Oddaj krew w Tesco i uratuj życie w Ozorkowie!

8
63
Oddaj krew w Tesco i uratuj życie w Ozorkowie!

Już w najbliższą sobotę 18 lipca, od godz. 10 do 14, w Tesco w Ozorkowie przy ulicy Wyszyńskiego 30 będzie można honorowo oddać krew na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Centrum zaopatruje w krew szpitale w całym województwie łódzkim. Zbiórka krwi w Ozorkowie to jedna z blisko 100 akcji honorowego krwiodawstwa, które zaplanowało Tesco w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Pomóż – Oddaj Krew!” Odbywa się ona pod patronatem Narodowego Centrum Krwi.

Na problemy związane z brakiem odpowiedniej krwi do transfuzji cierpią wszystkie polskie szpitale. Ten problem szczególnie objawia się w okresie letnim, kiedy podczas podróży wakacyjnych przydarza się dużo więcej wypadków samochodowych. Dlatego sieć Tesco, w ramach działań społecznie odpowiedzialnych, zobowiązała się do przeprowadzania blisko 100 akcji honorowego krwiodawstwa przy swoich sklepach w całej Polsce.

Wszystkie akcje zbierania krwi w Tesco odbywać się będą przy współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krew, w zależności od miasta, pobierana będzie w specjalnym ambulansie RCKiK na parkingu lub na wydzielonym miejscu w danym sklepie. Pobieraniem krwi zajmą się specjaliści z Centrów Krwiodawstwa.

W ozorkowskim Tesco przy ulicy Wyszyńskiego akcja pobierania krwi odbędzie się już 18 lipca w najbliższą sobotę . Wszystkie osoby, które chciałyby oddać krew mogą zgłaszać się do ambulansu RCKiK, który zaparkuje przed sklepem w godzinach od 10.00 do 14.00.

 • Pierwsze zbiórki krwi organizowane przez Tesco i Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) odbyły się w dniach 13 i 14 czerwca 2009 podczas Światowego Dnia Krwiodawcy. Akcje te rozpoczęły uroczyście projekt „Pomóż – oddaj krew”, który zakłada promocję idei honorowego krwiodawstwa, we wszystkich 300 sklepach Tesco w całej Polsce oraz organizację prawie 100 zbiórek krwi w okresie od połowy czerwca do końca października. Całej akcji patronuje Narodowe Centrum Krwi.
 • Inauguracja akcji odbyła się w 18 miastach. Rano na parkingi wjechały specjalne ambulanse i stanęły punkty informacyjne RCKiK, w których można było honorowo oddać krew. Łącznie udało się zebrać 271 litrów krwi.
 • Do tej pory, podczas 35 honorowych zbiórek w sklepach udało się zebrać łącznie 397,5 litra krwi.
 • Guest

  Wiecie co? Wstyd mi było, że w całym Ozorkowie nie znalazło się jedynie 10 osób, które oddały krew. Ilu z Was nie chciało się ruszyć tyłka z domu, bo za gorąco i lepiej przed kompem posiedzieć? Oby nigdy żadnemu z takich dziadowskich leserów krew nie była potrzeba. Zdrowia życzę!

 • aa

  oj wstyd jakich mało… na zakupach w tesco pół ozorkowa a poświęcic 15 min na oddanie krwi juz za ciezko było…

 • [quote]Wiecie co? Wstyd mi było, że w całym Ozorkowie nie znalazło się jedynie 10 osób, które oddały krew. Ilu z Was nie chciało się ruszyć tyłka z domu, bo za gorąco i lepiej przed kompem posiedzieć? Oby nigdy żadnemu z takich dziadowskich leserów krew nie była potrzeba. Zdrowia życzę![/quote]
  Szkoda, że akcja nie wypaliła. Należy sądzić, że już nigdy więcej do Ozorkowa nie zawita taka akcja.

 • Guest

  Chciałam podziękować adminowi za to, że wstawił info o akcji. W Tesco nie można się było nawet dowiedzieć o której godzinie będzie stał autobus… Informujcie nas o dobrych rzeczach.

  • ?

   W tesco byl plakat i na drzwiach i w srodku takze. Sposptrzegawczosc by sie przydala;-)

 • Guest

  Masz na stronie jak wół 10-14, poza tym trzeba wiedzieć kogo pytać^^

 • cierpliwy II

  [quote]W tesco byl plakat i na drzwiach i w srodku takze. Sposptrzegawczosc by sie przydala;-)[/quote]

  dokladnie trzeba otworzyc oczy – to przede wszystkim do przeciwników tesco w ozo

 • Guest

  Mądrale. Pytałam w momencie, kiedy pojawiły się ulotki w sklepie. I nikt tam niczego nie wiedział.
  A Wy? I co z tego, ze przeczytaliście? Byliście?
  Jeszcze raz dzięki dla admina 🙂 To jest dobra robota.