „podatków” nasze ida do starostwa zgierskiego i dopiero tam sa rozdzielane 🙂
  więc wiele zależy od zaradności władz naszego pięknego małego miasteczka 🙂

 • zawiedziony

  Zblizają sie wybory, po czym to widać?
  ano po tym że zaczęto wykładać kostką ulice tylko że to nie jest inicjatywa naszego burmistrza tylko powiatu a burmistrz sie chce pod to podczepić.
  Dlaczego inne miasta w regionie takie jak Aleksandrów, Łęczyca, czy choćby Uniejów kwitną i rozwijają się? Ano bo mają dobrego gospodarza, spytajcie sie naszego ile pieniedzy udało mu sie załatwić z Unii, co on i jego zastepca przez te dwie kadencje zrobili dobrego dla tego miasta, NIC. No moze z wyjątkiem umieszczenia swoich rodzin, bliskich, pociotków i znajomych na stanowiskach w urzedzie miasta i placówkach które mu podlegają.
  Nasze miasto jest w tyle o dwie jego kadencje. Młody, zdolny, tylko do czego? studiów nie udało mu sie skończyć, prawa jazdy też nie zrobił, myślę że najwyższy czas ażeby wrócił na swoje dawne stanowisko bo moze tam się sprawdzi jako manager.
  Czas najwyższy szukać nowego włodarza bo wszyscy z tego miasta uciekną.

 • Dominik1991

  Kolego zgadzam się z Tobą w 100%
  Okoliczne miasta korzystają z szans jakie daje nam unia europejska np zdobywają fundusze i budują orliki 🙂
  No cóż życzę tylko mieszkańcom mądrego i przemyślanego w nadchodzącym roku .

 • Dominik1991

  Wyboru rzecz jasna B)

 • sand

  Obecny burmistrz juz pogodził sie z tym ze jego dni są policzone tylko aby kolejny nie był jego pokroju 🙁

 • Dominik1991

  Serdecznie życzę mojemu miastu kompetentnej osoby na tym stanowisku 🙂

 • sand

  potrzebna nam jest osoba, która robiłaby wszystko dla tego miasta z pasją a nie tylko liczyła na profity .

 • vanclaw

  no to głosujcie na mnie- rdzennego mieszkańca Ozorkowa z dziada pradziada