Podwyżka dla burmistrza

14
57

Burmistrz Miasta Ozorkowa Piotr Giziński otrzymał podwyżkę w wysokości 1100 zł i od 1 czerwca jego wynagrodzenie zasadnicze wynosić będzie 5 000 zł brutto – tak zdecydowali ozorkowscy radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej 29 maja. Wnioskodawcami projektu uchwały w sprawie podwyżki dla burmistrza byli opozycyjni radni klubu PiS. Podwyżka była konieczna, ponieważ burmistrz zarabiał mniej, niż określa to rozporządzenie Rady Ministrów i radni mieli obowiązek podwyższyć zarobki burmistrza.

Radni PiS zaproponowali kwotę 4500 zł wynagrodzenia zasadniczego – jest to najniższa pensja dla wójta/burmistrza gminy powyżej 15 tys. mieszkańców, wynikająca z rozporządzenia, określającego minimalne i maksymalne zarobki wójtów, burmistrzów i prezydentów.

Dotychczas burmistrz Ozorkowa, który sprawuje swoją funkcję już drugą kadencję, otrzymywał 3900 zł wynagrodzenia zasadniczego (jedno z najniższych wynagrodzeń w gminach województwa łódzkiego). Ostatecznie, po dyskusji, radni podjęli decyzję o zwiększeniu wynagrodzenia zasadniczego burmistrza do 5000 zł.

Pozostałe składniki wynagrodzenia burmistrza pozostają bez zmian: 1600 zł dodatku funkcyjnego, 30% dodatku specjalnego i dodatek stażowy.

umozorkow.pl,
Izabela Dobrynin
 • Ten, kto wie

  Szkoda tylko, że Pani rzecznik nie podała wprost, ile w sumie zarobi burmistrz, tak jak to zrobiono w „Bliżej Ciebie”. W sumie będzie to 9300 zł brutto z groszami. Nie mówię, że się burmistrzowi nie należy, tylko dlaczego zawsze tak gmatwa się proste rzeczy, aby nie powiedzieć czegoś wprost?

 • ktosik

  akurat się jemu nie należy :> bez względu na to co robi, a co mógłby zrobić i kiedy już mógł zacząć robić a w rezultacie nei zrobił NIC … nie powinien dostawać ani 9 tys ani tym bardziej 4,5, bo za co?! Giziński! Idź się schowaj. To nieodpowiednia osoba na to stanowisko, zdecydowanie!

 • ktosik

  PS a przepraszam, czy wynagrodzenie za stanowisko prezesa OPKu to go nie obowiązuje? pfff co za… :/ bo nikt tego nie ukryje, chociaż potrafi ciężko się tego wypierać (nie wiem po co). Wystarczy tylko zajrzeć do akt rejestrowych spółki heh. Zresztą to czysta logika

 • LUSTRO

  i sympatycznie też dostalem podwyzke z 1000-na 1100 brutto plus 30% premii za to ze nadal nie rezygnuje ztej pracy heh…straszny byl ten wypadek w orsie.

 • gość

  śmiech warte doprawdy.

 • Guest

  Szkoda że tylko siebie widzą, a nie nas potrzebujących i ciężko pracujących na kawałek chleba. Oni siedzą z dup.. i nic nie robią tylko gadać potrafią 🙁

 • ktos z ozo

  burmistrz jest tehnikiem elektronikiem= srednie wyksztalcenie- zarabia za duzo. ale pewnie mu sie marzy nast. kadencja. a jak nie wygra panienka z cukierni go przygarnie- w koncu co on innego umie niz maslic innym oczeta?

 • Guest

  a moim zdaniem to i tak niewiele jak za taką odpowiedzialność

 • stephanek

  Ale pier..licie. Co z tego że jest technikiem, jego dziewczyna jest piekarzem czy też kiedyś zarabiał rozdając ulotki. Piastuje urząd za który ustawowo jest przwidziany pewien zakres wynagrodzeń i czy dla was to jest za dużo czy za mało tak mówi prawo. Ja najchętniej stracił bym go ze stołka gdybym mógł, ale skoro przeszkadza wam ktoś kto włada miastem i zarabia podstawe 5000zł to może wyobraźcie sobie burmistrza z podstawą 2000zł na pewno chciało by mu się pracować na takim stanowisku ABY WSZYSTKIM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ…

 • Kttoś kto żył w ozo/i chiałby

  Moi drodzy przedmówcy
  Tak jak wyżej ktoś stwierdził burmistrz zarabia tyle ile określa to prawo.
  Ten kto jest burmistrzem – kto piastuje ten urząd jakże ważny – zostaje wybierany przez wyborców , czyli ludzi którzy maja czynne prawo wyborcze – ukończyli 18 lat i nie są ubezwłasnowolnieni – czyli burmistrz został wybrany przez was mieszkańców Ozorkowa .
  Teraz mówicie , ze tylko mydli oczy – może macie racje tego nie wiem bo nie zyje tam na co dzień , ale czasem wchodzę na stronę ozorkowa i czytam dość dziwne i bardzo brutalne artykuły tutaj przykład : zniszczenie punktu informacyjnego , który znajdował sie przy urzędzie i tak dalej i tak dalej , wiec wydaje mi się ,że nie ważne kto będzie burmistrzem w Ozorkowie czy pan k czy pan x bo i tak społeczeństwo powie , że jest źle , wiec raczej to wy jako społeczeństwo tego miasta powinniście coś zmienić w sobie a nie tylko narzekać i niszczyć
  Z wyrazami szacunku . Gość

 • ktos

  za duzo zarabia a nic nie robi..nawet nie zna zadnego jezyka. teraz podpina sie pod panienke, bo jak nie wygra to chociaz bedzie mial wikt…hehe.

 • Guest

  CZemu tylko jemu dajecie podwyzke innym tez sie nalezy…

 • Borek

  Pełnienie tak odpowiedzialnej funkcji, nie jest porownywalne z pensja. W mojej rodzinie wujek jest wojtem i jak z nim rozmawialem to caly czas jest ciagany po sadach, stres, nerwy straszne

 • eeee tam

  jesli ktos nie nadaje sie do pełnienia waznej funkcji zawsze moze wrocic do opku. tylko wtedy jak pomoc calej rodzinie z marnej pensji?? nawiasem mowiac- po wysluchaniu ostatniego wywiadu w radio lódz o dniach miasta zauwazyulem ze burmistrz nawet nie wie jak sie wyslawiac. zamiast slowa pretenduje- mowil caly czas- prenedytuje. posluchajcie sami. Moze czas do szkoly po nauki??