Jakie były Dni Ozorkowa 2009?

46
90

Mieszkańcy Ozorkowa potrafią się wspaniale bawić, nie przeszkadzają im nawet chmury, deszcz i wiatr – mogliśmy się o tym przekonać podczas Dni Ozorkowa 2009. Coroczne święto miasta zgromadziło kilka tysięcy osób – mieszkańców Ozorkowa i okolicznych miejscowości. 23 maja, w sobotę, mimo pochmurnego nieba i opadów deszczu, wokół sceny przy ul. Unii Europejskiej, już około godz. 14-ej zaczęła gromadzić się publiczność. Na dobry początek zagrała Orkiestra Dęta, a później mogliśmy podziwiać występy artystyczne dzieci i młodzieży z terenu naszego miasta: przedszkolaków, młodzieży szkolnej, podopiecznych ozorkowskich ośrodków kulturalnych, organizacji i stowarzyszeń. Niewątpliwą atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych, były karuzele wesołego miasteczka i liczne stoiska z zabawkami. Dorośli chętnie korzystali z oferty ogródków gastronomicznych, gdzie można było ukoić pragnienie, posilić się i odpocząć.

Zobacz galerię zdjęć na stronie umozorkow.pl – http://ozorkow.info.pl/?p=772

 

Natomiast na scenie, po występach dzieci i młodzieży, pojawili się muzycy z Rock Band Music, którzy rozgrzali publiczność znanymi rockowymi i bluesowymi hitami. Przed godziną 20-ą wszystkich mieszkańców przywitał burmistrz Piotr Giziński i oficjalnie rozpoczął Dni Ozorkowa 2009. Razem z gospodarzem miasta na scenie pojawiła się posłanka Joanna Skrzydlewska, która wręczyła młodym piłkarzom z klubu Tur Ozorków stroje sportowe. Wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń życzył w imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego Włodzimierza Fisiaka radny sejmiku wojewódzkiego Tomasz Kupis.
Po oficjalnym otwarciu imprezy rozpoczął się koncert grupy Milano – popularnego zespołu discopolowego, który rozśpiewał i roztańczył publiczność. Gorący aplauz wywołał też występ trzech utalentowanych i uroczych dziewczyn z New Angels, które zaprezentowały publiczności znane przeboje najpopularniejszych wokalistek, takich jak Jennifer Lopez czy Britney Spears. Około północy mogliśmy podziwiać pokaz Teatru Ognia, a chwilę później sceną zawładnęli znani didżeje z Alchemist Project. Sobotnia zabawa trwała do blisko 2-ej w nocy.

W niedzielę, podczas drugiego dnia festynu, atrakcji również nie brakowało. Imprezę rozpoczęły występy dzieci i młodzieży z Ozorkowa, później najmłodsi obejrzeli spektakl pt. „Wilk i Zając”. Po konkursach dla publiczności, uhonorowano zwycięzców imprez sportowych, organizowanych w ramach Dni Ozorkowa. Burmistrz Piotr Giziński wręczył puchary i dyplomy najlepszym zespołom Powszechnych Zawodów Strzeleckich, Turnieju Piłki Nożnej i Turnieju Piłki Siatkowej. Po wręczeniu nagród przyszedł czas na kolejne atrakcje. Dzięki grupie ABBA Show czyli czwórce muzyków ze Szczecina do złudzenia przypominających legendarny szwedzki zespół, publiczność miała okazję wysłuchać hitów wszech czasów. Uwieńczeniem Dni Ozorkowa był występ Carpe Diem i Szymona Wydry, który zaprezentował znane wszystkim przeboje.

Organizatorem Dni Ozorkowa 2009 był Urząd Miejski w Ozorkowie. Burmistrz Piotr Giziński i pracownicy Urzędu Miejskiego dziękują wszystkim sponsorom, instytucjom, firmom i osobom prywatnym, które pomogły w przygotowaniu Dni Ozorkowa.
– Zorganizowanie święta miasta; imprezy, na której wspaniale bawiło się kilka tysięcy osób, byłoby bardzo trudne, gdyby nie pomoc wielu firm i instytucji – mówiła koordynatorka imprezy Lidia Elert z Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Ozorkowie – dlatego w imieniu swoim i burmistrza gorąco dziękuję tym wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i zapewnieniu bezpieczeństwa podczas Dni Ozorkowa 2009.

