Kibic to nie łobuz?

10
205
Tak ma wyglądać po jej legalnym pomalowaniu przez kibiców

Ozorkowscy miłośnicy Widzewa chcą skończyć ze stereotypem kibola, który swą skłonność do ulubionej drużyny przelewa na ściany niszcząc przy okazji elewacje świeżo odnowionych domów. Chcą malować, jak najbardziej, ale z sensem i nie czyniąc szkód. O zgodę poprosili władze miasta.

Chcielibyśmy odnowić jedną ze zniszczonych elewacji – mówią kibice Widzewa. – Polegałoby to na tym, że zamiast bohomazów pojawiałoby się tam dzieło promujące sport i nasze miasto. Oczywiście wszystko legalnie i zgodnie z projektem. Chcemy zrobić to dla mieszkańców Ozorkowa, by pokazać im, że kibic to nie wandal.

Widzewiacy chcą na początek pomalować ścianę szczytową bloku przy Konstytucji 3-go Maja 20. Jest ona obecnie pokryta niezbyt urokliwym malowidłem, które także promuje ich drużynę i miasto, ale przy okazji denerwuje mieszkańców. To, które zaproponowali, ma być o wiele bardziej estetyczne. Jeśli trafi w gust mieszkańców, podobne mają pojawić się także w innych rejonach miasta.

Kibice mają moją zgodę na realizację swojego projektu, postaram się także znaleźć w budżecie środki na dofinansowanie przedsięwzięcia, choćby na zakup farb – mówi burmistrz Ozorkowa Piotr Giziński. – Zobaczymy jakie będą efekty ich pracy. Jeśli mieszkańcy będą zadowoleni, kibice będą mogli zadbać także o inne zniszczone elewacje.

Bliżej Ciebie, 10.01.2009
Tekst: (JAZ)
 • GRAND

  JESTEM ZA
  OZORKÓW ZAWSZE ZA WIDZEWEM
  A PRZY OKAZJI ELEWACJE BĘDĄ ŁADNIEJSZE
  POWODZENIA

 • Kris

  Panie burmistrzu. Znajdź pan w budżecie pieniądze na odwierty geotermalne (p.Uniejów), bo tylko przed wyborami pojawia się ten temat. Jak w końcu zakręcą gaz na dobre, to wszyscy zamarzniemy. Ostatnie miejsce w województwie- gratulacje! Aby do wyborów!
  A jak się komuś marzą malunki z widzewem- niech sobie w domu ściany pomaluje!
  Rok temu dwóch debili pomalowało dworzec w takie barwy. Złapani „na gorącym” i nic… Chore, to miasto.

 • Damianekozterqv

  W 100% popieram!Tylko żeby żaden amator nie zamazał takiego działak np. *ł*k*s* 😀

 • alexOZW

  akurat to na Konstytucji nie jest złe. niech lepiej zamaluja to cos na nowych swiatłach. ogolnie popieram akcje

 • MILDAN

  A może dbać o to miasto na bieżąco, w czwartek i piątek nie dało się jeździć. OPK sypnęło solą dopiero w piątek ale nie zgarniało błota śniegowego. Tylko w Ozo była taka sytuacja. Obowiązkiem władzy jest bezpieczeństwo obywateli. Już jedną rentę płacą facetowi, co to przewrócił się trzy lata temu na ul. Bema i stracił zdrowie, jest inwalidą. Czyżby na akcję „ZIMA” nie było w budżecie pieniędzy? A wiosną proszę bardzo pomyśleć o malunkach na ścianach.

 • ktos

  to jest Ozorków, a nie miasto widzewa, bo pewnie sami piłkarze nie kojarza tego miasta. Na kązdym rogu napis widzew, nei za dużo tego ?Już wole szare mury niż wszędzie z napisami widzew, lks i słów, których Ci którzy malują nie rozumieją. Ozorków to nie miasto żyjące z piłki i piłką. Jeżdżę dużo po innych miastach i oprócz kwiatków i kostki brukowej w tym mieście nei ma kompletnie nic! A płógopiaskarki jeźdżą jak już natura odśnieżyła za nich…

 • ozorkowianin

  Niech najpierw „kibice” zamalują to co już zniszczyli-skrzyżowanie na Adamówku,Medyk itp.,i to nie są chuligani?A co to miasto jest takie bogate żeby im farby fundować!Nie ma ważniejszych potrzeb?Przyjdą kibice ŁKS-u coś domalują,zamalują i jak to niby arcydzieło będzie wyglądać?Uważam to za chory pomysł.A Ozorków to nie miasto Widzewa,tylko Tura.

 • hahaha

  tura a moze turka zal mi was z pokolenia na pokolenie Ozorków był i jest za Widzewem a na tura to sobie mozesz chodzic o ogladac prawdziwy futbol haha ogarnij sie chłopie

 • widzewianka

  ja to popieram. nie chodzi w tym o to zeby niszczyc tylko zeby ladnie bylo 😀 chłopaki maja naprawde ciekawe pomysly… :side:

 • eska

  A teraz sprawdzimy, jak to jest z kulturą kibiców Widzewa: a może ja nie chcę koło siebie malunków Widzewa? Może ja kibicuje Legii i za chwilę dopiszę na nich coś brzydkiego?