Medal dla Burmistrza

12
63

Medalem za Zasługi dla Policji został odznaczony Burmistrz Ozorkowa Piotr Giziński, podczas uroczystości z okazji 90. rocznicy powstania Policji Państwowej, które w Łodzi odbyły się 21 lipca w Muzeum Historii Miasta. Burmistrz Ozorkowa znalazł się w gronie kilku osób z województwa łódzkiego, które otrzymały w tym roku odznaczenie nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Poza Piotrem Gizińskim medale za zasługi dla policji z rąk Wojewody Łódzkiego Jolanty Chełmińskiej, Komendanta Wojewódzkiego Policji Marka Działoszyńskiego i z-cy Komendanta Głównego Policji Andrzeja Treli otrzymali także: Katarzyna Kindykiewicz- Włodarczyk – dziennikarka TVP Oddział w Łodzi, prof. Daria Orszulak-Michalak – Kierownik Katedry Biofarmacji Uniwersytety Medycznego w Łodzi, Cezary Merk – Dyrektor Centrum Poczty Oddziału Regionalnego w Sieradzu, Janusz Serafinowicz – Pełnomocnik do spraw Ochrony Informacji Niejawnych Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz Henryk Waluda – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu.

Burmistrz Piotr Giziński otrzymał Medal za Zasługi dla Policji m.in. za zaangażowanie w wyremontowanie i uruchomienie strzelnicy na terenie Lasku Miejskiego w Ozorkowie. Strzelnica służy policjantom z województwa łódzkiego, którzy w dni powszednie ćwiczą na niej swoje umiejętności strzeleckie, natomiast w weekendy mogą z niej korzystać mieszkańcy Ozorkowa, przede wszystkim członkowie Koła Strzelectwa Sportowego „Komunalni”.
– Przyznanie tego medalu było dla mnie dużym i bardzo miłym zaskoczeniem – mówił burmistrz Piotr Giziński po otrzymaniu odznaczenia – To dla mnie zaszczyt, że Komendant Wojewódzki Policji docenił działania Miasta Ozorkowa na rzecz ponownego otwarcia strzelnicy, która służy zarówno policji, jak i mieszkańcom. 

Podczas akademii w Pałacu Poznańskiego wybrani policjanci z województwa łódzkiego otrzymali odznaczenia państwowe i resortowe oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Medale za Długoletnią Służbę wręczono 68 funkcjonariuszom, odznakami „Zasłużony Policjant” uhonorowano 54 osoby. Komendant Wojewódzki Policji Marek Działoszyński podziękował także przedstawicielom instytucji i organizacji, które wspomagają funkcjonariuszy w działaniach na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom województwa łódzkiego.

Uroczysta akademia była uwieńczeniem łódzkich obchodów Święta Policji, które rozpoczęły się o 8.45 apelem przy „Pomniku Poległych” na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Następnie, po mszy świętej w łódzkiej archikatedrze, złożono kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Po godzinie 12-ej łódzcy funkcjonariusze przemaszerowali w uroczystej paradzie ulicami Łodzi do Urzędu Miasta przy ul. Piotrkowskiej, gdzie otwarto wystawę fotograficzną pt. „90 lat Policji”.

źródło: http://ozorkow.info.pl/?p=855

 • m.

  haha za ten ten zlodziej dostaje medale nie kumam

 • ….

  ja też nie .

 • Guest

  Czego nie rozumiecie, przecież jest napisane za wyremontowanie strzelnicy w lasku na której strzelają policjanci oraz członkowie koła „komunalni” czyli takie kółko strzeleckie istniejące przy OPK. A ponieważ Ozorków to małe miasto to wszyscy pewnie wiedzą jakie są koligacje rodzinne tudzież powiązania pomiędzy burmistrzem a prezesem opk. Kiedyś p. prezes był opiekunem tego kółka strzeleckiego czy nadal tak jest?

  • Guest

   owszem jest

 • Prezesiunio

  A kto jest prezesem OPK ?

 • gość

  prezesem OPK jest Krzysztof Gawroński

 • Guest
 • claqueur

  nie rozumiem dlaczego osoby, które maja wiedze, umiejętności, wykształcenie i doświadczenie nie piastuja w Ozorkowie odpowiednich stanowisk, przede wszystkim w Urzedzie Miasta, w zamian mamy bande nie powiem jakich osób, których działania wprawjaja mieszkańców w obłęd…dramat, wystarczy popatrzec np. na Łeczyce – jest o 100 procent lepiej zarządzanym miastem-widac to golym okiem…pozdr

 • obywatel

  Myslalem za tacy ludzie pchaja sie na to stanowsko po to zeby cos z mienic w naszym miescie za wszelka cene. A prawda jest taka ze robia to tylko dla pensji, stanowiska, lapowek itd.

 • szczepan

  mam sprzeczne wiadomosci co do gci….czy ktos wie co z ta placowka?

 • OzoAdmin

  [quote]mam sprzeczne wiadomosci co do gci….czy ktos wie co z ta placowka?[/quote]
  GCI zostało rozwiązane jakieś 2 miesiące temu.

 • zawiedziony

  Zainteresujcie się jak wygląda zatrudnienie w Urzędzie Miasta i placówkach podległych burmistrzowi.
  Ile osób z rodziny burmistrza, p.Skrupskiego, p.Gajosa i innych związanych z burmistrzem pracuje w tych placówkach, to dopiero jest ciekawe.
  Porządek w tym mieście morze zrobić tylko osoba z poza tego miasta.