Sponsorzy:

„Familia Land” – Wesołe Miasteczko, FHU „Relax”, Sanitec KOŁO Sp. z o.o. w Ozorkowie, Ceramika Tubądzin II Sp. z o.o., Polska Woda Sp. z o.o., PSS „Społem”, Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o., INTERPRINT Polska Sp. z o.o., GETIN Bank, Bank Spółdzielczy, GS „Samopomoc Chłopska”, Wyższa Szkoła Informatyki w Łodzi, Hurtownia Spożywcza „DANA” w Ozorkowie, Unijne Centrum Odszkodowań Sp. z o.o. w Łodzi, Zakład Masarski Józef Laszkiewicz, Ubojnia Laśkiewicz, Zakład Piekarniczo – Ciastkarski „Piotruś”, Zakład Piekarsko – Ciastkarski „DANA”, Przedsiębiorstwo Ciastkarsko – Piekarskie Stefan Koziński, Zakład Cukierniczy „MAGNOLIA”, Anna i Henryk Wojtczakowie – Bimat SC w Ozorkowie.

Instytucje, firmy i osoby zaangażowane w organizację i zabezpieczenie Dni Ozorkowa:

Radni Rady Miejskiej w Ozorkowie, Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Klub Sportowy BZURA, Medax – Trans Łódź, PUH Konsensus Sp. z.o.o., funkcjonariusze Komisariatu Policji w Ozorkowie, strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, Straż Miejska, pracownicy Wydziału Polityki Przestrzennej, Wydziału Współpracy Europejskiej, Strategii i Rozwoju oraz Wydziału Oświaty Kultury Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Ozorkowi.

Żródło: umozorkow.pl
 • ozoman

  fota 18 i 20 mówi wszystko :woohoo:

 • dla czego nie mam wiecej zdieć z dni ozorkowa z soboty

 • fosters

  rozumiem że na tym koniec imprez w ozo, wiecie może coś na temat innych planowanych np. w wakacje??? :s

 • Guest

  tiaaaaaaaaa, bedziesz mial imprezy w ozo hahaha w tej dziurze nic sie nie dzieje. raz w roku wystarczy (to jest zapewne zdanie naszych wladz) pieprza glupoty przed wyborami, „liza dupy” wyborcom, zlote gory obiecuja a pozniej dupa – znikaja………………

 • lizodup

  to weź i zorganizuj coś. komuna już się skończyła :whistle:

 • mieszkaniec

  Pytanie brzmiało „Jakie były Dni Ozorkowa 2009?” Dla mnie impreza rewelacyjna!! Kazdy mógł znleźć cos dla siebie.Pozdrawiam organizatorów.

 • Guest

  lizodup, wez sie ogarnij czlowieku. place podatki?? place. jeszcze mam cos organizowac na swoj koszt???? hahaha

 • dziewczyna

  Najważniejsze, że potrafimy się bawić! Program bardzo trafiony:-))Super wesołe maiasteczko!! Żeby inne rzeczy tak wychodziły jak Dni OZo!!

 • Ehh

  Nikt Ci nie karze płacić za nic. Po prostu idź i zorganizuj , poproś o środki, skombinuj fundusze , sponsorów…

 • Guest

  no wlasnie. dlaczego jeszcze mam prosic o srodki i kombinowac fundusze skoro place podatki??? chyba wladze naszego miasta orientuja sie ze mieszkancy Ozorkowa chca aby takich imprez bylo wiecej. dlaczego w tej dziurze nic sie nie dzieje??????? (no, oprocz tych dwoch dni w roku… :/)

 • Ehh

  A gdzie się dzieje ? W Łęczycy ? W Zgierzu ?

 • Guest

  Mam gdzies Zgierz, Leczyce itd. Nie pisze przeciez o tych miastach. Jestem mieszkancem Ozorkowa, tu place podatki i chce zeby w Ozorkowie byly imprezy typu Dni Ozorkowa

 • Ehh…

  A ja chce żebyśmy mieli stadion wielkości Camp Nou i darmowe korty tenisowe jak na Roland Garros. Tęż płace podatki !

