Wideo i zdjęcia z otwarcia skrzyżowania przy ul. Lipowej

28
437

27 sierpnia 2008 r. uroczyście oddano do użytku nowo wybudowaną ulicę Lipową i zmodernizowane skrzyżowanie ul. Lipowej/Sikorskiego z ul. Adamówek/ w Ozorkowie. Podczas uroczystości odsłonięto także tablicę pamiątkową.

W samo południe burmistrz powitał zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m. in.: posłowie Stanisław Olas i Artur Dunin, wicestarosta zgierski Marcin Karpiński, dyrektor Wydziału Zarządzania Funduszami Europejskimi Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi Marek Cur, radni Rady Miejskiej, przedstawiciele wykonawcy (firma Erbedim) i mieszkańcy Ozorkowa. Po wystąpieniach odsłonięto tablicę pamiątkową.

Budowa ul. Lipowej to jedna z największych inwestycji drogowych w Ozorkowie na przestrzeni kilku ostatnich lat i jeden z elementów dużego projektu, związanego z przebudową układu komunikacyjnego miasta. Prace przy budowie ul. Lipowej rozpoczęły się pod koniec marca tego roku, zakończyły w połowie sierpnia.

Koszt inwestycji to ponad 6,5 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego wyniosło ponad 3 mln 500 tys. zł., reszta środków pochodziła z budżetu Miasta Ozorkowa.

W ramach budowy powstał 410. metrowy odcinek drogi zbiorczej od ul. Unii do skrzyżowania z ul. Adamówek. Jednocześnie został wybudowany 120. metrowy odcinek drogi lokalnej od skrzyżowania z ul. Unii do ul. Kochanowskiego w celu skomunikowania terenów rekreacyjnych z mieszkaniową i przemysłową częścią miasta. Ul. klasy zbiorczej ma cztery pasy jezdni, wybudowano chodnik, ścieżkę rowerową, położono kanalizację deszczową i teletechniczną. Na skrzyżowaniu pojawiła się sygnalizacja świetlna, zainstalowano także oświetlenie wzdłuż ulicy. W przypadku odcinka klasy lokalnej zbudowano kanalizację deszczową, dwupasmową jezdnię, oświetlenie, chodnik, ścieżkę rowerową i przebudowano jedno skrzyżowanie.

Budowa Lipowej to kolejny, drugi etap dużego projektu, związanego z przebudową układu komunikacyjnego miasta. W ramach zadania zbudowano już ul. Unii (w 2006 r.), obecnie Lipową, a w najbliższych latach planowana jest przebudowa ul. Południowej z mostem na rzece Bzurze oraz budowa ronda na skrzyżowaniu ulic: Maszkowska, Średnia, Zgierska, Wyszyńskiego i Południowa (3 etap realizacji zadania).

Budowa ul. Południowej znajduje się w wieloletnim planie inwestycyjnym powiatu zgierskiego. W planie tym budowę ul. Południowej w Ozorkowie zaplanowano na lata 2009 – 2011. Kosztować ma 18 mln zł, z czego z funduszy unijnych ma pochodzić 85% środków.

Realizacja projektu przebudowy układu komunikacyjnego czyli powstania obwodnicy: Lipowa, Unii, Południowa spowoduje m. in. wyprowadzenie ciężkiego transportu samochodowego z centrum Ozorkowa (przez centrum przebiega trasa do zakładów podstrefy Ozorków ), a także stworzenie połączenia drogowego obszarów rozwoju gospodarczego Ozorkowa i Parzęczewa z drogą Krajową Nr 1 i węzłem „Emilia” autostrady A-2.

Inwestycja ta jest jednym z wielu działań, które władze miasta podejmują w celu zachęcenia firm do lokowania swojej działalności na naszym terenie, co z kolei będzie miało duży wpływ na rozwój gospodarczy miasta – mówił burmistrz Piotr Giziński – Budowa drogi to także dbałość o warunki życia mieszkańców “Starego Miasta” poprzez zmniejszenie hałasu i uciążliwości intensywnego ruchu kołowego w tym obszarze.

 • mieskaniec

  „Szanowni mie[b]S[/b]kańcy”, „nowe mo[b]Z[/b]liwości” – przemówienie ładne, ale chyba zapomnieli, że pije się po otwarciu.
  Gratulacje dla UM, chociaż komórkę od dotacji z UE mamy kompetentną. Same światła niepotrzebne, może dopiero gdy będą jeździć tiry.

