Niebezpieczny TBS

12
80

Niedokończony blok TBS w Ozorkowie to ulubione miejsce zabaw młodzieży z pobliskich osiedli. Często widać młodych ludzi biegających po dachu albo wychylających się z okien budynku.

Nie dalej jak wczoraj widziałam dwie dziewczyny, które siedziały na dachu i majtały beztrosko nogami – opowiada Maria Hartman, mieszkająca nieopodal bloku. – Aż mi ciarki po plecach przeszły, niechby tak która straciła równowagę…

Prezes zgierskiego TBS, które blok zaczęło budować 5 lat temu i nigdy go nie ukończyło, dobrze zna problem. – Co jakiś czas zamurowujemy drzwi i okna na parterze, ale ktoś je systematycznie rozkuwa. Przecież nie postawimy tam strażnika. Teren jest ogrodzony, oznakowany, budynek zabezpieczony. Jak ktoś bardzo chce tam wejść, to i tak to zrobi.

TBS nie zamierza na razie kończyć budowy bloku. – Na rynku panuje kryzys, nie sprzedalibyśmy teraz tylu mieszkań – mówi prezes Jacek Walewski.

Poczekamy na lepsze czasy i dokończymy obiekt. Będą to mieszkania TBS, ale już według nowej formuły prawnej, z możliwością wykupu po 15 latach. Myślę, że wtedy chętni się znajdą. Kiedy to jednak nastąpi, nie umiem obecnie określić.

Express Ilustrowany, 25.08.2009
Tekst: (JAZ)

 • Guest

  a czemu ten budynek jest niebezpieczny? bo pusty? bo dzieciaki biegają po nim gdzie chcą?
  strasznie niebezpieczne są szkoły bo na przerwach dzieciaki biegają gdzie chcą, czasem nawet podczas zajęć wydarzy się jakiś wypadek, czasami ktoś coś złamie lub sobie uszkodzi więc niech ktoś napisze artykuł że szkoły trzeba zamurować i zabronić tam wejścia
  a jakie niebezpieczne są ulice – zamknąć
  place zabaw tu też zdarzają się wypadki – zamknąć, sport same kontuzje i urazy – zabronić.

 • Guest

  w szkole raczej żadne dziecko nie wypadnie przez okno ani nie wejdzie na dach gdzie mogłoby spaść…

 • Pelzi

  jesli teren jest ogrodzony i oznakowany, a mimo to nadal tam wchodzi to robi to na swoją odpowiedzialnoś.Chociaż za młodu też się biegało po szkieleci koło przejścia 🙂

 • on

  nie zamykajcie nam ostatniego miejsca w ozo gdzie mozna w spokoju posiedziec! zamiast zamykać niech pan burmistrz w koncu cos otworzy dla mlodziezy!

 • Guest

  taa otworzy xD 3 lata plac remontuje.. Może przed wyborami coś zaproponuje.. a potem będzie cisza.. Aż do następnych wyborów 🙂

 • ja

  z tego co wiem to burmistrz nie musi się starać o względy bo i tak już kandydować nie może… no chy6ba ze ktoś z jego „świty”…

  • OzoAdmin

   Burmistrz to nie Prezydent. Może kandydować i piastować stanowisko, tak długo, jak długo będzie wybierany przez społeczeństwo.

   • seipher

    Więc miejmy nadzieję, że już nigdy nie będzie!!!

 • anewym

  mieszkam praktycznie przy tym bloku,wierzcie mi wygląda to strasznie, też mam dziecko i nie wyobrażam sobie ,żeby ono biegało po tym bloku, a już na pewno nie po jego dachu…na prawdę TBS stwarzają zagrożenie-kuszą dzieci, młodzież do przesiadywania w nich.

 • Ona:

  Nie wierze żeby robić problem z niewadomo czego :woohoo: Ja tam lubie chodzić 😛

 • monkey

  zburzyc, chce znow usiasc na schodach przy gornej napic sie piwa i ogladac panorame ozorkowa

 • TBSowisz

  Nie zamurowujcie tych drzwi i tak je rozwalą. Nie zabierajcie nam miejsca gdzie możemy posiedzieć w gronie przyjaciół i napić się piwka. Mamy z kumplami super miejscówkę i tam przesiadujemy !