 • Gość

  „kazdy mógł znleźć cos dla siebie”

  ja nie znalazlem…

  • Guest

   to siedź w domu i zamknij buzię : ]

 • Ehh

  Ja też nie , ale nie robię z tego problemu. Może kiedyś przyjedzie Busty Rhymes albo coś z rocka jakiś Snow Patrol , ale póki co trzeba się cieszyć z tego co jest 👿

 • Guest

  Ehh, ja pisze o realnych rzeczach 😛

 • justyna

  ale wy macie ludzie problemy ;/;/
  kurde zamiast sie cieszyc, ze gizinski cos zrobil i ruszył dupą to wy macie problemy … o podatkach rozkrecacie tamt;/;/ ogarnijcie sie;/;/ Mieszkancy Ozw ?! Jesteście tacy sami, jak inni + to, że wszystko wam nie pasuje

  • Guest

   Po pierwsze Burmistrz Giziński albo Pan, kolego sobie znalazłaś?

 • Guest

  Nie nie Justyna. Dni Ozorkowa byly super i jestem z nich bardzo zadowolony :woohoo: Tylko szkoda ze p.Gizinski (i inni) nie potrafi cos zrobic i ruszyc dupą troszke czesciej niz tylko raz do roku. Bylo super, wszystko pasuje tylko… chcialbym (i na pewno nie tylko ja) troche wiecej takich imprez…

  • Guest

   Po drugie.. tępi jesteście… a po trzecie to samo! pieniądze na organizacje Dni Ozorkowa pochodzą w części z budżetu miasta, który mamy bardzo ograniczony, a reszta z funduszy Unii Europejskiej. Nie zapominajcie drodzy państwo, że Ozorków to nie jedyne miasto, które chce coś organizować, ciągle pieniędzy dostawać nie będziemy. Zorganizowanie Dni Ozorkowa to koszt ponad 100 tys.

   P.S. Uwielbiam czytać te wasze farmazony, a najlepsze jest to, że nie macie pojęcie o Bożym świecie. Tuki : ]

 • Ehh

  Raz było super , raz nic nie znalazłem dla siebie , to jak wkońcu było ?

 • Guest

  …………………….

 • Guest

  daleko szukac ? wezcie ostrego zaproscie.ale nie na dni ozo bo tylko mezo itp itd wystepuja na takich akcjach.

 • ..

  na Mezo przyszłoby więcej osób niż na ostrego, a własnie o to chodzi.

 • Guest

  ja stawiam na jakosc (ostry) a nie ilosc (mezio).

 • Guest

  ………..

 • cierpliwy II

  dni ozo jakie byly to byly, szkoda ze nie bylo ich 25 lipca, bylyby swietnym ukoronowaniem dnia bo wlasnie wtedy nasz panujacy wstepuje w zwiazek malzenski z …

  • Guest

   Uwaga! Pan cierpliwy II chcę wywołać sensacje : ]
   Ogarnij się facet, bo głupoty wypisujesz, coś Ci się dni i miesiące pomyliły : ]

  • Guest

   skoro się żeni(wątpliwa wiadomość..w końcu 40 lat to troche stary jak na pierwsze małzenstwo…hihi) to może ozorków mu wyprawi weselicho????pzdr

  • hihi

   cos wątpię w to ze sie zeni …w koncu 40 dych na karku:-) a moze ozorkow wyprawi mu weselicho jak sie patrzy? no i ciasta ma juz za darmo z wiadomej cukierenki:-)

 • cierpliwy II

  do goscia::: po pierwsze: przeczytaj uwaznie a zrozumiesz moja wypowiedz i po drugie: to jest potwierdzony fakt, po trzecie: czytanie ze zrozumieniem bylo w szkole wystarczy sobie przypomniec!!

  • Guest

   doprawdy ? to się zdziwicie 29 sierpnia

  • Guest

   lepiej zmień żródło informacji, bo zawodzi ^ ^

 • :

  Prawda jest taka co by nie bylo zorganizowane i ile razy w roku to i tak by bylo zle ,ot taka nasza polska mentalnosc:-)
  ps.Ja tez place podatki i wolalbym rowne chodniki , proste drogi ,boiska,place zabaw dla dzieciakow 🙂

  pozdr

 • Guest

  Gdyby Ozorkowem rządzili mądrzy i uczciwi ludzie – a nie oszołomy, barany i złodzieje, wtedy mielibyśmy równe chodniki, proste drogi, boiska, place zabaw dla dzieciaków itd itp. Póki co zdecydowana większość ludzi jest zadowolona z Dni Ozorkowa i na pewno gdybyśmy mieli więcej tego typu imprez, ludzie byliby bardzo zadowoleni.

