Superoszust z Ozorkowa

49
128

Po czterech latach poszukiwań policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali 31-letniego Przemysława P., który z łódzkich firm ubezpieczeniowych wyłudził 3 mln zł. Mężczyzna został ujęty w Świętochłowicach na Ślą­sku. Miał przy sobie milion zło­tych w polskiej walucie i euro – mówi Mirosława Kraszewska z zespołu prasowego komen­dy wojewódzkiej.

W jego zatrzymaniu (przed domem, gdy wsiadał do swoje­go bmw) uczestniczyli uzbro­jeni w pistolety maszynowe funkcjonariusze z pododdzia­łu antyterrorystycznego. Oszust został zakuty w kajdanki i prze­wieziony do Łodzi na przesłu­chanie.

Przemysław P. jest miesz­kańcem Ozorkowa. Wcześniej pracował jako broker. Z ustaleń w śledztwie wynika, że ubez­pieczał m.in. auta należące do szajki specjalizującej się w wy­łudzaniu odszkodowań komu­nikacyjnych.

 
Przestępcy zgłaszali fikcyjne stłuczki, a Prze­mysław P., żeby mogli dostać pieniądze, fabrykował fałszy­wą dokumentację. Gdy policja wpadła na trop grupy, uciekł za granicę. Ukrywał się m.in.w Holandii i Irlandii u swojego brata, który jest poszukiwany listem gończym. Na początku tego roku wrócił do kraju, wy­korzystując dokumenty kole­gi z Pomorza, do którego jest łu­dząco podobny.

EXPRESS ILUSTROWANY
14-06-2008
TEKST: (EM)
 • nobody

  Polak potrafi!

 • Aga 111

  Wspolczoc tej matce tylko !!!! 🙁

 • XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

  takich cweli jest kilo wiecej to niech w koncu nasza polska policja wezmie sie do roboty i po wyłapuje ich wszystkich a nie ze jak jednego zlapali to juz niby taki wielki sukces do roboty policjo

 • hihi

  a braciszek jakim autem jeździ ,ciekawe skąd taka kasa ?? z kwiatków.. ;-))

  • pero

   Chcesz to cie przewioze medo!!A jak interesuje cie skad to zapytaj bezposrednio

 • tajemnica

  [quote]Wspolczoc tej matce tylko !!!! :sad:[/quote]

  ona taka swieta tez nie jest …

 • Pfff

  To czym braciszek jeździ ?

 • [quote]…On oszukał Państwo, nikogo nie zabił, nie pobił, a zrobił słusznie bo co to państwo niby nam daję….[/quote]
  Państwo to Ty i ja, więc kogo oszukał i okradał? Państwo czy nas?

  • Seipher

   A powtarzam co to Państwo nam daje? Prawda jest taka, że 80% ludzi w tym mieszkańców naszego miasteczka (w sumie to wsi) też kombinuje jak umie. A przez Was przemawia zazdrośc, bo co on sie pobawił to pobawił, a wy całe życie na produkcji… Żal mi was plotuchy

 • dzisas

  o jakim bmw mówicie? tym z sikorskiego m6 czy tam m3?

 • boss

  Ma łeb na karku to niech bryka BMW, rwie laskis, imprezuje, dla mnie tacy ludzie to autorytety, poniewaz zyją pełnią życia. Ale powiedzcie żal wam nie??? 👿

 • hades

  każdy kombinuje jak może jedni lepiej drudzy gorzej 🙂

 • zdzisław

  i facet żyje pełnią życia… prysznic raz na tydzien, cela 15 osobowa, przydział mydła itd… fajną masz wizje życia pełnią życia… taka prawie że utopia :cheer:

 • Seipher

  On dostanie najwyżej z 3 lata. Niby grozi mu kara do ośmiu, ale z takimi adwokatami to długo nie posiedzi… A wam żal tyłek ściska i tyle… Nie piszę o wszystkich, tylko o zazdrosnych, zakompleksionych nieudaczników, którzy nic ze swoim życiem nie potrafią zrobić…

 • Guest

  seipher ma racie

 • Guest

  [quote]On dostanie najwyżej z 3 lata. Niby grozi mu kara do ośmiu, ale z takimi adwokatami to długo nie posiedzi… A wam żal tyłek ściska i tyle… Nie piszę o wszystkich, tylko o zazdrosnych, zakompleksionych nieudaczników, którzy nic ze swoim życiem nie potrafią zrobić…[/quote]
  czlowiek, tak po prostu pieprzysz głupoty że mi sie oczy wykręcają… kadży jest panem swojego losu. i wiem że ludzie po więzieniu nie wychodzą lepsi i zazwyczaj tam wracają B) i ja nikomu nie zazdroszę bmw i tego że sie bawil na sardynii.. zarabiam malo dlatego bardziej doceniam takie wakacje w łebie niz on na sardynii..

