Unijny sukces ozorkowianki

4
46
Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego

Mieszkanka Ozorkowa Agata Włodarczyk pokonała ponad 600 osób z regionu w staraniach o dotacje z Unii Europejskiej na założenie własnego biznesu. Jej pomysł na placówkę opieki nad dziećmi znalazł się wśród 20 uznanych za najlepsze w projekcie „Bądź sobie szefem” Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Konkurencja okazała się ogromna, ale było o co walczyć. Zwycięzcy mogli dostać do 40 tys. zł dotacji na rozkręcenie firmy i dodatkowo 1100 zł miesięcznie w początkowym okresie działalności (do roku), mieli też zapewnione szkolenia z podstaw prowadzenia biznesu, m.in. z obowiązujących przepisów i radzenia sobie w urzędach.

O unijne pieniądze na uruchomienie firmy stara się coraz więcej mieszkańców regionu, w tym z Ozorkowa. Tylko w trzech tegorocznych konkursach ŁARR o 60 dotacji ubiegało się około 1500 osób. Wszyscy musieli m.in. napisać biznesplan, ale przede wszystkim mieć ciekawy pomysł na firmę, a te były najróżniejsze. Wygrały też m.in. portal dla hobbystów gry Pentaque, wirtualna recepcja, klub fitness dla osób starszych oraz produkcja tzw. utensyliów funeralnych, czyli… „wyposażenia” trumien.

Na wspieranie przedsiębiorczości w regionie Unia nie skąpi grosza. ŁARR dostała na trzy projekty 4,5 mln zł z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 • szpiq

  gratulacje i życzę sukcesów w rozwijaniu działalności bo utrzymanie firmy często okazuje się trudniejsze niż pozyskanie dotacji unijnych 😉

 • Kris

  z tymi trumnami, to trochę makabryczne.. 🙂

 • bokszweda

  40 tys? żenujące pieniądze, a jakie eliminacje jakie sito, nasz kraj jest jednak złodziejski…za 40 tys. to sobie mozna rozkręcić rower, a nie biznes

 • mieszkaniec

  No to ak Pan może pomóc ,bo co to jest 40 tysięcy to proszę dorzucić drugie tyle ,bo przeciez co to …
  Eliminacje sito ?
  No pewnie powinni każdemu dawac te żenujace 40 tysięcy i wtedy byśmy mieli kraj biznesu …