  • Guest

   wystartuj w wyborach! wygraj! a wtedy się przekonamy!
   a może jednak jesteś oszołomem i baranem i wolisz siedzieć i pieprzyć głupoty, co ?
   z drugiej strony lepiej tak rób, bo jakbyś się dorwał do stołka to brałbyś ile wlezie, złodzieju : ]

 • Guest

  no i tu trochę spaliłeś… przecież są w ozo nowe drogi (no nie wszystkie ale dużo się remontuje, o nowej aleji unii nie wspomnę) i nowe chodniki we wielu miejscach, a gdyby było więcej imprez takich jak dni ozo to na pewno byś narzekał, że policja nie daje sobie rady z pijaną młodzieżą itp.

 • Guest

  Hehe, spalilem??? Pewnie jestes jednym z tych nieudacznikow, ktorzy rzadza Naszym ukochanym miastem… Po co mi do cholery Aleja Unii?????? Tylko po to zeby chodzic tam na Dni Ozorkowa??? Malo kiedy korzystam z tej drogi jadac autem (pewnie jak wiekszosc Ozorkowian).Zapewniam Cie – jest o wiele, wiele lepiej, gdy taka impreza organizowana jest jest na placu 😉 Zdecydowanie! A co chodzi o zabezpieczenie takich imprez jak Dni Ozorkowa. Pytam – co robicie z moimi pieniedzmi??? Jezeli organizujecie masowa impreze (np. Dni Ozorkowa), to Wy powinniscie zadbac o to, aby odbyla sie ona w przyzwoitych warunkach!!! Do cholery place za to!!! … i wymagam!!! Wezcie sie w koncu za robote nygusy, a nie grzejecie tylko dupy na stolkach i udajecie ze cos sie dzieje, kladac 5m2 kostki na placu. Zenada…

 • Guest

  no niestety nie trafiłeś, nie jestem z tych którzy rządzą miastem, tylko po prostu uważam ze w porównaniu do innych tak małych miast, ozorków na pewno nie wypada najgorzej a co do dni ozorkowa to były przygotowane tak jak powinny być bo wszystko odbywało się zgodnie z planem, a że policja sobie tylko przejeżdżała i olewała to, że prawie każde dziecko jest pijane to już chyba nie problem miasta tylko policji, bo oni powinni o to dbać. Ale każdy może mieć inne zdanie na ten temat.

 • Guest

  Tak. Mam inne zdanie na ten temat. Organizatorzy imprezy (w tym przypadku Urzad Miasta Ozorkow) powinni zapewnic(!!!) mieszkancom bezpieczenstwo na takiej imprezie. Kto jak nie Urzad Miasta zamawial np. ludzi od sceny, oswietlenia, naglosnienia, zespoly muzyczne, OCHRONE itd. itp.??? Ja??? Nie!!! To pewne ze Urzad Miasta! Zapewniam Cie – wiem cos o tym. Jezeli nie bylo wystarczajacej ochrony to jest to tylko i wylacznie kolejna porazka naszych „rzadzacych”. Czyzby zalowali wydac NASZYCH pieniedzy na dodatkowa ochrone? hmm…. Osobiscie mysle, ze – tak…

  • Guest

   ale masz jakieś zastrzeżenia do ludzi od sceny, oświetlenia, nagłośnienia? akurat to wszystko było na bardzo wysokim poziomie. Co do zespołów muzycznych to każdy lubi co innego, ja zbytnio nie przepadam za tymi zespołami co były w tym roku ale można było fajnie się bawić. Jedyne do czego mógłbym się rzeczywiście przyczepić to te dziadki pod sceną w ochronie, ale na szczęście w okolicach sceny nic złego się nie działo. No i jak już wcześniej wspomniałem policja…

 • sherlock holmes

  Jeden z „gości” jest opłacany przez urząd lub sam jest jego pracownikiem.Zamiast się bawić w cyferki,rozpiszmy konkurs-kto jest kim ;p

 • KRYS

  DNI OZOP9

 • dagmara

  MILO ZE UM POTRAFI ZORGANIOWAC TAK POTEZNĄ I ODPOWIEDZIALNĄ IMPREZE

 • mieszkaniec

  Dni Ozorkowa naprawde były udane 🙂