Reaktywacja Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej

3
43

Wczoraj w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach doszło do podpisania listu intencyjnego, dotyczącego reaktywacji Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej. Już 21 września kolejka ma ruszyć w pierwszą trasę.

Pod listem intencyjnym podpisali się m.in.: Marszałek Województwa Łódzkiego, Włodzimierz Fisiak, Wojewoda Łódzki – Krystyna Ozga oraz burmistrz Ozorkowa – Piotr Giziński, Łęczycy – Andrzej Olszewski i Krośniewic – Barbara Herman, a także wójtowie poszczególnych gmin i Prezes Stowarzyszenia Krośniewicko-Ozorkowskiej Kolei Wąskotorowej, Paweł Papierz.

– Mając na uwadze ochronę obiektów kolejnictwa jako dóbr narodowych, propagowanie piękna kolei wąskotorowych, upowszechnianie różnych form rekreacji i turystyki kolejowej, podnoszenie atrakcyjności turystyczno-krajoznawczej i promocji regionu oraz gmin znajdujących się na trasie kolejki – czytamy w liście intencyjnym.

Przypomnijmy, że krośniewicka kolej wąskotorowa przebiega przez trzy województwa i dwadzieścia gmin (kolej posiada łącznie prawie 160 kilometrów torów). Na początek zostanie uruchomiona około 40-to kilometrowa trasa biegnąca od Krośniewic do Ozorkowa. Pomoc finansową w realizacji tego projektu zapowiedzial już, m.in: Marszałek Województwa Łódzkiego.

debowski – KCI [Kutnowskie Centrum Informacyjne]

 • ciekawy

  a ja mam pytanko w jaki sposob bedzie ona jezdzila, tzn. skad do kad. Bedzie mozliwosc przejechania sie z Ozorkowa do Krosniewic i w ten sam sposob wrocic? Pamietam ja z dziecinstwa, lecz nigdy nie jechalem…..a chcialbym,okolice sa ladne 🙂

 • Niestety, na wiele się to nie zdało. Dziś kolejka zamiast przyciągać – straszy. Dlatego postanowiliśmy upomnieć się o krośniewicką wąskotorówkę. Zapraszam na stronę inicjatywy [b]S.O.S. dla KKW[/b] mającej na celu rewitalizację krośniewickiej kolejki:
  http://www.kkw.sos.pl ([url]http://www.kkw.sos.pl/[/url])
  oraz na fanpage akcji na Facebooku:
  http://www.facebook.com/sos.kkw

  Jak można pomóc? Instrukcje są tu:
  http://www.kkw.sos.pl/mozesz-pomoc-to-proste/ ([url]http://www.kkw.sos.pl/mozesz-pomoc-to-proste/[/url])

 • Boruta54

  I co z tego wyszlo ,jak zwykle nic.