Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Brydżu Sportowym

0
61

W dniu 8.03.2008 r. w LO im. Staszica w Warszawie, ul. Nowowiejska 37a zostały rozegrane eliminacje do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Brydżu Sportowym. W odrębnym turnieju w tym samym miejscu i czasie były rozgrywane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w tej dyscyplinie sportu. W eliminacjach do OOM i Mistrzostwach Młodzików miały prawo grać reprezentacje czterech województw: łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Duży sukces odnieśli młodzi brydżyści z powiatu zgierskiego. W 36- osobowej reprezentacji naszego województwa grało 21 osób z Zespołów Szkół w Modlnej, Solcy Wielkiej i Grotnik oraz absolwenci Zespołu Szkół w Solcy Wielkiej i Gimnazjum nr 1 w Ozorkowie.

W finałach OOM (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) ma prawo grać, wyłonionych w eliminacjach, 36 par chłopców i 22 pary dziewcząt w wieku 16-18 lat. Z warszawskich eliminacji do finałów awansowało 9 par chłopców i 5 par dziewcząt.

Turniej par chłopców z olbrzymią przewagą wygrał Marcin Bojarski z łodzianinem Łukaszem Kosmą. Bezpieczne 6 miejsce i awans wywalczyli Maciej Trzciński z Rafałem Szczepaniakiem. Z 8 miejsca awansowali też łodzianie Bartosz Cynapold z Cezarym Dudkiewiczem. Nie zdołali awansować do finałów Maciej Bojarski z Łukaszem Sobczakiem oraz Adam Walczak z Łukaszem Waszkiewiczem zajmując odpowiednio 10 i 11 miejsce.

Do finałów awansowała tez jedyna łódzka para dziewcząt Małgorzata Szcześniak z Agnieszką Czarnojan.

Tytuł Międzywojewódzkiego Mistrza Młodzików i złoty medal zdobył uczeń Zespołu Szkół w Solcy Wielkiej Mateusz Sobczak z łodzianinem Marcinem Feliniakiem. Trzecie miejsce i . Piąte miejsce zajęli bracia Piotr i Przemysław Sawiccy z Zespołu Szkół w Solcy Wielkiej, a szóste Daniel Duma i Bartłomiej Lewandowski z Zespołu Szkolno- Gimnazjalnego w Grotnikach. Dziewiąte miejsce wywalczyli Aleksandra Dworczak z Szymonem Bagińskim.z Zespołu Szkół w Solcy Wielkiej..

Finały OOM zostaną rozegrane w dniach 25-27.04.2008 r. w Polanicy Zdroju. Wcześniej, bo 12-13.04.2008 r. w Ośrodku PINIA w Sokolnikach Lesie zostaną rozegrane Mistrzostwa Juniorów Młodszych i Młodzików Okręgu Łódzkiego.