Infomaty przy Urzędzie Stanu Cywilnego i Urzędzie Miejskim

9
72
Infomat przy USC

W ramach informatyzacji Urzędu Miejskiego zainstalowano wczoraj informaty przy Urzędzie Stanu Cywilnego, ul. Listopadowa 16 oraz przy samym Urzędzie Miejskim, ul. Wigury 1. Urządzenia pozwalają na swobodne surfowanie po Internecie.

Infomat przy USC

Infomat to samoobsługowe stanowisko informacyjne w formie terminala komputerowego, wyposażone w moduł PC i reagujący na dotyk ekran LCD, wykonany w odpornej na uszkodzenia estetycznej obudowie. To urządzenie łączące w sobie funkcję punktu informacyjnego, przeglądarki internetowej z możliwością wysyłania wiadomości e-mail. Dodatkowo wyposażony jest w głośniki. Jego obsługa odbywa się w prosty, intuicyjny sposób dzięki zastosowaniu nakładki dotykowej odpornej na zniszczenie. Infomat jest wyposażony w multimedialny system informacyjny umożliwiający prezentację m. in. tekstów, dźwięków, filmów, grafiki i plików HTML.

Można wchodzić na większość stron internetowych (założony jest filtr na nieodpowiednie treści), sprawdzać oraz wysyłać pocztę internetową. Osoby nieposiadające komputera w domu, mogą nawet założyć sobie bezpłatną skrzynkę pocztową na która na przykład będą otrzymywać oferty pracy. Oferty pracy także możemy wyszukiwać na portalach typu pracuj.pl.

Domyślnie ustawiona jest strona umozorkow.pl, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby z wirtualnej klwiatury wstukać adres www.ozorkow.net.

 • Guest

  Ciekawe kiedy jakiś wieśniak to rozp…li !!!??? Daje tym urządzeniom żywot max do dni ozorkowa. Spotkałem sie kilka lat temu z takim urządzeniem w Olsztynie. Był zamieszczony między ratuszem, a teatrem im. S. Jaracza. Sprawność zachował zaledwie 3 miesiące, potem go zdemontowano. Moim zdaniem szkoda kasy na takie inwestycje, zwłaszcza w mieście gdzie spokojna nie może się czuć budka przy boisku w Lesie miejskim.

 • pawelm

  Zgadzam sie z Gościem.I nagle mnie naszła taka refleksja.Po co inwestować w rzeczy,które zaraz będą zniszczone?I po co kopiować?Urząd ma przecież Gminne Centrum Informacji.Miło tam wejść,porozmawiać z pracownikami,skorzystać ze sprzętu.Może zamiast wydatku na informaty warto byłoby odmalować GCI?Podobno to wizytówka miasta jak się chwalą w „Gminie fair play”

 • to wszystko zostalo zaplanowan

  teraz jak rozwalą te infomaty to nasz pan burmistrz bedzie mówił ze nie ma co robic inwestycji bo i tak wszystko zostanie zniszczone, najpierw piękne kwiaty wzdłuż ulic, teraz infomaty. to nie bedzie jego wina tylko nasza

 • kss

  a jesli juz to moze mozna ich bylo zamontowac wewnatrz? przetrwałyby dluzej…

 • daniel

  fajny bajer, ale po co to komu.
  Chociaż… wyposażony w głosniki to można dansingi robić na ulicy 😀
  i dresy sie ucieszą, będą mieli w co napier**lać

 • Anna

  Jestem zdania, że jeżeli już to tylko wewnątrz urzędu. Na zewnątrz to szkoda pieniędzy! Ale burmistrz chce iść z duchem czasu! Niech połata najpierw dziury na drogach naszego miasta. To tak jakbym miała pieniądze na malucha a kupowała merca nówkę.

 • daniel_26

  [b]Widać za dużo miasto chce dobrego dla mieszkańców (debili.)Jak za pewne wiadomo wszystkim jedno z tych udogodnień zostało zdemontowane po rozbiciu przez jakiegoś/ąś internautę/tkę. Albo ktoś sie nie zna albo po prostu akt wandalizmu. I czego oczekują mieszkańcy od tego miasta??? ludzie jeśli w ten sposób będziemy postępować to gdzie nam do zachodu. W ten sposób do niczego nie dojdziemy.[/b] 🙁 JEDNYM SłOWEM CHAMSTWO

 • JAKIś

  Tak to prawda. Nasze (ozorkowskie)społeczeństwo jeszcze nie dorosło do takich rzeczy.Ludzie to jest wstyd.

 • xxy

  Ludzie kiedy Wy do tego dorośniecie???