 • Seipher

  I człowieku masz do tego prawo spędzać wakacje, tam gdzie chcesz. Piszesz, że każdy jest panem swojego losu więc po jakiego kija go oceniacie? On wybrał tak jak chciał i ja też bym tak zrobił, ale wkurza mnie mocno jak ludzie wpychają swój nos tam gdzie nie trzeba. Wielu to robi z czystej zazdrości. I jeszcze jedno: nie pieprze głupot, po prostu wiem jak jest, każdy kombinuje jak może. i w przeciwieństwie do ciebie nie posługuję się jakimiś fantazyjnymi stereotypami…

  • pero

   Nie wiem kim jestes „Seipher” ale w tym co piszesz ?JEST SENS 🙂 Jestem wlasnie wspomnianym wyrzej bratem,ktory jezdzi bmw na ktore zarabial ciezka praca poza granicami.A tak na marginesie nawet jezeli kupiby mi to auto brat to czemu nie??Mialby kupic je tej wlasnie osobie ktora pisze takie bzdety?KAZDY JEST KOWALEM SWEGO LOSU!!

 • Guest

  a gdzie Ty tu widzisz stereotypy?

 • Seipher

  [quote]kadży jest panem swojego losu. i wiem że ludzie po więzieniu nie wychodzą lepsi i zazwyczaj tam wracają [/quote]

  to są właśnie twoje bujne stereotypy…

  PS. Widzę, że na tym forum jest cenzura jak za komuny… Przykre… 🙁

  • pero

   Zobaczycie LAMBORGINI jak tylko wyjdzie!!

 • klaudiusz

  Za komuny za wyzwiska i inne dostawało się pałą. Teraz wolałem pokasować niektóre posty, żeby nie ciągnąć kłotni. Macie coś do siebie to wymieńcie się mailami…

 • Seipher

  [quote]Za komuny za wyzwiska i inne dostawało się pałą.[/quote]

  Jeszcze napisz, że szkoda że już nie mogą… Nie mogę… Oficjalne forum Ozorkowa… phi 😡 CENZURA

 • klaudiusz

  [quote]

  Jeszcze napisz, że szkoda że już nie mogą… Nie mogę… Oficjalne forum Ozorkowa… phi 😡 CENZURA[/quote]
  nie jest to oficjalne forum miasta Ozorkowa… jest to forum prywatne…
  P.S. Jeśli uznał Pan/Pani, że Pańska wypowiedź nie była nakreślona wyzwiskami to proszę o oficjalne zgłoszenie do administratora strony.

 • Seipher

  [quote]Nie wiem kim jestes "Seipher" ale w tym co piszesz ?\JEST SENS 🙂 Jestem wlasnie wspomnianym wyrzej bratem,ktory jezdzi bmw na ktore zarabial ciezka praca poza granicami.A tak na marginesie nawet jezeli kupiby mi to auto brat to czemu nie??Mialby kupic je tej wlasnie osobie ktora pisze takie bzdety?KAZDY JEST KOWALEM SWEGO LOSU!![/quote] Nie jestem pewny tego czy ty jesteś Pero, ale ogólnie chodzi mi o to, że w tym wiejskim Ozorkowie (jeśli chodzi o ludzi, bo miasto lubię) ludzie karmią sie plotkami i wkładają ucho tam gdzie nie potrzeba… Po prostu nienawidzę plotuchów. Najlepiej by było jakby każdy zajął sie swoim życiem…

  • Masz calkowita racje.Mieszkancow naszego miasta poprostu boli to,ze sasiadowi sie powodzi.Najlepiej wziasc go na jezyki i po sprawie.Wystarczy rzucic haslo na rynku i juz wszyscy wiedza 😀 i tego juz nie zmienimy wiec dajmy sobie lepiej spokoj.

  • Seipher ujawnij sie ktoregos dnia i wypijemy za poglady piwko.Pozdrawiam

 • pff

  To przestań pier… farmazony i plotkować , bo jak na razie to największym plotuchem tutaj jesteś Ty. Ludzie na szczęście nie upadli tak nisko jak Ty aby Ci odpisywać a Ty się tutaj panoszych jak jakiś gówniarz , któremu imponuje wiejskie BMW , bo go nie stać na S klase. Pozdrawiam

 • sprawdz ile kosztuje ta s-klasa i porownaj ceny!! 😀 😀 znawco poprostu zalCi oczko sciska

 • klaudiusz

  ja sprawdziłem i 300tys na korzyść najdroższej sklasy od najdroższego m6, jak się myle to mnie poprawcie.

 • pff

  Nie chodzi o samą cene ale o jakość. A jeżeli już mamy porównywać ceny to „znawca” mówi Tobie , sprawdź ile kosztuje CL 63 AMG a potem odpowienie mu M6. I chyba nikt mi nie wmówi , że woli M6 niż CL 😉 Zresztą Mercedes to prawie najwyższa półka światowa a BMW tylko trochę wyżej ponad średnią. I mówi Ci to osoba , której żal dupe ściska ;] heh…

 • pff

  Żal do mi dupe ściska jak słysze V12 od Merca a nie to coś…

 • Seipher

  pff ja plotek nie rozpowszechniam jak ty… Co do twojej klasy CL 63 AMG, to możemy pisać, o innych jeszcze droższych samochodach, ale prawda jest taka "znawco", że ci żal naprawdę dupe ściska jak słyszysz silnik m6, którym pero jeździ, a ty możesz tylko o tym śnic. Chcesz to możemy się ustawić i ciekawe czy mi to prosto w oczy powiesz. To samo z plotuchami, zapraszam do Pera i powiedzcie mu to prosto w oczy. Nikt nie przyjdzie, bo każdy jest taki twardy na forum, a w rzeczywistości tchórzem.