 • voodoo

  no ale Pan/Pani przed każdą osobą na tablicy pamiątkowej to chyba przerost formy nad treścią 🙂 no chyba że to zamiennik za „Towarzysz” 🙂

 • Emil_komentator

  Objazd :P:P Tylko nadal nie wiadomo, jak tiry mają zmieścić się w ulice południową zjeżdżając z alei Uni. Nadal również nie wiadomo, jakim cudem ma utrzymać się ten biedny most na południowej 😉

 • ozorkowianin

  [quote] Nadal również nie wiadomo, jakim cudem ma utrzymać się ten biedny most na południowej ;-)[/quote]
  w newsie jest napisane ze w 2009-2011 ma byc przebudowa…

 • stephanek

  Jak dla mnie trochę zjebali to skrzyżowanie pod względem funkcjonalności. Po kiego grzyba porobili oddzielne skręty w lewo ze światłem, przez co wydłuża się czas oczekiwania. Po drugie gdyby nie było oddzielnego światła w lewo można by skręcać z pasa dla jadących prosto, już któryś raz tak stoję, puste skrzyżowanie, a nie mogę skręcić bo cały cykl świateł musi przelecieć. Kolejną sprawą jest brak strzałek dla skręcających w prawo i znó sytuacja siępowtarza – puste skrzyżowanie a trzeba stać i czekać. Jak zwykle ktoś przed zaprojektowaniem nie odrobił pracy domowej i nie porobił niezbędnych analiz.

 • Emil_komentator

  [quote][quote] Nadal również nie wiadomo, jakim cudem ma utrzymać się ten biedny most na południowej ;-)[/quote]
  w newsie jest napisane ze w 2009-2011 ma byc przebudowa…[/quote]

  Gorzej jak nie wybiorą… 🙁

 • Seipher

  Tak kolejne filmy pochwalające naszego mera… Który aż tak wiele zrobił dla naszego niesamowicie rozwiniętego miasta, e którym sypią się kamienicę, zaczyna się remont Placu przed wyborami, a po sie o nim zapomina… Gdzie w dziwnych miejscach chcą być budowane maszty, Gdzie kamienice dla lokatorów nie możliwe do zakupu, bo pożydowskie, a dla innych podsunięte pod buzie… Podziękujmy wszyscy za ten niesamowity dar od niebios, że czuwa nad nami nasz kochany burmistrz…

 • waldek

  Kochaj Burmistrza swego- mozesz miec gorszego:]

 • Wilonka

  a ja tam wiem ile sie trzeba napocic aby uzyskać jakiekolwiek pieniądze z UE więc nie narzekam… jest robione wiele! a ci którzy narzekają, że wciąż mało(bo co z tego, że jest ulica jak nie ma mostu)niech sami spróbują skołować trochę środków finansowych – wtedy możemy podyskutować o tym, bo najłatwiej jest byc biernym i narzekać.
  spójrzmy na to nie jak na jedną pojedynczą rzecz , ale jak na całość , ciąg zmian… wydaje mi się, że jest całkiem nieźle.. o plac sie nie bójcie – będzie… inne ulice też… :whistle:

  • Guest

   Wilonko te pieniążki to nie jest problem-problem leży w ludziach za biurkami. Wystarczy znać przepisy a nie biadolić ze jest ciężko. A druga sprawa jeśli mieszkam w tym mieście to wymagam od władz bo wypłata ich jest z moich podatków.
   A skrzyżowanie samo w sobie jest spier…
   morał jest taki że nie ma się co cieszyć z tego co jest zrobione tylko ze należy płakać nad głupota ludzi za biurkami.

 • OZI

  Typowy obraz polaka „optymisty” 🙂

 • OZI

  Pleban sie cieszy bedzie miec gdzie robic procesje 🙂

 • vcx

  nasz burgermaister trohe zaszalal nie ma co, a ulica total dno !

