Górnik Radlin pokonany!

1
36

Mecz pomiędzy Bzurą i Górnikiem Radlin zakończył się zwycięstwem miejscowych 3:1. Choć pierwszy set po walce wygrali goście 25:23. Początek tej partii tego nie zapowiadał. Grający w roli faworyta zawodnicy Bzury osiągnęli kilku punktową przewagę 7:3, 10:7. W końcówce prowadzili już tylko 20:19 i oddali gościom trzy kolejne punkty. Ci mieli pierwszą piłkę setową przy stanie 22:24. Set zakończył się na korzyść gości 25:23.

Wyraźnie rozdrażnieni tą sytuacją siatkarze Bzury wzięli się do roboty. Widać było w ich grze większy luz. Dobrze piłki rozdzielał Rafał Grabarczyk, m.in. do Daniela Sęka, który skutecznie atakował z drugiej linii. W miejsce Piotra Janiaka tradycyjnie wszedł Artur Grzelik i wprowadził się dobrze. Zawodnicy Bzury wyraźnie prowadzili i wygrali 25:18.

MKS Bzura Ozorków – SK Górnik Radlin 3:1 (23:25, 25:18, 25:13, 25:18)

Trzeci set można rozpatrywać w kategorii pogromu. Wynik na zakończenie pokazywał dwucyfrową przewagę gospodarzy. Skutecznie atakował Marcin Sadecki. Set zakończył się wynikiem 25:13.

Set czwarty przebiegał pod znakiem wyluzowania siatkarzy Bzury. Marcin Sadecki pozwolił sobie nawet na wystawę do tyłu z wyskoku. Piłka nie była zbyt dokładna jednak zawodnik się szybko zrehabilitował skutecznym atakiem. Dobrze zagrywał Grabarczyk, zawodnikom Bzury sprzyjało również szczęście. Zwycięstwo w tej partii 25:18 zakończyło mecz, 3:1 dla Bzury.

Bzura: Grabarczyk, Sadecki, Janiak, Wójcik, Domagała, Sęk -D.Sobczak(l) oraz Grzelik