  PS. Klaudiusz skasowałeś mojego posta choć nie było wyzwisk… Zabolało cię, że nazwałem ten serwis plotki.net.pl??
  I powiedz mi, że to nie jest cenzura…

  • x

   to BMW, o którym mowa to przecież 645 a nie M6.

   • pero

    Dokladnie to tylko 645.Ale mnie uszczesliwia i bawi. 😡

 • klaudiusz

  Skasowałem bo Twoj komentarz nijak się miał do artykułu. Proszę trzymać się tematu, i tak jak pisałem. Wymieńcie się mailami i wrzucajcie sobie na priva. Nikomu nie chce się czytać wrzut typu: śmieciu, buraku itd (co jest karalne).
  I nic mnie nie zabolało. Po prostu tak jak na każdym forum, jest osoba odpowiedzialna za tematy nie na temat. Możesz nazywać sobie że to plotki.net.pl . Mnie to nie obraża, bo ja tu nie komentuje, i te śmiecie to nie do mnie. Ja tu tylko pilnuje porządku.

  • pero

   A tak w ogole skoro ty jestes odpowiedzialny za cokolwiek to kto jest tym pismakiem „Emil Sowinski”?Ktory wipisuje bzdury??Jaki brat jest poszukiwany listem gonczym.Za gazete „expres”zabral sie juz moj obronca,a tego pewnie nie ma co tykac.Ale jak juz piszecie o czyms to piszcie z sensem i prawde!!Jezeli nie to zawsze znajdzie sie godny sluchacz w sobote na rynku!Mysle,ze do tego sie nadaje pan Emil.

 • Guest

  [quote]Skasowałem bo Twoj komentarz nijak się miał do artykułu. Proszę trzymać się tematu, i tak jak pisałem. [/quote]

  A według ciebie rozważania na temat, czym jeździ brat są na temat? Wydaje mi się, że osoba odpowiadająca, za to forum nie powinna być stronnicza, bez obrazy ale ty właśnie taki jesteś. Stronniczy i nieobiektywny. Manipulujesz postami, a tego nie powinieneś robić… Naprawdę nie obraź się ale więcej obiektywizmu z twojej strony…

 • xxx

  co wasinteresuje jego bmw,jest jego nie wasze!!!mogl je nawet ukrasc jego sprawa!!!kazdy ma glowe niech kombinuje,mozecie sobie nawet ukrasc helikopter beda wam zazdroscic!a we wsi ozorkow jest pelno gangsterow ale medialnych!!!same wsiury z malymi wyjatkami!!!nieobrazajac NIEKTORYCH!

 • klaudiusz

  [quote]kazdy ma glowe niech kombinuje,mozecie sobie nawet ukrasc helikopter beda wam zazdroscic![/quote]
  no nie wiem czy takie możecie… ciekawe czy Ty byś był taki mądry jakby Tobie ukradli helikopter…

 • pff

  Pewnie każdy mądry dopóki jemu czegoś nie podpie… a jakby ukradli to wielkie halo by było…

 • xxx

  kradna tym co sie zajmuja nieswoimi sprawami,chca zeby im cos ukrasc bo tego niepilnuja,albo komus podpadli.jakby kazdy zajmowal sie soba tak by niebylo!a gosc od bmw zeby byl winny,to musialby miec sprawe ,udowodniona wine i WYROK!!!chyba tak niejest.

 • pfff

  No to w niezłym Ty świecie żyjesz:-)

 • pfff

  Zresztą nikt nie mówi , że „gość od bmw” jest be tylko jego brat , bo ukradł i tyle. A co poniektórzy piszą , że kali ukraść dobrze ale kalemu źle. Pomyśl sobie o ile by w Polsce było lepiej gdyby nikt nie kradł.

 • Seipher

  Kradną to politycy i dają taki przykład innym… A koleś dobrze zrobił i tyle… A jego brat, żeście się uczepili z żywej zazdrości…

 • kir

  Ludzie dajcie sobie spokój z tymi komentarzami! Macie glowy to myslcie. Kazdy ma to na co go stac! „Super oszust” nie okradł żadnego z was… To tylko nasze panstwo, ktore okrada nas rowniez! A co w ogole ma do tego jego brat? Nie rozumiem was!!!

 • Seipher

  Brawo kir!!! Widzę, że wreszcie ktoś normalny, a nie zazdrosny plotuch…

  • pero

   Dzieki panowie

 • xxx

  same plotuchy!co wam ten czlowiek zawi 👿 udowodnia to on bedzie za to odpowiadal!OKAZJIA CZYNI MISTRZA!prawie kazdy ma cos zlego na sumieniu i wiekszosc tak by zrobila!ale kazdy swiety jest najlepiej wytykac komus bledy!!! 👿 👿 👿