 • OZOMIESZKANIEC

  POWIEDZCIE MI KTO TO PROJEKTOWAL TO SAM DAM MU W R*J NIBY JAK MAM WJECHAC NA BLOKI OD STRONY KOSCIOLA JAK PO SRODKU STOI WYSEPKA ALBO WJECHAC NA PSA DLA JADACYCH Z PRZECIWKA (NIC OCZYWISCIE NIE WIDAC BO GORKA) ALBO OBJEZDZAC WYSEPKE ( TRZEBA ZE SKARAJNEGO PASA NAWET OSOBOWKA BO NI …… SIE NIE WYROBI I TE CUDOWNE SWIATLA MOIM ZDANIEM PARANOJA….

 • oburzony

  Kolejny Apel do Najmądrzejszych Ludzi na Świecie ( czyt. Mieszkańcy Ozorkowa- jakby ktoś jeszcze nie wiedział). Wyboru tuż, tuż (2 lata) Czekam na Wasze kandydatury. Tak Wy! Ci tam wyżej, którzy teraz tak bardzo się na wszystkim znacie. Boli Was to, że coś się w Ozorkowie robi, prawda? Oj i to bardzo. Przez tyle lat nie mieliście kawałka drogi ( o przepraszam! bym skłamał. Posiadaliśmy już wcześniej pięknie oświetloną ul. Konopnicką, przy której zamieszkuje Pan Jerzy Janicki- dla niewiedzących- były burmistrz, który kosztem miasta – beż żadnych dotacji zrobił sobie spory kawałek drogi, ale był na tyle bezczelny, że tylko do torów, bo za torami niestety brud, smród i ubóstwo) To Wam pasowało? Macie skrzyżowanie jak w San Francisco i jeszcze Wam źle? Przejezdni nie mogą się nadziwić jak Ozorków się rozwija. Na sesjach Rady Miasta Ozorkowa słychać tylko zarzuty w stronę Prezydenta Sokoła, że młody Burmistrz robi tyle w Ozorkowie, a w Zgierzu buduje się Plac od 5 lat. Doceńcie co macie, bo przyjdzie kolejny (Waszym zdaniem lepszy) co rozkradnie i zrobi burdel. A wtedy Wy ( Ci co tak krzyczycie) nabierzecie wody w usta i „ani słychu ani widu” po Was nie będzie. Mam wrażenie, że te komentarze piszą 15-latki, którzy wysłuchują „bardzo mądre” rozmowy swoich „inteligentnych” rodziców i na podwórku powtarzają. Ja obiektywnym okien patrząc- widzę nikt w Ozorkowie nie zrobił więcej, nikt w Ozorkowie nie zrobi już nic.

 • mieszkaniec-do oburzonego

  Ty jesteś oburzony? Na co? Na poziom mieszkańców? Ty jesteś śmieszny w tym co piszesz!! Przeanalizuj ostatnie zdanie. Co za pycha!! Pamiętaj ” nie było nas, był las, nie będzie nas będzie las”. Świat idzie do przodu a wraz z nim rozwój. Twierdzenie, że nikt nie zrobi więcej czy lepiej jest bardziej naiwne niż myślenie dziecko dwuletniego. Twoja pycha jest zgubna!!

 • meszkaniec- do oburzonego

  Od kiedy nasz burmistrz nazywa się Sokół?
  Pisałeś to po drinku? Przejdź się po Ozorkowie i zobacz co zrobiono za czasów innych burmistrzów czyli przed rokiem 2002!! Nie wspomnę Ci o szkołach na dwóch osiedlach, basenie, ulicy Maszkowskiej i innych inwestycjach. Pamiętaj wtedy nie było Unii i też się budowało. Nie można wszystko i wszystkich potępiać w czambuł.
  Widzisz tylko czubek jednego nosa.

 • pfff

  Janicki zrobił sobie drogę, ale czy obecny nie ocieplił sobie bloku i nie zamontował CO ? :>

 • OZOMIESZKANIEC

  NIE PISZEMY OPINI RODZICOW WIEC NIE UBLIZAJ A TY JESTES NA TYLE INTELIGENTNYZE WCHODZAC NA STRONE NIE PRZECZYTALES JAK MA NA NAZWISKO BURMISTRZ SMIECHU WARTE A CO DO DROGI TO JAK SIE COS ROBI TO Z GLOWA A NIE PRZYSZLA FIRMA ZROBILA JAK CHCIALA I WJAZDU NA BLOKI NI HU HU ALE PRZECIEZ TY WIESZ LEPIEJ POZDRAWIAM

 • pfff

  Ja myślę , że pisząc „Sokół” kolo wiedział o kim pisze. Jego sister ma ksywkę gołąb więc on jest sokół (zapewne).

