Ozorków bez wody

7
45

W sobotę robotnicy budujący ulicę Lipową w Ozorkowie uszkodzili główny zawór wodny miejskiego wodociągu. Przez dwa dni w całym mieście nie było wody. Czy jutro popłynie, nie wiadomo, bo roboty ziemne wywołały serię drobniejszych uszkodzeń magistrali.

Jeszcze wczoraj sucho w kranach mieli mieszkańcy Osiedla Spokojnej Starości, a także ul. Mielczarskiego i Zachodniej. Winna spowodowania awarii firma z Piotrkowa Trybunalskiego twierdzi, żekopie po omacku, bo miasto nie dostarczyło a ktualnych planów podziemnych instalacji.

Naprawianiem szkody zajęło się Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Jego szef zapewniał wczoraj, że dziś nie powinno już być problemów z dostarczaniem wody do wszystkich budynków.
Stuprocentowej pewności jednak nie ma, bo jak zdradził prezes w mieście doszło jeszcze do kilku mniejszych awarii.

Operator koparki uszkodził dwa razy hydranty na głównej magistrali – mówi Krzysztof Gawroński, prezes OPK. – Uszkodzenia zostały już naprawione, ale winnych rejonach miasta doszło do kolejnych trzech awarii, które są następstwem pęknięcia rur.

Mamy ogromne kłopoty z dostarczoną nam przez miasto dokumentacją – twierdzi natomiast Jacek Kredycki, dyrektor piotrkowskiej firmy budującej ul. Lipową. – Plany są nieaktualne. Niedawno operator koparki natrafił na kable energetyczne, których według planów nie powinno w tym miejscu być.

Wykonawca otrzymał od miasta mapę z dokładnym opisem infrastruktury technicznej – twierdzi z kolei Izabela Dobrynin, rzecznik burmistrza Ozorkowa.

Express Ilustrowany 2008-04-15
TEKST: (STOP)

 

 • Guest

  Ja bym raczej byl skłonny uwierzyć firmie z Piotrkowa, że kopie po omacku bo Urząd Miasta Ozorków nie przekazał planów technicznych, a raczej nie posiada aktualnych planów tej części miasta. Przecież wiadomym jest, iż plany zagospodarowania przestrzennego cześci Podstrefy Ekonomicznej w Ozorkowie są niezgodne ze stanem faktycznym. Mimo, że Urząd o tym doskonale wie, to nic nie robi w tej kwestii. Nie wyciągnął wnosków i nie stara się nawet to naprawić. Czeka aż skończy się kadencja burmistrza i pozostałych radnych, a sprawa umrze śmiercią naturalną.

 • Guest

  ciekawe ciekawe.. a potem po podłączeniu nie odpowietrzyli układu..nawalili atmosfer i woda wylatywała studzienkami przykład: Cegielniana/Żeromskiego…
  a wszyscy to rzekomi fachowcy…

  • Guest

   jak się nie znasz na rzeczy gościu to nie komentuj sprawy

 • Vanclaw

  za każdym razem, że „Ozorków jak skansen”,
  to po pierwsze, po drugie;-nikt nie raczył o tym napisać, -a przecież wody w Ozo niema już od piątku, -cóż za wspaniały refleks, -OzoAdmin dopiero dzisiaj o tym wspomniał, gratuluje!

 • Była informacja na ozonecie w piątek wieczorem
  [url]http://www.ozorkow.net/miasto-ozorkow/ozorkow-bez-wody-2.html[/url]

 • Vanclaw

  -jakieś coś tam,coś tam, że jakaś wielka i głęboka woda,… co to zatopiła jakieś koła od roweru.
  Doceniam, ale przecież Ty OzoAdminie masz taką moc, że mógłbyś pisać wszystkie KONKRETY na bieżąco, -bardzo bylibyśmy radzi.
  Pozdrawiam/hej

  • MM

   Vanclaw jak jesteś taki mądry, to sam redaguj wiadomości z KONKRETAMI i umieszczaj na stronie. Ozo_admin robi stronę charytatywnie i wcale nie musi się starać. Jak się coś nie podoba, to nie czytaj ozorkow.net i wy…..