 • hehe

  jaki on jest młody??? smiechu warte- czterdziecha na karku…a z wygladu – pięćdziesieciolatek!!!

 • casiopaea

  cytat: [i]”…zarzuty w stronę Prezydenta Sokoła, że młody Burmistrz robi tyle w Ozorkowie, a w Zgierzu buduje się Plac od 5 lat…”[/i]
  I tu moi drodzy Czytelnicy, klania sie zrozumienie tekstu czytanego, co wg ogolnodostepnych badan- nie jest w Polsce na zbyt wysokim poziomie, niestety.
  Prezydent Sokol to oczywiscie prezydent miasta Zgierza, co jasno wynika z tekstu.
  Czy burmistrz Ozorkowa jest osoba mloda? Tu zdania sa podzielone, ale znow- jest to przytoczona wypowiedz a nie osobista opinia piszacego.
  A poza tym- ja osobiscie jestem zaskoczona, ze tyle sie w Ozorkowie dzieje, czy to ze wzgledu na zblizajace sie wybory, zbiory czy zniwa- nie wazne. Wazne, ze cos sie dzieje i z tego powinnismy sie cieszyc.
  Ale w naturze wiekszosci z nas lezy tlamszenie inicjatyw innych osob…

  Pozdrawiam!

 • pfff

  Jednak dobrze zrozumiałem , tylko mnie w błąd wprowadzili. Także jest i odpowiedź.

 • mieszkaniec do casiopaea

  Zanalizaowałaś tekst bez zrozumienia. Nie wzięłaś pod uwagę początku zdania „Na sesjach Rady Miasta Ozorkowa…..”. Radni Ozorkowa nie krytykowaliby prezydenta Zgierza. Czytaj tekst po dwa lub więcej razy i dopiero pouczaj. Jednak po drinku lub po piwku „oburzony pisał ten tekst”.A może pisał o sobie?

  • casiopaea

   Moge tylko domyslac sie, iz piszacy mial na mysli sesje Rady Miasta Zgierza (nie Ozorkowa), co i tak nie zmienia faktu, ze prezydent Zgierza jednak nazywa sie Sokol…

 • E.

  a moze po prostu to nasz kochany pan burmistrz pisze…?

 • morfeusz72

  Drodzy koledzy i koleżanki, cała prawda o naszych burmistrzach jest taka iż. Jeden burmistrz położył drogę do siebie,wraz super oświetleniem, no i oczywiście droga ta była z pierwszeństwem. Kolejny kandydat ocieplił bloki i założył co. Postawił piękne skrzyżowanie oczywiście i tu się można przyczepić co do działania tego skrzyżowania lecz wszystko można poprawić, tylko co z parkingami które znajdowały się wcześniej, gdzie teraz mają stawiać lokatorzy swoje pociechy, bo przed blokami jest tak ciasno jak w dni targowe. Bez mózg nie pomyślał o mieszkańcach, tylko o tym aby postawić piękne skrzyżowanie i pokazać się w TV . Kolejna sprawa to place zabaw.Od kilku dziesięciu lat żaden BURMISTRZ nic nie zrobił dla naszych milusińskich, no i oczywiście nasza kochana młodzież też nie ma co robić żadnego boiska, czy do (piłki nożnej,siatki, kosza). Może wreszcie się do k…y j…..j obudzicie bo jak do tej pory te inwestycje były mało trafione. Skrzyżowanie na ul. Sikorskiego było inwestycją nie trafioną, gdyż przez południową nie mogą przejeżdzać tiry a skrzyżowanie przy placu Jana Pawła prosi o pomstę do nieba, generalnie ciasno, a sygnalizacja do kitu. Pomyśleć że i takich ludzi mamy w naszym żadzie którzy dostają kasę z UE a nie wykorzystują jej.ŻENADA!!!!!!!!!

 • Parkingi przy ul. Lipowej będą w przyszłym roku, także most na Południowej będzie poprawiany w przyszłym roku. Skrzyżowanie przy pl. JPII to plany na najbliższe kilka lat. Wszystkiego nie da się zrobić od razu…